Контрольна робота з теми «Література ІІ половини ХХ століття – початку ХХІ століття», «Сучасна література у юнацькому віці»
Мета: систематизувати й узагальнити знання про особливості літератури другої половини ХХ – початку ХХІ століття, сучасної літератури; з’ясувати рівень знань, умінь і навичок для контролю і корекції; розвивати писемне мовлення, логічне мислення учнів, уміння відповідати на тестові запитання; прищеплювати учням любов до літератури.
Тип уроку: урок контролю і корекції знань, умінь і навичок.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Оголошення теми й мети уроку
ІІІ. Робота над темою уроку
І – ІІ рівні. Тестові завдання
1.Міф для письменників-постмодерністів був:
а) засобом осмислення вічної істини
б) найбільш доступною формою спілкування
в) засобом проникнення у процеси підсвідомості
2. Кого нагадує чоловік у чорному (Тутмос ІІІ) із твору М.Павича «Скляний равлик»?
а) Прометея б)Воланда в)Мефістофеля.
3. Панна Хатчепсут любила тварин, особливо…
а) собак б) хом’яків в) котів
4. Епіграфом до твору «До останнього подиху» Халілов обрав цитату з твору:
а) Хемінгуея «Старий і море»
б)Маркеса «Стариган із крилами»
в) Булгакова «Майстер і Маргарита»
5. З чим пов’язана фраза «до останнього подиху»?
а)кохання до жінки
б) любов батьків до дітей
в) любов до батьківщини
6.Стрижнева метафора є образ змії. Що вона символізує?
а)символ розправи тоталітарного режиму над кримськотатарським народом
б)символ мудрості Бекира, який не боячись, повернувся на свою батьківщину
в)символ гордості та незламності кримських татар.
ІІІ рівень
а) іронічність та пародійність
б) простота й щирість
в) протиставлення античних і середньовічних традицій
г)культ незалежної особистості
д) використання підкреслено ігрового стилю
е) громадянська спрямованість.
2. Встановіть відповідність між героями творів та їхніми професіями (М.Павич «Скляний равлик», Т.Халілов «До останнього подиху»).
1. Есфет а) архітектор
2. Бекир б) кухар у загоні
3. Гюрза в) продавець жіночої білизни
4. Еміне г)інженер гірничорудного комбінату
5. панна Хатчепсут д) старший слідчий
6. Давид Сенмут е) слюсар на заводі, викладач історії.
3. Встановіть хронологічну послідовність подій у творі Т.Халілова «До останнього подиху».
а) на Колимі б) на війні
в) депортація кримських татар г) смерть дружини.
І\/ рівень (одне із завдань)
І\/. Підсумок уроку