Контрольна робота з теми «Сучасна література. У колі добрих героїв»
Мета: повторити вивчений матеріал, узагальнити, систематизувати знання учнів з метою корекції; розвивати пам'ять, образне та логічне мислення, уміння висловлювати власні судження з приводу прочитаного; виховувати кращі людські якості, інтерес до читання.
Тип уроку: урок контролю та корекції знань, умінь і навичок.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Оголошення теми й мети уроку
ІІІ. Контроль і корекція знань, умінь і навичок
-
Коментар до виконання тестових завдань.
-
Виконання контрольної роботи (виконуються всі завдання).
І-ІІ рівні. Тестові завдання
-
Скільки квитків запакував містер Вонка у шоколадки?
а) 5 б)6 в) 7
-
Коли Чарлі міг поласувати шоколадом?
а)коли захочеться б)раз у місяць в)на свій день народження
-
Національна література, яку представляє Туве Янсон:
а) французька б) шведська в) фінська
-
У творах Туве Янсон утверджуються цінності:
а) мистецькі б) духовні в) матеріальні
-
Суботик дуже любив:
а) дбати про чистоту б) їсти солодощі в) складати вірші
-
Хто чи що міг виконувати бажання, крім машини для здійснення бажань?
а) веснянки Суботика б) золота рибка Понеділкуса в) папуга Кулес
ІІІ рівень
-
Установити відповідність між персонажем та його характеристикою.
-
Августус Глуп а) постійно жує жуйку
-
Верука Солт б) їжа – улюблене заняття
-
Віолета Борегард в) любить гангстерські бойовики
-
Майк Тіві г)любить, щоб примхи негайно виконувались
д)постійно їсть капустяний суп
-
Установити відповідність між персонажем та його характеристикою.
-
Мумі-тато а) справжній філософ
-
Ондатр б) крихітне звірятко, небайдуже до всього яскравого
-
Мумі-троль в)розбишака і шахрай
-
Чмих г) невтомний мандрівник і шукач пригод
д)захоплений ідеєю написання мемуарів
-
Установіть хронологічну послідовність розділів твору П.Маара «Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу».
а) Коротке замикання б) Пан Кулес вилетів
в) Машина для здійснення бажань полюбляє точність
г) Ще одна втеча д) Остання цятка
е) Суботик у небезпеці є) Грім у четвер
І\/ рівень (одне із завдань)
-
Продовжте історію Чарлі, або Суботика.
-
Твір-мініатюра «Мій улюблений твір сучасної літератури».
-
Поясніть, чому у творі Р.Дала «Чарлі і шоколадна фабрика» фабрика дісталася саме Чарлі.
-
Поміркуйте, чого навчило мешканців Мумі-долу очікування комети у творі Т.Янсон «Комета прилітає».
І\/. Підсумок уроку.