Краса і здоров’я
(25 урок мистецтва, 1 клас)
Мета: систематизувати та узагальнити знання та вміння здобувачів освіти з теми «Основи здоров’я», зміцнювати захисні сили організму шляхом використання елементів масажу стопи, виховувати у дітей усвідомлене ставлення до проблем збереження та зміцнення здоров'я через фізичні вправи, навчити їх піклуватися про своє власне здоров’я, ознайомити їх з основними правилами здорового способу життя,
ХІД
МУЗИЧНЕ ПРИВІТАННЯ. Ранкове коло з побажаннями.
Доброго дня! Давайте на початку ми з вами пограємо в гру «Красиве-некрасиве» (зі смайликами). Який у вас настрій на початку уроку? Що ви очікуєте від сьогоднішнього дня? Сьогодні ми з вами будемо говорити про красу. А що таке краса, які її складові?
Краса тісно пов’язана з музикою, адже відомо, що музика може заспокоювати, бадьорити, піднімати настрій, створювати позитивний настрій. Давайте послухаємо музичні твори і визначимо, який настрій вони викликають та порівняємо.
СЛУХАННЯ: Ф. Щуберт «Вечірня серенада» та Ж. Бізе «Марш Тореодора»
Завдання: визначити характер музичного твору.
Ф. Шуберт «Вечірня серенада» |
Ж. Бізе «Марш Тореодора» |
повільна |
енергійна |
мрійлива |
бадьора |
задумлива… |
радісна… |
ПЕРЕГЛЯД МУЛЬТФІЛЬМУ. А зараз я пропоную вам переглянути фрагмент мультфільму «Крижане серце» (фрагмент з фігурним катанням).
У чому виражається краса рухів фігуриста? (плавність, граціозність, легкість рухів). Так, музика супроводжує деякі вили спорту (фігурне катання, синхронне плавання, художня гімнастика).
Фізкультхвилинка.
Раз, два, три, чотири, п’ять,
Слід нам вправи починать.
Раз – ми сонечко вітаєм,
Два – мов листочки ми хитаєм,
Три – рахуємо хмаринки –
Пухкі, наче ті пір’їнки,
Чотири – руки опустили,
П’ять – на місце тихо сіли.
ПОЯСНЕННЯ: Раз (ліва рука до плеча),
Два (права рука до плеча),
Три (підняти обидві руки догори),
Чотири (двома руками торкнутись плечей),
п’ять (руки опустити),
Слід нам вправи починать (рухи повторити спочатку).
Раз (хлоп) – ми сонечко вітаєм (руки догори і помахати «привіт»),
Два (хлоп) – мов листочки ми хитаєм (руками похитати в 1 та другу сторону),
Три – рахуємо хмаринки (ліву руку вперед, праву руку вперед, потім ліву руку на пояс, праву руку на пояс) –
Пухкі, наче ті пір’їнки (рухи повторити),
Чотири (хлоп)– руки опустили (виконати рухи),
П’ять (хлоп)– на місце тихо сіли (виконати рухи).
РОЗУЧУВАННЯ ПІСНІ «Пісня про зарядку» (муз. О. Янушкевич,
сл. М. Ясакової).
Так, ми вивчили пісню про здоров’я і співали всі разом, а як називається спів гуртом? А один з вас може заспівати цю пісню? Давайте спробуємо (індивідуальна робота).
Чи погодитися ви зі мною, що здоров’я – це одне із джерел щастя? А від чого воно залежить?
Створення асоціативного куща «Від чого залежить здоров’я?».
Відомо, що на здоров’я людини, окрім спорту, впливає правильне харчування. Тому завжди слід вживати багато овочів та фруктів. Нерідко їх зображують на своїх картинах художники. Давайте переглянемо презентацію картин відомих художників.
Завдання: Назви зображення на картинах овочів та фруктів.. Визначте кольори, які на картинах переважають Отаке зображення цих красивих продуктів харчування називається НАТЮРМОРТ.
Вправа «Корисні продукти». Давайте зараз серед пропонованих малюнків виберемо ті овочі та фрукти, які ми обов’язково покладемо у свій споживчий кошик, а решту відправимо до сміттєвого баку.
ПРАКТИЧНА РОБОТА. Давайте створимо фруктову композицію, яка викликає апетит, а вдома «пригостимо» смачною красою своїх рідних.
Висновок: Таким чином, краса і здоров’я взаємопов’язані, Твоє здоров’я – це твоє благополуччя. В народі говорять: «Бережи здоров’я змолоду». Поясніть, як ви розумієте цей вислів? Так, здоров’я – це дарований нам безцінний скарб і слід про нього дбати. Наше здоров’я залежить виключно від нас самих. Німецький філософ Артур Шопенгауер сказав, що дев’ять десятих щастя залежить від здоров’я, тобто, коли ти будеш здоровим – будеш щасливим. Тож будьте здорові!