Компетентісно – орієнтований урок – шлях до набуття школярами життєвих компетентностей, формування в них творчої особистості. Головним є не предмет, якому ви навчаєте, а особистість, яку ви формуєте. Не предмет формує особистість, а вчитель своєю діяльністю, пов'язаною з вивченням предмета. На виховання активності не шкодуйте ні часу, ні зусиль. Сьогоднішній активний учень — завтрашній активний член суспільства
Компетентісно – орієнтований урок з природознавства 4 клас
Тема: Діяльність людей в Карпатських горах. Охорона природи Карпат
Цілепокладання
Мета: Розширити і збагатити уявлення учнів про різні галузі господарства та діяльність людей в Карпатських горах; формувати в учнів соціально трудову компетентність через застосування набутих теоретичних знань на практиці; розвивати критичне мислення шляхом виконання інтерактивних вправ, навички самостійно отримувати, осмислювати та використовувати інформацію з різних джерел через компетентнісно – орієнтовані завдання. Сприяти підвищенню рівня згуртованості класного колективу через роботу в групах, досягнення спільно поставленої мети, виховувати бережливе ставлення до природних багатств України.
Очікувані результати:
Після цього уроку учні зможуть:
Цілереалізація
І.Орг.момент
ІІ. Мотивація навч.діяльності. Оголошення теми і завдань уроку
ІІІ. Актуалізація опорних знань
ІV. Вивчення нового матеріалу
V. Застосування та закріплення отриманих знань
VІ. Рефлексія. Підсумок уроку.
Хід уроку
І.Орг.момент
1. Привітання
Встаньте, діти, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько
Поверніться до гостей
Привітайтесь: «Добрий день!»
Всім присутнім ми зичим здоров’я й добра,
А тепер до роботи нам братись пора
Гасло уроку (на екрані)
На Землі у домі вселюдському
Протиріч і негараздів тьма.
Будьте, люди, обережні в ньому
Іншої домівки в нас нема.
( Як ви розумієте даний вислів?)
2. Хв. спостережень
(Вправа «Сьогодні…»
3. Перевірка д.з. (завдання в блозі)
ІІ. Мотивація навч.діяльності. Оголошення теми і завдань уроку
-Яку тему розглядали на минулому уроці природознавства?
-Сьогодні ми продовжимо говорити про Карпати, зокрема про діяльність людей в горах, а про що саме, зараз спробуємо здогадатись.
Метод «Передбачення»
Слова на дошці
Гори
Чисте повітря
Лижний спорт
Відпочинок
Мінеральні води
Курорт
Як це все можна назвати одним словом? Так це ТУРИЗМ.
Що таке туристичний бізнес?
Для чого він потрібний?
Що потрібно для розвитку туристичного бізнесу ?
Реклама
Освіта
Охорона
Вміння налагоджувати стосунки
Команда
Гроші. Де взяти гроші?
Сьогодні на уроці ми створимо клуб однодумців і будемо пробувати заробляти умовні гроші для досягнення спільної мети. Якщо кожен з вас заробить по 12 балів, яка загальна кількість балів, якщо нас 25. Отже всі зароблені гроші ми переведем в бали, поділимо на загальну кількість учнів.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Мозкова атака
Робота з картою
Кластер
Метод «Інсерт»
Поповнення кластеру
Після охорони і заповідників
відео «Притулок»
ІV. Вивчення нового матеріалу
Ромашка Блума
Реклама відео
Реклама друкована
«Т схема»-методика
«Поляна квасова»
Пийте бо….
Не пийте бо….
Фізхвилинка
(потисніть руки один одному – своїм партнерам - однодумцям)
V. Застосування та закріплення отриманих знань
Карусель( фото на екрані)
Один з найгарніших українських замків в Карпатах, є Мукачієвський, особливо гарний його вигляд зі сторони дороги на берегово, але це швидкісний шлях і розглядати красу замку туристи не мають змоги. Що ви можете запропонувати для вирішення цієї проблеми?
У селищі Вигода на Франківщині є дуже популярний так званий «Карпатський трамвай». На ньому з вітерцем їздять тисячі туристів, а багато хто не може потрапити, бо нема місць. Що б ви зробили, для збільшення кількості пасажирів?
Карпатський край здавна славився кухонною сіллю. Як можна використати сіль для розвитку туризму в Україні?
Кожен рік 1000 людей піднімаються на найвищу вершину України – гору Говерлу. Цих людей було б значно більше, якби…..
Найдорожча – ідея, а людина, яка її подає є найуспішнішою, а якщо повести ще й за собою інших, то це вже народження лідера
VІ. Рефлексія
Про що говорили сьогодні на уроці?
Чому природу потрібно охороняти?
Сенкан
1.Природа
2.Мальовнича, чаруюча
3.Надихає, оздоровляє, вабить
4.Життя
5.Природа- наш спільний дім
VІІ. Підсумок уроку.
Який вид роботи сподобався? Чому?
Над чим було працювати важче?
Давайте повернемося до нашого «Інсерту» та переглянемо ще раз останню колоночку, що ж ви все таки навчилися на уроці, можливо в когось будуть якісь доповнення і озвучимо індивідуальне домашнє завдання, яке є в середній колонці ХОЧУ ЗНАТИ
(Обчислення результатів набраних балів на дошці)
Д.з.(Робота з таблицею в графі «Хочу дізнатися», розповідати про діяльність людей в Карпатах за кластером
( сфотографуєте) та підготувати матеріали – фотографії, малюнки, цікаві факти…..для лєпбуку за напрямками, що вказані в блозі)