Тема:Використання займенників він, вона, воно, вони при побудові речень у власному мовленні.
Мета: вчити розпізнавати займенники він, вона, воно, вони; формувати вміння користуватись займенниками в усному й писемному мовленні ; розвивати увагу, фонематичний слух, вимову, образне мислення, комунікативні уміння ; зв’язне мовлення дітей; прищеплювати любов до рідної мови;виховувати самостійність, увагу, старанність і охайність на письмі.
Хід уроку:
І.Організаційний момент.
Закінчилася перерва,
Продзвенів чаклун-дзвінок.
А тепер усі швиденько
Налаштуймось на урок.
Всі гарненькі, чепурненькі,
Й до роботи беручкі.
Починаймо працювати,
Ви ж у мене молодці,
Мови рідної знавці.
ІІ. Оголошення теми і мети заняття
ІІІ. Робота над темою заняття
1. Мовна розминка
Складова таблиця
Чистомовка
Ки – ки – ки – я люблю іграшки.
Ові – ові – ові – всі вони чудові.
Инки – инки – инки – я люблю машинки.
Ачик – ачик – ачик – і веселий м’ячик.
2. Перегляд мультика «Тітонька сова. Дитячі фантазії»
Бесіда за мультиком
3. Опис іграшок за малюнками
Гімнастика для очей
4. Знайомство з займенниками ( без вживання терміну).
Щоб у своїй розповіді часто не повторювати назву предмета , її замінюють відповідними словами : він, вона, воно, вони.
Гра «Вона , він»
5. А які у тебе є іграшки?
Розкажи про свою улюблену іграшку.
План
1. Як називається іграшка?
2. Якого вона кольору, розміру?
3. З якого матеріалу виготовлена?
4. Як нею можна гратися?
5. Чи можна гратися твоєю іграшкою разом з друзями?
Фізкультхвилинка
6.Підготовка руки для письма
1. Розписи ( равлик)
2. Пальчикова гімнастика
Пальчикова вправа «Солимо капусту»
Ми січемо капусту (2) – ( вдаряємо ребром долоні по столі)
Моркву натираємо (2) – ( імітація тертя моркви)
Солимо капусту (2) – (відповідні рухи пальцями)
В бочечку кладемо (2) – (перекладаємо пригорщами)
Сильно притискаємо (2) - ( притискаємо долоні до столу)
Обруч набиваємо (2) – ( стукаємо кулачками один об другий)
Покотили бочку в льох - ( рухи руками від себе)
Ох, стомилися ми, ох! – ( крутимо головою, підтримуючи її руками)
7. Перегляд відео «Іграшки»
Назвати іграшку , записати її назву , замінити її займенником.
8. Опрацювання тексту «Лисичка»
9. Гра « Опиши котика» .Котик – він, у нього.
ІУ. Рефлексія. Підсумок
Чистомовка
Ки – ки – ки – я люблю іграшки.
Ові – ові – ові – всі вони чудові.
Инки – инки – инки – я люблю машинки.
Ачик – ачик – ачик – і веселий м’ячик.
Ось котик Мурчик. Він маленький.
(Котик, він) _____ рудий.
У (котика, нього) ________ зелені очі.
(Котик, він) ________смугастий.
(Котик, він)_______ має білі лапки, довгі вуса, трикутні вушка.