Дата: в 5- класі
Тема: Об'ємна(кругла) скульптура. Етапи роботи над об'ємною композицією.
Мета:
- закріпити знання про об'ємну скульптуру та рельєфи; удосконалити уміння та навички роботи з пластиліном; навчити учнів виконувати об’ємну композицію;
- розвивати творчу уяву та здібності, образне мислення, дрібну моторику пальців;
- виховувати акуратність під час роботи з пластиліном.
Тип уроку: урок повторення і закріплення матеріалу.
Обладнання:
- матеріали:
1)пластилін, стеки, серветки, дощечка для пластиліну.
2)зразки робіт, методичні матеріали, демонстраційні матеріали.
Очікуваний результат: виконана об'ємна скульптура
Оформлення класної дошки:
З правої сторони: приклади робіт.
З лівої сторони: демонстраційний матеріал.
Нижня частина цієї половини дошки залишається чистою, щоб мати можливість по ходу уроку зробити необхідні графічні пояснення.
Вузлики напам'ять: об’ємна скульптура.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні на уроці ми створимо об'ємну композицію. А що саме ми зліпимо, ви дізнаєтесь трохи пізніше.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Фронтальна бесіда
1. Які види ОМ ви знаєте? (Живопис, графіка, скульптура, архітектура, ДПМ)
2. Які виражальні засоби характерні для графіки? (лінія, штрих, крапка, пляма)
3. Які виражальні засоби характерні для живопису? (колір)
ІV. Закріплення вивченого матеріалу.
На минулому уроці ми вивчили що таке скульптура, розглянули її види.
- Хто мені скаже, що таке скульптура?( Скульптура — ліпка, пластика, вид образотворчого мистецтва, твори якого мають об'ємну, тривимірну форму і виконуються із твердих чи пластичних матеріалів.)
- Які види скульптури ви знаєте? (показую приклади скульптури, учні кажуть який це вид)
Об'ємна (кругла) — Площинна (рельєф)—
яку можна споглядати з усіх боків; об'ємне зображення на площині.
Барельєф Горельєф Контррельєф
- горельєф — це рельєф виступає над площиною більше, ніж на половину;
- барельєф — це рельєф виступає менше, ніж на половину;
- контррельєф — це рельєф заглиблений у площину.
- Давайте пригадаємо, що ми виконували на минулому уроці? (Барельєф)
Сьогодні на уроці ми поглибимо наші знання і навчимося поетапно виконувати об'ємну композицію.
Робота з словником:
Об'ємна (кругла)скульптура — це скульптура, яку можна споглядати з усіх боків;
Бесіда
На уроці ми виготовлятимемо об'ємну скульптуру.
А що саме, ви дізнаєтесь відгадавши загадку:
Походжає по долині
В кучерявій кожушині,
Роги в нього кручені,
Боляче так буцають!
Вперто встав, немов бовван,
У кошарі пан …(баран).
V. Практична робота
На уроці ми з вами виготовимо скульптуру - баранця . Для цього вам знадобиться тільки один пласт пластиліну і стек.
Послідовність виконання скульптури вчитель демонструє учням та виконує певні пояснення на дошці, пригадуючи основні прийоми роботи з пластиліном. Учні поетапно виконують роботу за вчителем.
Індивідуальна робота з учнями.
VІ. Підсумок уроку.
Організувати виставку кращих робіт. Оцінити роботу учнів.
(Перевірка робіт учнів, оцінювання, аналіз, демонстрація кращих робіт).
VII. Рефлексія
- Що нового ви дізналися на уроці?
- Що таке об'ємна скульптура?
- Що вам сподобалось на сьогоднішньому уроці?
- Які були труднощі в роботі?
VII. Домашнє завдання.
Матеріали для роботи