УРОК. Контроль знань з теми "Опорно - рухова система"

Про матеріал
Розробка уроку контролю і корекції знань з теми " Опорно - рухова система" , 8 клас.
Перегляд файлу

УРОК. КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ З ТЕМИ « ОПОРНО - РУХОВА СИСТЕМА»

Цілі уроку:

 освітня:  перевірити рівень засвоєння матеріалу теми, усунути недоліки у знаннях, провести корекцію знань з теми « Опорно – рухова система»;

 розвивальна: розвивати вміння орієнтуватись у проблемних ситуаціях, використовувати знання про ОРС, аналізувати та робити грунтовні висновки;

 виховна: виховувати інтерес до навчання впродовж життя шляхом здобуття нових  знань.

Обладнання і матеріали:  картки із  тестовими завданнями .

Базові поняття і терміни : скелет, м’язи, міофібрили, фасція, суглоб, гіподинамія

Тип уроку: урок комплексного застосування знань.

Ключові компетентності: спілкування державною мовою , основні компетентності у сфері природничих наук і технологій, уміння вчитись впродовж життя.

Очікувані результати: учень/ учениця робить висновки щодо  функціонування опорно – рухової системи на підставі особливостей будови скелета і м’язів, застосовує знання у нестандартних ситуаціях, усвідомлює взаємозв’язок будови і функцій органів організму та вплив довкілля на стан здоров’я людини.

Хід уроку

 І. Організаційний етап уроку

ІІ. Постановка мети укоку, оголошення завдань ур

ІІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів

ІV. Узагальнення знань

Робота на картках. Підкресліть одну чи кілька вірних відповідей.

Запитання 1

Сполучнотканинна оболонка м'язів

варіанти відповідей

 

Міофібрила

 

 

Міоцит

 

 

Фасція

 

 

Міокард

Запитання 2

Хрящові клітини

варіанти відповідей

 

хондроцити

 

 

отеоцити

 

 

міоцити

 

 

тромбоцити

Запитання 3

Міцності і твердості кісткам надають:

варіанти відповідей

 

органічні сполуки

 

 

неорганічні сполуки

 

 

солі кальцію

 

 

солі натрію

Запитання 4

До групи повітроносних кісток відносять

варіанти відповідей

 

лобкову, верхньощелепну

 

 

гратчасту, клиноподібну

 

 

лобову, верхньощелепну

 

 

гратчасту, трубчасту

Запитання 5

Скелет людину має таку форму

варіанти відповідей

 

S - подібну

 

 

C - подібну

 

 

Г -подібну

 

 

I - подібну

Запитання 6

Хребет людини поділяється на

варіанти відповідей

 

2 відділи

 

 

3 відділи

 

 

4 відділи

 

 

5 відділів

Запитання 7

Укажіть білки, які входять до складу скоротливих елементів

варіанти відповідей

 

колаген і гемоглобін

 

 

міоглобін і гемоглобін

 

 

актин і гемоглобін

 

 

актин і міозин

Запитання 8

Стан часткового скорочення м'яза

варіанти відповідей

 

втома

 

 

напруження

 

 

тонус

 

 

витривалість

Запитання 9

Найдовша кістка

варіанти відповідей

 

плечова

 

 

великогомілкова

 

 

стегнова

 

 

ліктьова

Запитання 10

Стан зниженої рухливості

варіанти відповідей

 

дистонія

 

 

гіпотонія

 

 

гіпердинамія

 

 

гіподинамія

Запитання 11

Найбільший м'яз поясу верхніх кінцівок

варіанти відповідей

 

триголовий

 

 

двоголовий

 

 

великий грудний

 

 

дельтоподібний

Запитання 12

Порушення цілісності кістки

варіанти відповідей

 

вивих

 

 

розтяг

 

 

перелом

 

 

травма

V. Домашнє завдання

Опрацюйте параграф. Дайте відповідь на контрольні запитання.

 

docx
Пов’язані теми
Біологія, 8 клас, Контрольні роботи
Інкл
До підручника
Біологія 8 клас (Матяш Н.Ю., Остапченко Л.І., Пасічніченко О.М., Балан П.Г.)
Додано
26 лютого 2023
Переглядів
300
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку