Технологічна карта уроку
Тема шкільного курсу : Алгебра
П.І.Б. учителя: Калітка Ріта Дмитріївна
Клас: 8
Тема уроку: Квадратні рівняння ( з елементами проектної діяльності)
Мета уроку:
навчальна: узагальнити і систематизувати знання учнів про загальний вид квадратного рівняння, неповного, зведеного квадратного рівняння, формули дискримінанту і коренів , теорему Вієта; вміння застосовувати їх для розв’язування завдань з теми;
розвивальна: логічне мислення, математичну мову, уміння використовувати математичні терміни, елементи самостійності , самоорганізації, вміння висловлювати власну думку в усній і письмовій формі, вміння систематизувати, робити висновки; вміння аналізувати проблемні ситуації, презентувати рішення проблем;
виховна: інтерес до математики та інших предметів, культуру математичних записів, вміння планувати власну та групову роботу;
Тип уроку: урок корекції основних компетентностей (узагальнення і систематизації з елементами проектної діяльності)
Тип проекту: дослідницький, короткотривалий
Вид уроку: дистанційний
Обладнання: платформа ZOOM, Google-презентація, Google-форма, інтерактивна дошка Padlet, освітній проект “На урок”, застосунок LearningApps.org, редактор WordCloud.pro, математичний застосунок GeoGebra, YouTube, месенджер Viber.
Міжпредметний зв’язок: українська мова, інформатика
Компетентності:
математична, мовленнєва, інформаційно-комунікаційна, здоров’язберігаюча.
Компетенції учнів на уроці:
Основні поняття |
Основні знання |
Основні вміння |
Квадратне рівняння |
знає означення, формулу, елементи |
записує формулу, впізнає його серед інших рівнянь |
Формула коренів квадратного рівняння |
записує формулу |
застосовує формулу для розв’язування рівнянь |
корінь рівняння |
формулює означення |
формулює його |
зведене квадратне рівняння |
знає формулу, означення |
формулює означення, записує формулу, впізнає серед інших рівнянь |
неповне квадратне рівняння |
знає формули, кількість коренів |
записує формули, впізнає, наводить способи розв’язування |
теорема Вієта і обернена теорема |
формулює, відтворює |
застосовує для розв’язування завдань |
План урока : 1 етап. Організаційний. 1 хв
2 етап. “Допуск”.Мотивація. Тема, мета. 4 хв
3 етап. “Розминка”. Актуалізація. 6 хв
4 етап. “Практичний тренінг”.Розв’язування вправ 12 хв
5 етап. Фізкультхвилинка 2 хв
6 етап. “Дослідницька лабораторія”. Міні-проект. 7 хв
7 етап. Підсумковий. Рефлексія. Оцінювання 5 хв
8 етап. Домашнє завдання 3 хв
Хід уроку
№ з/п |
Етап уроку |
Час |
Завдання етапу |
Зміст |
Методи і прийоми |
ФОНД |
Діяльність учителя |
Діяльність учня
|
1 |
Організаційний момент. Привітання |
1 хв |
Пояснення форми роботи на уроці |
|
|
фронтальна |
Відправити в учнівську групу месенджера Viber інструкцію з посиланнями до кожного етапу і вправи уроку |
Переглянути повідомлення |
2 |
“Допуск”. Мотивація навчальної діяльності. Тема,мета уроку.
|
4 хв |
Визначити тему і мету уроку |
На 1 слайді Google-презентації представлена Хмара слів.
Потрібно вибрати слова, пов’язані з темою розділу, що вивчається. Кількість слів дорівнює кількості балів. |
Інтерактивна вправа “Хмара слів”
|
Індивідуальна |
Пояснює зміст завдання. Надає інструкції щодо виконання завдання. Після виконання вправи на 1 слайді на значку “стрілочка” відкриває посилання на дошку Padlet, обговорює з учнями результат і учні роблять висновок: яка тема уроку(слайд 2), мета уроку. |
Переглядають картинку вправи, вибирають і записують слова, переходять за посиланням https://padlet.com/ritakalitka5/Bookmarks в інтерактивну дошку Padlet, додають свої записи. Під час обговорення учні формулюють індивідуальну мету роботи на уроці |
3 |
“Розминка” Актуалізація знань, умінь учнів |
6 хв |
Згадати вид квадратного рівняння, неповне, зведене; елементи , формули дискримінанта і коренів |
Виконати тест в освітньому проекті “На урок” |
самостійна робота |
індивідуальна |
Пояснює зміст завдання. Після виконання завдання відкриває слайд 3 , на якому представлені рівняння і формули. |
Учні переходять за посиланням і кодом https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=1889308 , виконують тест |
4 |
“Практичний тренінг”. Розв’язування вправ. Застосування набутих знань.
|
12 хв |
Застосувати згадані формули коренів квадратного рівняння. Під керівництвом вчителя проаналізувати результат і дійти висновку про зв’язок між сумою коефіцієнтів та значенням коренів. |
Виконати тест в Google-формах. Розв'язати рівняння 1. х^2+x-2=0 2.х^2+2x-3=0 3.х^2-3x+2=0 4.5х^2-8x+3=0 5.х^2-x-2=0 6. х^2-2x-3=0 7.х^2+3x+2=0 8.5х^2+8x+3=0 |
самостійна робота(тест) |
індивідуальна, фронтальна |
Пояснює зміст завдання. Переходить до слайду 4 презентації , разом з учнями роблять висновок : якщо а+в+с=0, то х=1, х2=с/а якщо а-в+с=0, то х1=-1, х2=-с/а. Після виконання відкриває таблицю з результатами роботи. Аналізує. |
Учні переходять за посиланням і виконують тест . |
5 |
Фізкультхвилинка |
2 хв |
Формувати у учнів дбайливе ставлення до свого здоров’я |
Перегляд відео в YouTube |
|
індтвідуальна |
Пояснює учням значення дбайливе ставлення до свого здоров’я. На слайді 5 натискаючи “стрілочку” , відкриває відеоролик в YouTube. |
Учні на екрані спостерігають за рухами об’єктів |
6 |
“Дослідницька лабораторія” |
7 хв |
Дослідницький короткочасний проект. Розв’язати рівняння графічно, знайти кількість коренів рівняння. |
В математичному застосунку GeoGebra розв’язати графічно рівняння (по рівням) і визначити кількість коренів (слайд 6): Середній рівень : х2 -4х+3 = 1(2 кореня) Достатній рівень: | х2 - 4х+3|= 1(3 кореня) Високий рівень: х2 - 4|х| +3 = 1( 4 кореня)
|
Міні -проект |
індивідуальн, групова |
Пояснює учням зміст завдання: 1.розбити рівняння на 2 функції -права і ліва частини, 2.побудувати графіки в застосунку кожної функції 3.знайти кількість спільних точок 4.зробити скріншот картинки 5. перейти за посиланням на дошку Padlet і в повідомлення прикріпити фото. Після виконання завдання відкриває за посиланням “стрілочка” дошку з результатами проекту, обговорює результат з учнями. |
1.Відкривають застосунок GeoGebra 2. Будують графіки 3.Визначають кількість коренів 4. Скріншот роботи закріпляють на дошці “Дослідницька лабораторія” в Padlet |
7 |
Підсумок |
5 хв |
Рефлексія. Висновки щодо досягнення мети уроку. Пояснення щодо оцінювання роботи учнів за урок.
|
Скласти вірш Сенкан про рівняння, в 4-му рядку висловити свою думку про досягнення мети, що поставили на початку уроку.
|
Вправа “Сенкан” |
інд, групова |
Слайд 7. 1.Нагадує учням значення слова “Сенкан” 2. Знайомить із зразком вірша про математики.
Після виконання вправи відкриває за посиланням результат роботи. Аналізує разом з учнями. роблять висновки щодо досягнення мети уроку.
|
Заходять за посиланням на дошку “Сенкан” в Padlet, додають запис з віршом у формі сенкан про рівняння (в 4-му рядку висловлюютьсвоє ставлення до рівняння) |
8 |
Домашнє завдання |
3 хв |
Диференційоване домашнє завдання+ творче завдання+ вправа з теорії в застосунку LearningApps.org |
Слайд 8
вправа LearningApps.org
Д.р. №№ 1-10, В.р. №№ 1-12.
графічно в GeoGebra визначити кількість коренів рівнянь:
2) |х2 - 4|х| +3 |= 3, 3) |х2 - 4|х| +3 |= 0. Скріншоти робіт переслати у “Дослідницьку лабораторію”.
|
вправа “Незакінчене речення” |
інд |
Пояснити інструкцію виконання вправи в застосунку. |
Учні заходять в застосунок за посиланням LearningApps.org |