Алгебра, 8 клас
Урок алгебри у 8 класі
Тема уроку: Арифметичний квадратний корінь із добутку, дробу, степеня. Добуток і часка квадратних коренів.
Мета уроку:
Тип уроку: формування знань, умінь і навичок.
Обладнання: роздатковий матеріал, кулька Тріскеле для усного рахунку, стікери для написів, презентація до уроку, картки для роботи в групах.
Методи форми та прийоми навчання: сенкан, усний рахунок, робота в групі, самостійна робота.
Девіз уроку: «Знати – це означає насамперед уміти користуватись знаннями»
Хід уроку
Учитель: Доброго дня, діти. Давайте порадіємо сонечку і привітаємо його та один одного посмішками і налаштуємося на роботу. Займіть, будь-ласка, свої місця. Сьогодні у нас з вами трішки незвичний урок. Перед тим як його розпочати, хочу побажати вам успіхів і цікавих відкриттів.
Помічники перевірили домашнє завдання на перерві і звітують про проведену роботу.
Девізом уроку я обрала вислів «Знати – це означає насамперед уміти користуватись знаннями»
Ключові слова сьогоднішнього уроку ви дізнаєтеся, якщо відгадаєте загадки:
І є він у рівняння.
Знак спеціальний – радикал,
З ним поряд, без вагання.
Він виразів є результат
І ми із цим не спорим.
Надіюся, що кожен зможе
Сказати, що це … (Корінь).
Дуже схожий на сачок,
Як все правильно обчислиш,
То одержиш вищий бал.
Знак цей кореня чудовий
Має назву … (Радикал)
Отже ключовими словами будуть корінь і радикал.
А про який корінь можна говорити на алгебрі?(арифметичний квадратний корінь, корінь рівняння).
Отже сьогодні ми розглядаємо властивості арифметичного квадратного кореня. Запишіть, будь ласка, у зошиті дату та тему уроку.
Почнемо наш урок у із сенкана, ключовим словом якого є корінь.
Сенкан має п’ять рядків.
Отже, пропоную іменник корінь, але не корінь слова, дерева, зуба, а корінь як математичне поняття, той корінь, про який ми говорили на попередніх уроках.
(Учні складають сенкан):
Арифметичний, квадратний.
Знаходять, добувають, обчислюють.
Арифметичний квадратний корінь – число невід’ємне.
Радикал.
А які знання ми маємо? Що нам сьогодні пригодиться на уроці. Давайте пригадаємо відповівши на запитання бліцопитування.
Теорію ви засвоїли, а тепер спробуйте використати ці знання для виконання усних вправ. (Завдання записані на кульках Тріскеле. Обчислити: )
План вивчення нового матеріалу
Наприклад: = · = 6 · 5 = 30, або навпаки · = = = 8.
Наприклад: √ = = ; або навпаки = √ = = 5.
Наприклад: √а14= |а7|, якщо а≥0, то а7, якщо а<0, то –а7.
Рефлексія. Ми сьогодні на уроці:
Продовжити:
Ми з вами були на уроці не конкурентами, а міцною командою, яка зуміла показати свою компетентність у цій темі. Дякую всім за співпрацю.
Домашнє завдання буде творче: складіть розповідь чи казку про квадратний корінь.
Опрацюйте §15, виконайте
І рівень №474(1 – 4), №476;
ІІ рівень №474(5 – 8), №478 №482.
1
Горбаченко Т.О.