Урок. Контрольна робота. «Л.Глібов. Байки "Муха і бджола","Щука"».

Про матеріал
Матеріал тесту дасть можливість виявити рівень знань, умінь та навичок учнів із метою контролю, розвивати пам'ять, уміння зосереджуватись, логічне та образне мислення, зв'язне мовлення; виховувати наполегливість, працьовитість, життєвий оптимізм.
Перегляд файлу

Урок. Українська література. 6 клас.

 

Тема: контрольна робота. Л.Глібов. Байки "Муха і бджола","Щука".

 

Мета: виявити рівень знань, умінь та навичок учнів із метою контролю, розвивати пам’ять, уміння зосереджуватись, логічне та образне мислення, зв’язне мовлення; виховувати наполегливість, працьовитість, життєвий оптимізм.

Теорія літератури: гумор, сатира, байка, алегорія, мораль.

Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності учнів. Оголошення теми і мети уроку.

Ми разом з вами багато чого навчилися, зрозуміли; вам полюбилисягерої вивчених творів, з якими ми всі разом сумували і раділи, переживали різні пригоди. Кожен із вас має якусь думку щодо прочитаного, треба лише зуміти висловити її, аргументувати, довести, спираючись на текст твору та власні спостереження за життям. Це й буде завданням нашої сьогоднішньої контрольної роботи.

        ІІ. Основний зміст роботи.

- Інструктаж щодо виконання тестових завдань.

- Виконання учнями контрольної роботи.

ТЕСТ.

  1. Невеликий алегоричний твір повчального змісту - це

                 а) байка;

                 б) казка; 

                 в) пісня.

 

   2. Відображення смішного в життєвих явищах і людських характерах у     доброзичливому, жартівливому тоні називають...

                а) гумором; 

                б) сатирою;

                в) мораллю.

  

  1. Мороль байки Л.Глібова «Муха і бджола» така:

а) треба бути працьовитим;

б) треба вміти спілкуватися з людьми;

в) треба любити природу.

     4. У байці Л.Глібова "Муха і бджола" автор порівнює Муху з....

              а) бджолою;

              б) голубкою;

              в) панночкою.

 

5. У байці "Муха та Бджола" засуджуються

            а) ледарі, які хизуються нікчемним життям;

            б) крадії;

            в)  позбавлені таланту люди.

 

6. У байці "Щука" Л.Глібов викриває

           а) поведінку Щуки;

           б) несправедливий суд, продажних суддів, хабарництво;

           в) нікчемність ослів, їхній поганий характер.

 

7. Бумагу в суд на Щуку подали за те, що вона нібито

            а) нікому в ставку не давала життя;

            б) погано говорила про суддів;

            в) ображала русалок.

  

8. Яке було перше покарання для Щуки

            а) відрубати їй голову;

            б) повісити на вербі;

            в) викинути у річку.

 

9. Хто були судді у байці "Щука"?

              а) осли, шкапа, цапи;

              б) ведмідь, рак, щука;

             в) рак, шкапи, ведмідь.

 

10. Зображення рис характеру людини за допомогою образів тварин, рослин, явищ природи тощо - це

           а) уособлення;

          б) персоніфікація;

          в) алегорія.

 

11. Із якого твору  Л.Глібова рядки:

"Чи справді так було, чи, може, хто збрехав

(Хто ворогів не мав!), -

А все-таки катюзі,

Як кажуть, буде по заслузі..."?

             а) "Муха й Бджола";

             б) "Жаба й ВІл"; 

             в) "Щука"

 

12. Якої байки Л.Глібова стосується таке прислів'я: "Без труда - нема плода?"

              а) "Щука"; 

              б) "Муха й бджола";

              в) "Лебідь, Рак і Щука".

 

 

ІІІ. Підбиття підсумків.  Вправа «Мікрофон».

- Я вважаю, що матеріал вивченої теми я засвоїв ( засвоїла) …

docx
Додано
12 травня 2020
Переглядів
2843
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку