Предмет |
Математика |
||||||||||
Урок |
№ 69 |
№ 70 |
|||||||||
Клас |
6-А |
6-Б |
|||||||||
Дата проведення уроку |
30.01.2019 |
30.01.2019 |
|||||||||
Тема уроку |
Круговий сектор |
||||||||||
Мета уроку |
Формування предметних компетентностей:
Формування ключових компетентностей:
|
||||||||||
Тип уроку |
Вивчення нового матеріалу |
||||||||||
Форми та методи |
колективна та індивідуальна робота, практичний метод розв’язування завдань |
||||||||||
Наочність та обладнання |
Підручник, опорний конспект |
||||||||||
Перебіг уроку |
|||||||||||
№ |
Етапи уроку |
Методи та прийоми. На що звернути увагу |
|||||||||
І |
Організаційний |
Перевірити готовність учнів до уроку та налаштувати їх на роботу |
|||||||||
ІІ |
Перевірка домашнього завдання |
Перевірити наявність та якість виконання домашнього завдання та відповісти на запитання учнів, які виникли під час виконання завдань. В індивідуальному порядку перевірити роботи учнів, які потребують додаткової педагогічної уваги. |
|||||||||
ІІІ |
Мотивація навчальної діяльності |
Сьогодні знайомимося з круговим сектором |
|||||||||
ІV |
Формулювання мети й завдан-ня уроку |
Основна мета уроку — сформувати уявлення про повний кут, круговий сектор і вимірювання секторів частинами повного кута; відпрацювати навички розв'язування задач на застосування формул C = πD, S = πR2 та поняття кругового сектора |
|||||||||
V |
Актуалізація опорних знань учнів |
Усна презентація (групова робота) – «Коло», «Круг»
Бліц-опитування: 1. Накресли коло з центром у точці О. Познач точки А і В, що належать колу і точки С і М, що не належать колу. 2. За якими формулами можна обчислювати довжину кола та площу круга. 3. Який кут називається розгорнутим? 4. Чому дорівнює градусна міра розгорнутого кута? 6. Знайти градусну міру кута, який становить: а) 1/4 розгорнутого кута; (450) б) 1/3 прямого кута; (300) в) 20 % розгорнутого кута; ( 360) г) 40 % прямого кута. ( 360)
Виконуємо усно: № 679 — № 682 |
|||||||||
VІ |
Вивчення нового матеріалу:
|
Поняття кругового сектора Круг з центром в т. О і радіусом ОА і ОВ ділиться на дві частини: один і два — кругові сектори.
а) Градусною мірою кута, що утворюють радіуси; б) можна знаходити площу сектора.
На рисунку ОА і ОВ — радіуси, отже, маємо два сектори: перший і другий, але l = 180° і 2 = 180°, тому l + 2 = 360° повний кут. Отже, запам'ятайте, повний кут — 360°. Скільки градусів становить круговий сектор, якщо він становить ; ; 5 % повного кута? Відповідь: 1800, 900, 180 Отже,
а) градусною мірою кута, що утворюють його радіуси; б) площею. |
|||||||||
VІІ |
Удосконалення знань та вмінь учнів |
«Мозковий штурм» Виконуємо усно: № 683, № 684
Виконуємо письмово: № 688 – колективна робота. Заповни пропуски у таблиці. № 691 – бліц-інтерв’ю. № 692 – робота в парах. Обговоріть план виконання завдань. Розпо-діліть, хто виконуватиме завдання 1, а хто – завдання 2. Виконайте завдання і здійсніть взаємоперевірку. № 703 – 1) «коментоване письмо», 2) самостійна робота з самоперевіркою.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА |
|||||||||
VІІІ |
Робота з учнями, які мають почат-ковий рівень навчальних досягнень |
Індивідуальні консультації
|
|||||||||
ІХ |
Підсумки уроку |
Бліцтест На якому з рисунків заштрихована фігура не є круговим сектором?
|
|||||||||
X |
Рефлексія |
«Хвилинка хвальби» Кожен учень повинен продовжити речення «Сьогодні я хочу похвалити себе за те, що…» |
|||||||||
ХІ |
Домашнє завдання |
Вивчити: §16 Повторити: §6, §7 Виконати: № 693, № 704, № 209, № 251. |
|||||||||