Гіпотези та сучасні уявлення про виникнення Землі
Мета уроку : ознайомити учнів із гіпотезами та сучасними уявленнями про виникнення Землі,
учити висловлювати думку;
розвивати критичне мислення учнів,
відпрацьовувати навички пошукової діяльності;
формувати науковий світогляд,
виховувати дбайливе ставлення до планети.
Тип уроку : засвоєння нових знань.
Обладнання :
Епіграф до уроку
Мене б'ють, колотять, ріжуть —
я все терплю, усім добром плачу.
Ані початку, ані кінця,
Ані потилиці, ані лиця.
Знають усі — і старий, і маля,
Кулею є величезною я! (Земля.)
Хід уроку
І.Організаційний момент
Дзвоник всім нам дав наказ:
До роботи взятись враз!
Розпочнемо свій урок,
Тож назад не зробим крок.
Будем ми трудитись гарно,
Не мине й хвилини марно
ІІ. Актуалізація опорних знань
Як досліджували космос в давнину ?
які існують сучасні методи дослідження Всесвіту ?
Якими приладами користуються сучасні дослідники ?
ІІІ. Мотивація пізнавальної діяльності
Уривок міфу про походження Землі
Гіпотези та сучасні уявлення про виникнення Землі
Мета уроку : ознайомити учнів із гіпотезами та сучасними уявленнями про виникнення Землі,
учити висловлювати думку;
розвивати критичне мислення учнів,
відпрацьовувати навички пошукової діяльності;
формувати науковий світогляд,
виховувати дбайливе ставлення до планети.
Тип уроку : засвоєння нових знань.
Обладнання :
Епіграф до уроку
Мене б’ють, колотять, ріжуть —
я все терплю, усім добром плачу.
Ані початку, ані кінця,
Ані потилиці, ані лиця.
Знають усі — і старий, і маля,
Кулею є величезною я! (Земля.)
Хід уроку
І.Організаційний момент
Дзвоник всім нам дав наказ:
До роботи взятись враз!
Розпочнемо свій урок,
Тож назад не зробим крок.
Будем ми трудитись гарно,
Не мине й хвилини марно
ІІ. Актуалізація опорних знань
Як досліджували космос в давнину ?
які існують сучасні методи дослідження Всесвіту ?
Якими приладами користуються сучасні дослідники ?
ІІІ. Мотивація пізнавальної діяльності
Уривок міфу про походження Землі
Гея (Земля) — мати-земля, прадавнє божество, яке уособлювало землю. Вона була створена сумісними зусиллями Ефіру (бога повітря), Гемери (богині денного світла) та Ероса (бога кохання). Від початку вона була пустелею. Ерос пустив свої стріли в груди Геї — і на землі з’явились трава, листя, квіти, луки, ліси, птахи та звірі. Дякуючи за це, Гея створила Урана (небо) …
— Так уявляли собі походження Землі давні греки.
А яким ви його собі уявляєте?
IV.Вивчення нового матеріалу
Діти ,дуже багато вчених намагалося пояснити походження Землі ,вчені висували дуже багато гіпотез .
А як ви думаєте ,що таке гіпотеза ?
Гіпотеза - це вислови, міркування, передбачення, припущення або здогадки учених, не доведених наукою.
Як учені пояснювали походження Землі ?
Які сучасні уявлення про виникнення Землі ?
За сучасними уявленнями, Сонце і всі планети утворилися одночасно із частинок пилу і газів. Частинки спершу були холодними, і з них утворилися згустки різних розмірів. В одному такому згустку від ущільнення і тертя сталося розжарення. Так утворилося Сонце.
Решта пилу і газу дали початок планетам.
Проте це лише гіпотези, які довести експериментально неможливо. Тому вчені все ще не дійшли єдиної думки про походження нашої планети.
V. Підсумок уроку
Що таке гіпотеза ?
Яку гіпотезу висував Жорж Бюффон ?
Джеймс Джинс висував таку гіпотезу ...
Гіпотеза Отто Шмідта...
Про що говорив Іммануїл Кант?
Яке сучасне уявлення про виникнення Землі ?
VI. Домашнє завдання
ст 106 - 108