Урок, "Контрольна робота. Словосполучення. Речення. Головні й другорядні члени речення (тестові завдання)".

Про матеріал
Конспект уроку з української мови для учнів 5 класу розроблений з метою перевірити знання учнів про головні й другорядні члени речення; розвивати вміння школярів виконувати тестові завдання; працювати самостійно; розвивати логічне мислення; мовленнєві навички та виховувати любов до мови.
Перегляд файлу

Тема. Контрольна робота. Словосполучення. Речення. Головні й другорядні члени речення  (тестові завдання).

Мета:

-   перевірити знання учнів про головні й другорядні члени речення;

-  розвивати вміння школярів виконувати тестові завдання; працювати самостійно; логічне мислення; мовленнєві навички;

-  виховувати любов до мови.

Тип уроку: урок перевірки знань та навичок учнів.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

II. МОТИВАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

І варіант

  1. Укажіть словосполучення.

а) після концерту

б) прикрасили ялинку

в) Бігають діти

г) перед телевізором

  1. Укажіть словосполучення, в якому головне слово іменник.

а) Біля молодої яблуні

б) Прищеплений до яблуні

в) Поливають яблуні

г) Намалював яблуню

  1. Укажіть рядок, де обидва словосполучення побудовано правильно.

а) Вибачте мені, повідомили учнів

б) Старший від мене, позбавитися звички

в) Сміялися над ним, пішов по хліб

г) Говорили німецькою мовою, ходили по класах

  1. Укажіть розповідне речення.

а) Намагайтеся запам’ятовувати прочитане

б) Обов’язково треба пити фруктові соки

в) Як визначити сторони горизонту за компасом?

г) Будь ласка, допоможіть принести речі

  1. Укажіть речення,  в якому правильно визначено підмет.

а) Намети вони поставили на маленькому острівці

б) Цей самокат змайстрував хлопчик

в) Про літній табір мені нагадує твій подарунок

г) Ці пейзажі намалював відомий художник

  1. Укажіть речення,  в якому правильно визначено присудок.

а) Вода в озері стала холодною

б) Книжка була цікава

в) Сестра не буде заперечувати

г) Діти кинулись бігти

7. Укажіть речення,  в якому правильно поставлено розділові знаки.

 а) Квітуча гілка каштана – то символ Києва

 б) Дружба це – велика сила

 в) Лікарська ромашка – є ефективний протизапальний засіб

  г) Степовий край – багатий на чорноземи

  1. Укажіть поширене речення.

а) Хлопчик кинувся бігти

б) Зацвіли абрикоси й персики

в) Повільно походжають лелеки

г) Погода видалася чудова

  1. Установіть відповідність між членами речення і виділеними у прикладах словами.

Члени речення         

1 – підмет

2 – присудок

3 – додаток

4 - означення

Приклади речень

а) Кожна пора року в мішаному лісі неповторна.

б) Є в Карпатах і корисні копалини

в) Виростеш  ти, сину, вирушиш в дорогу

г) Врода дівчини вразила козака

д) Ластівка звили під стріхою гніздечко.

         10. Складіть речення за поданою схемою.

 

 

  11. Підкресліть у реченні головні та другорядні члени речення.

Перший дзвінок радісно зібрав дітей на подвір’ї школи.

 

ІІ варіант

Словосполучення. Речення. Головні та другорядні члени речення

  1. Укажіть словосполучення.

а) овочі та фрукти

б) щебечуть пташки

в) намалювати лисенятко

г) через необережність

  1. Укажіть словосполучення, в якому головне слово —іменник.

а) під столітнім дубом 

б) виготовив з дуба

в) посадити дуб

г) прилетів до дуба

  1. Укажіть рядок, де обидва словосполучення побудовано правильно. 

а) виконав на замовлення, розкласти по полицям

б)  доглядали кроликів, хворий на грип

в) приїхали за цукерками, кращій за всіх

г) дякую вас, відповів російською мовою

  1. Укажіть розповідне речення.

а) Цей клоун дуже смішний.

б) Розкажи про своїх друзів

в) Спостерігай за поведінкою тварин.

г) Ти вживаєш ліки?

  1. Укажіть речення, в якому правильно визначено підмет.

а) Город ми скопали восени.

б) Спортивний інвентар вони підготували заздалегідь.

в) Це завдання виконав учень п'ятого класу.

г) Комп'ютер відремонтує мій тато.

6. Укажіть речення, в якому правильно визначено присудок.

    а)3 часом стебло стало товщим.

    б) Звірятко стало на задні лапки.

    в) Дівчинка вже вміє готувати різні страви.

    г) Учні зможуть розв'язати цю задачу.

  1. Укажіть речення,  в якому правильно поставлено розділові знаки.

а) Калина – то символ родинного щастя

б) Дятел це – санітар лісу

в) Євразія – є найбільший за площею материк

г) Крильця в метелика – різнобарвні, яскраві

  1. Укажіть поширене речення.

а) Яблука червоні й запашні

б) Діти будуть гуляти

в) Ластівки звили гніздечко

г) Хлопчик уміє плавати

  1. Установіть відповідність між членами речення і виділеними у прикладах словами.

Члени речення         

1 – підмет

2 – присудок

3 – додаток

4 - означення

Приклади речень

а)  Легко кружляють за вікном білі сніжинки

б)  Вони нагадують нам про веселі зимові свята

в)  Скоро ти прикрашатимеш новорічну ялинку

г)  На гілочках ялинки засяють різнокольорові вогники

д)  Новорічне свято прекрасне, незабутнє.

10. Складіть речення за поданою схемою.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


11. Підкресліть у реченні головні та другорядні члени речення.

Останні листочки тихо і спокійно опускалися на холодну землю.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

Рефлексія

Які завдання були важкими? Чому? З якими завданнями впо­ралися легко?

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

 Індивідуальне завдання з повторення вивченого.

 

docx
Додано
11 жовтня 2020
Переглядів
6332
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку