План-конспект
інноваційного уроку фізичної культури
Модуль «Баскетбол»
(5 рік вивчення)
Урок-квест «Баскетбол і я або країна Баскетболія»
Мета: Закріпити техніку ведення та передач у баскетболі
Завдання:
Освітні:
Оздоровчі:
Виховні:
Інвентар: баскетбольні м’ячі, тенісні м’ячі, фішки, обручі, шахова дошка, шашки, картки із завданнями, маркери, картки (жовта та червона), конуси, свисток, секундомір
Технічні засоби навчання: ноутбук, колонки, проектор, екран
Тип уроку: повторення та закріплення
Методи навчання: груповий, поточний, фронтальний, ігровий, змагальний.
Місце проведення: спортивний зал
Час : __________ Дата: __________ Клас: ________
Хід уроку
№ з/п |
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно методичні вказівки |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
І. Підготовча частина уроку ( 11 хв) |
||||
1. |
Організований вхід до спортивного залу. Шикування в шеренгу. Привітання. Вступне слово вчителя: Ми уже п’ятий рік поспіль зустрічаємось в залі з його величністю Баскетбольним м’ячем. Саме тому я пропоную вам не звичайний урок, а квест, який називається «Баскетбол і я або країна Баскетболія». Ця назва і буде темою нашого уроку. -А чи знаєте ви, що таке квест? - Погляньте навкруг. Країна Баскетболія славиться гарними квітковими полянами. І саме в цих квітах будуть заховані ваші завдання. Будьте уважні і правильно читайте маршрутні листи, з якими я буду відправляти по одному учневі з кожної команди. І не забувайте, що отримані літери потрібно скласти у вислів, який ми прочитаємо наприкінці уроку. Повідомлення мети та завдань уроку. Нагадати про дотримання правил техніки безпеки та поведінки на уроці.
|
3 хв |
Вхід музику за вчителем. М’ячі в кожного в руках. М’яч між ногами. Перевірити наявність спортивної форми. Запитати про самопочуття учнів.
Учні відповідають на запитання.
Показ слайдів Розповісти про систему оцінювання. Мотивація діяльності учнів.
Перегляд слайдів. |
|
2. |
Вимірювання ЧСС
Стройові вправи.
|
30 сек.
30 сек |
Протягом 6 сек. Отриманий результат вчитель пропонує помножити на 10. Добуток не має перевищувати 80. Ті учні, у яких пульс вищий, відпочивають хвилину і повторно перевіряють пульс. Слідкувати за поставою та чіткістю виконання вправ. |
|
3. |
Різновиди ходьби з баскетбольними м’ячами:
|
1 хв |
Для формування постави та профілактики плоскостопості |
|
4. |
Різновиди бігу з елементами переміщення баскетболіста:
|
1,5 хв |
Темп середній. В колону по одному. Притримуватись дистанції в 2 кроки. Спину тримати прямо, голову не нахиляти Дивитися прямо Після першого сигналу зупинка, другий сигнал – продовжувати рух.
|
|
5. |
Ходьба з вправами на відновлення дихання: 1-2 – руки вгору, вдих; 3-4 – руки вниз, видих. |
30 сек. |
В обхід по залу в колону по одному. Дистанція 2 кроки. В повільному темпі. |
|
6. |
Перешикування |
30 сек. |
В дві шеренги. Кожна шеренга переходить на свою половину залу і стає по діагоналі. |
|
7. |
Загально розвивальні вправи:
1-4 – колові оберти головою і кистями рук праворуч; 5-8 – те саме ліворуч.
1-8 Пружині нахили рук назад.
1 – вперед; 2 – назад; 3 – праворуч; 4 – ліворуч
1 – упор присівши; 2 – упор лежачи; 3 – упор присівши; 4 – в.п.
|
3 хв
|
Вправи виконуються під музичний супровід. Враховуючи, що на уроці знаходяться діти різних медичних груп, вправи виконуються в індивідуальному темпі. Стежити за поставою.
Намагатися не впустити м’яч на підлогу.
Спина рівна.
Слідкувати за диханням. Під час упору лежачи намагатись тримати рівно спину. |
|
8. |
Вимірювання ЧСС |
30 сек. |
Протягом 6 сек. Отриманий результат вчитель пропонує помножити на 10. Добуток не має перевищувати 120. |
|
ІІ. Основна частина уроку ( 29 хв) |
||||
1. |
Підвідні вправи (з м’ячем):
кидки м’яча з руки на руку. В.П. – о.с., м’яч в руках внизу: Підкидання м’яча вверх з різновидами оплесків (попереду себе, позаду себе).
передача м’яча поміж ногами «вісімкою».
|
3 хв |
Слідкувати за правильним виконанням вправ. Виправляти помилки.
Спину тримати рівно.
|
|
2. |
Слово вчителя:
|
|
|
|
3. |
Гра «Хрестики-нулики» |
3 хв |
Команди шикуються в зустрічні колони на протилежних кінцях залу. В центрі залу лежать 9 обручів та по три фішки з боку кожної команди (3 одного кольору і 3 іншого). За сигналом вчителя вибігають перші гравці. Беруть по одній фішці і виставляють їх в обручі так як вважають за потрібне. Повертаються і передають естафету наступному. Ті самі дії виконують наступні два гравці, намагаючись вибудувати суцільну пряму лінію із своїх фішок. Всі інші гравці перекладають фішки в обручах так, щоб перемога була за ними. Виграють ті, хто перший побудував суцільну пряму лінію. Команда п переможець отримує першу картку з літерами. Естафета розвиває не лише фізичні якості, а й мислення. |
|
4. |
Слово вчителя:
(Вправа для команд: стрибок в довжину з місця, після приземлення стрибок вгору, повернутись на своє місце) |
30 сек. |
В той час доки капітани шукають картки із завданням, обидві команди виконують наступну вправу в індивідуальному темпі. |
|
5. |
Картка № 1. Ведення баскетбольного м’яча на місці:
Ведення тенісного м’яча на місці:
|
3 хв |
Зміна вправи виконується за сигналом вчителя. Учні стоять попарно один навпроти другого. М’яч у кожного в руках. Контролювати правильність виконання вправи Команда, яка швидше орієнтується в завданні отримує винагороду – літери. За 30 сек. до закінчення вправи по одному учневі з кожної команди отримують маршрутний лист для пошуку наступного завдання. |
|
6. |
Картка № 2 Ведення баскетбольного м’яча в русі:
Те саме з тенісним м’ячем.
|
3 хв |
За сигналом вчителя учні ведуть баскетбольний або тенісний м’яч. Кожна команда на своїй половині залу. М’яч змінити за сигналом вчителя. Команда, яка швидше орієнтується в завданні отримує винагороду – літери. За 30 сек. до закінчення вправи по одному учневі з кожної команди отримують маршрутний лист для пошуку наступного завдання. |
|
7. |
Картка № 3 Передачі м’яча в парах:
|
4 хв |
Слідкувати за чіткістю виконання. Звернути увагу на характерні помилки. Зміна вправи виконується за сигналом вчителя. Команда, яка швидше орієнтується в завданні отримує винагороду – літери. За 30 сек. до закінчення вправи по одному учневі з кожної команди отримують маршрутний лист для пошуку наступного завдання. |
|
8 |
Картка № 4 Ведення баскетбольного м’яча на місці з одночасною передачею партнерові тенісного м’яча. |
2 хв |
Намагатися, щоб тенісний м’яч не падав на підлогу. Команда, яка швидше орієнтується в завданні отримує винагороду – літери. За 30 сек. до закінчення вправи по одному учневі з кожної команди отримують маршрутний лист для пошуку наступного завдання. |
|
9. |
Перешикування для проведення естафет |
30 сек |
В дві колони. Команда напроти команди на різних кінцях залу. |
|
10. |
Картка № 5 Естафета «Кмітливий та спритний» |
5 хв |
В центрі залу стоїть дошка для гри в шашки. Перший гравець з кожної команди по команді вчителя веде баскетбольний м’яч до дошки. Не зупиняючи ведення м’яча, робить свій хід шашкою і повертається, для того щоб передати естафету наступному. Перемагають ті, хто поб’є найбільше шашок, за відведений вчителем час. Команда переможець отримує літери. |
|
11. |
Слово вчителя:
|
|
|
|
12. |
Картка № 6 Естафета «Влучно в ціль» |
5 хв |
Капітан стоїть в обручі напроти своєї команди на відстані 4 метрів. В нього руках конус. Кожен гравець по черзі намагається попасти тенісним м’ячем в конус. Перемагає той, хто спіймає найбільше м’ячів. За обруч виходити не можна. Команда переможець отримує літери. |
|
ІІ. Заключна частина уроку ( 5 хв) |
||||
1. |
Об’єднання в пари Слово вчителя:
|
30 сек. |
Одна команда навпроти другої |
|
2. |
Вправи на розтягування |
1 хв |
Учні сидять один навпроти другого на підлозі, ноги вперед. За командою вчителя виконують нахил тулуба вперед, намагаючись дотягнусь до партнера рукою. При цьому забороняється згинати ноги в колінах. |
|
3. |
Перегляд відеоролика. |
1 хв |
В цей час капітани готуються до того, щоб прочитати зібраний вислів. |
|
4. |
Читання висловів. Підведення підсумків. Рефлексія:
|
1 хв |
Відмітити кращих. Команди отримують оцінки. |
|
5. |
Домашнє завдання |
30 сек. |
Підготувати комплекс вправ з баскетбольним м’ячем. |
|
6. |
Перевірка ЧСС |
30 сек. |
6 * 10. Звернути увагу на учнів з підвищеним пульсом. |
|
7.. |
Організований вихід із залу. |
30 сек. |
В колону по одному. Під музику. |
|
Додаток №1
Маршрутні листи
Додаток № 2
Картки із завданнями (для кожної команди завдання однакове)
Завдання № 1 Ведення баскетбольного м’яча на місці:
Ведення тенісного м’яча на місці:
Примітка: Зміна вправи виконується за сигналом вчителя. Учні стоять попарно один навпроти другого. |
Завдання № 2 Ведення баскетбольного м’яча в русі:
Те саме з тенісним м’ячем. Примітка: За сигналом вчителя учні ведуть баскетбольний або тенісний м’яч. Кожна команда на своїй половині залу. М’яч змінити за сигналом вчителя. |
Завдання № 3 Передачі м’яча в парах:
Примітка: Зміна вправи виконується за сигналом вчителя. |
Завдання № 4 Ведення баскетбольного м’яча на місці з одночасною передачею партнерові тенісного м’яча. Примітка: Намагатися, щоб тенісний м’яч не падав на підлогу.
|
Завдання № 5 Естафета «Кмітливий та спритний» В центрі залу стоїть дошка для гри в шашки. Перший гравець з кожної команди по команді вчителя веде баскетбольний м’яч до дошки. Не зупиняючи ведення м’яча, робить свій хід шашкою і повертається, для того щоб передати естафету наступному. Перемагають ті, хто поб’є найбільше шашок, за відведений вчителем час.
|
Завдання № 6 Естафета «Влучно в ціль» Капітан стоїть в обручі напроти своєї команди на відстані 4 метрів. В нього руках конус. Кожен гравець по черзі намагається попасти тенісним м’ячем в конус. Перемагає той, хто спіймає найбільше м’ячів. За обруч виходити не можна.
|
Додаток № 3
Вислови для команд
Команда № 1 :
Рухайся більше – проживеш довше.
Народна мудрість
Команда № 2:
Дай роботу тілу – відпочине голова.
Народна мудрість