Урок "Контрольна робота. Усна народна творчість (тестові завдання)"

Про матеріал
конспект уроку з української літератури розроблений з метою узагальнити знання учнів за вивченими темами, виявити рівень знань, умінь та навичок з метою корекції; розвивати пам'ять, образне та логічне мислення, вміння висловлювати власні судження, аргументувати їх; виховувати повагу до історичного минулого свого народу.
Перегляд файлу

 

Тема. Контрольна робота. Усна народна творчість (тестові завдання) 

Мета:
узагальнити знання учнів за вивченими темами, виявити рівень знань, умінь та навичок з метою корекції; розвивати пам'ять, образне та логічне мислення, вміння висловлювати власні судження, аргументувати їх; виховувати повагу до історичного минулого свого народу.

Тип уроку: урок перевірки знань та навичок учнів.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

II. МОТИВАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

  1. Укажіть вид народних пісень, що не є календарно-обрядовими:

а) козацькі       б) жниварські       в) купальські                г) русальні

  1. Чого просилася молода у пісні «Ой під вишнею, під черешнею»?:

а) на вулиці погулять;      б) зустрічі з коханим        в) не обтяжувати важкою роботою

  1. Який вид календарно-обрядових пісень має під вид обжинкові?

а) веснянки     б) купальські         в) жниварські               г) щедрівки

  1. Укажіть жанр фольклору, який має визначення: "Великий пісенно-розповідний твір переважно героїчного змісту про важливі історичні події"

а) билина        б) історична пісня         в) дума                   г) балада

5. Що в перекладі означає поняття «фольклор»?

а) народ;        б) народна мудрість;        в) народні традиції;       г) народний побут.

6. Який з наведених жанрів належить до фольклорного роду «народна драма»?

а) літопис;      б) історична пісня;          в) вертеп;             г) балада.

7. Чому плаче молода в пісні «Ой під вишнею, під черешнею»?:

а) марно тратить молоді літа;       б) сумує за батьками;           в) сумує за коханим

8. Укажіть жанр фольклору, що має такі основні групи: про тварин,  фантастичні, побутові.

а) пісні;              б) казки;                     в) легенди;             г) думи.

9. Рядки:   Радуйся, ой радуйся, земле, —  Син Божий народився  узято з твору, що належить до:

а) календарно-обрядових пісень;       б) родинно-побутових пісень;
в) народних балад;                               г) соціально-побутових пісень;
д) родинно-обрядових пісень.

10. Провідні мотиви уславлення народження Ісуса Христа, одвічне родинне благополуччя, уславлення хліборобської праці є характерними для:

а) щедрівок;     б) колядок;     в) жниварських пісень;     г) коломийок;
д) купальських пісень.

11. Яка з наведених ознак не є ознакою народної балади?

а) напружений сюжет;      б) наявність ліричної оцінки;    в) відсутність оповідача;

г) використання діалогів, повторів, недомовленості;

д) жанр; віршований ліро-епічний твір.

12. Укажіть ознаку, яка відрізняє думу від пісні.

а) використання епітетів;     б) розгорнутий сюжет;  в) психологічний паралелізм;

г)  оптимістичний фінал;

д) одна з тем - прославляння героїв національно-визвольної боротьби.

13.Якої пори відбуваються події  у пісні «Місяць на небі, зіроньки сяють»?

а) нічної і місячної;     б) осінньої і ранньої;     в) зимової і зоряної.

14.Чого зазнала героїня твору «Цвіте терен, цвіте терен»?

 а) радості  і щастя;        б) горя і зради;      в) голоду і приниження.

15.За яких умов коханий «жити перестане»(«Сонце низенько, вечір близенько»)?

а) потрапить у полон  до ворога;     б) батьки не дадуть йому згоди на одруження;

в) не застане свою дівчину.

16.Звідки  летіла стріла, що влучила у вдовиного сина? (Балада «Ой летіла стріла») З:

а) гори;        б) долини;          в) синього моря.

17.Дівчина співала пісню («Цвіте терен, цвіте терен»),перебуваючи:

а) у вишневому  садочку;     б) у човні;     в) на житньому полі.

18.Як у творі  характеризується пісня коханої («Місяць на небі, зіроньки сяють»)? Вона:

а) мелодійна й зворушлива;     б) мила та люба;     в) сумна і вражаюча.

19.Що обіцяла дівчина хлопцю? («Сонце низенько, вечір близенько»)?

а) готуватися до весілля;  б) молитися за його здоров‘я;

в) любитися і ні з ким не знатись.

20.Смерть козака оплакував ( Балада «Ой на горі вогонь горить»):

а) його кінь;     б) вороги;     в) вітер.

21. Установіть відповідність між видом календарно-обрядових пісень і часом їх виконання.

 

1 Святвечір

а)  гаївки

2 Щедрий вечір

б) жниварські

3 ранньою весною, коли прилітають з вирію птахи

в) щедрівки

4 під час збирання врожаю

г) колядки

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

Рефлексія

Які завдання були важкими? Чому? З якими завданнями впо­ралися легко?

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Повторити вивчений матеріал

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Подольська Тамара Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
До підручника
Українська література 9 клас (Коваленко Л.Т., Бернадська Н.І.)
Додано
11 жовтня 2020
Переглядів
1427
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку