Урок-квест "Безпека дорожнього руху" 5 клас

Про матеріал
Урок-квест "Безпека дорожнього руху" проводився після вивчення теми «Безпека дорожнього руху» (5 клас), це урок узагальнення знань з даної теми
Перегляд файлу

 

Урок-квест «Безпека дорожнього руху »                  5 клас

 

Тема уроку: Узагальнення знань з теми «Безпека дорожнього руху»

 

Мета уроку: узагальнити, систематизувати та повторити матеріал з теми «Безпека  дорожнього руху»; стимулювати пізнавальну діяльність учнів; розвивати логічне мислення; розвивати вміння та навички застосовувати теоретичні знання на практиці, працювати в групах, виконувати нестандартні завдання, узагальнювати і систематизувати вивчений матеріал, вибирати головне, робити висновки; виховувати: дбайливе ставлення до свого життя та здоров'я, культуру спілкування один з одним.

Хід уроку

І . Організація класу

Доброго дня! Рада вітати вас . З нетерпінням чекала зустрічі. Приємно бачити всіх здоровими, з усміхненими обличчями. Сподіваюсь, наше спілкування буде приємним.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні у нас незвичайний урок – урок-квест. На вас чекають випробування, які ви подолаєте, прихопивши з собою весь багаж знань і життєвий досвід.

          А дорогу до заповітної мети вам вкаже… Проте, ви дізнаєтесь хто, якщо відгадаєте загадку

 

 В мене є три кольори,  

Всі для діла, не для гри.

 Пішоходи й водії

 Знають правила мої.  

Коли колір я міняю –

 Тих чи інших зупиняю.

 

          Отже, ви здогадалися , що це світлофор. Його кольори допоможуть  вам рухатися від однієї зупинки до іншої.

ІІІ. Хід уроку

У нас вже утворились групи . Зараз ви виберете колір, за допомогою якого будете виконувати завдання.

1.Пояснення правил квесту.

Учасники поділяються на 3 команди (червона, жовта, зелена). Кожна команда обирає свого капітана.

Після кожного завдання капітан підходить до вчителя з виконаним завданням і отримує вказівку, де шукати наступне.

Перша команда¸ яка перша і правильно збере пазл, отримує нагороду

За командою «Старт» розпочинаємо квест.

 

2.Виконання завдань командами

І. Послідовність завдань для червоної команди

1.Перше завдання висить на дошці в червоному конвертику

2.Виконане завдання капітан передає вчителеві, той перевіряє та дає підказку, де шукати наступне (на  вчительському  столі):

За ним учитель пише щось

І перевіряє всі роботи.

Лежать на ньому журнал і книжки,

Щоденник пустунки Аришки.

Наступне завдання, видно мені

Лежить на вчительському...

 

3.За цим предметом знаходьте наступне завдання (за дошкою)

Величезне полотно
Та й існує вже давно.
Любим ми на нім писати,
А ще більше – витирати.

 

4.Звідки лунає музика на уроках музичного мистецтва (під колонками)

 

5.Згадайте номер телефону «швидкої допомоги». Остання цифра вкаже вам ряд, на якому шукайте наступне завдання (на третьому ряду)

 

6.Відгадайте загадку і дізнаєтеся, де шукати наступне завдання (серед квітів):

 Їх на віконце, полку ставлять,

Від холоду і вітру бережуть.

Весну взимку вони нам дарують,

Тому що зеленіють і цвітуть.

 

Червоні:

  1. На дошці
  2. На вчительському столі
  3. За дошкою
  4. На 3 ряду
  5. Під колонкою
  6. Серед квітів

 

  1. Команда червоних, ваше перше випробування –на дошці. Вперед!
  2. Молодці, ви пройшли випробування. Складно було? Ну що ж, тримайтеся, зараз буде ще важче. Шукайте:

За ним учитель пише щось

І перевіряє всі роботи.

Лежать на ньому журнал і книжки,

Щоденник пустунки Аришки.

Наступне завдання, видно мені

Лежить на вчительському...

 

 

  1. Ну і ну! Як далеко ви зайшли! Залишилось зовсім  трішки перешкод. Розпочнемо наступне завдання, яке ви знайдете за цим предметом :

Величезне полотно
Та й існує вже давно.
Любим ми на нім писати,
А ще більше – витирати.

 

 

  1. Молодці! А чи зможете виконати наступне завдання?Згадайте номер телефону «швидкої допомоги». Остання цифра вкаже вам ряд, на якому шукайте наступне завдання

 

  1. Ну ви і молодці! Все знаєте! Але нагороду ви просто так не отримаєте. Ваше завдання знаходиться там, звідки лунає музика на уроках музичного мистецтва
  2. До нагороди залишився останній крок . відгадайте загадку і дізнаєтеся, де шукати наступне завдання:

 Їх на віконце, полку ставлять,

Від холоду і вітру бережуть.

Весну взимку вони нам дарують,

Тому що зеленіють і цвітуть.

Вперед!

 

 

Жовта

  1. На дошці
  2. На третьому ряду
  3. Звідки музика лунає
  4. За дошкою
  5. Серед квітів
  6. Під вчительським столом

 

 

1Команда жовтих, ваше перше випробування –на дошці. Вперед!

 

  1. Молодці! А чи зможете виконати наступне завдання?Згадайте номер телефону «швидкої допомоги». Остання цифра вкаже вам ряд, на якому шукайте наступне завдання
  2. Ну ви і молодці! Все знаєте! Але нагороду ви просто так не отримаєте. Ваше завдання знаходиться там, звідки лунає музика на уроках музичного мистецтва
  3. Ну і ну! Як далеко ви зайшли! Залишилось зовсім  трішки перешкод. Розпочнемо наступне завдання, яке ви знайдете за цим предметом :

Величезне полотно
Та й існує вже давно.
Любим ми на нім писати,
А ще більше – витирати.

  1. Молодці, ви пройшли випробування. Складно було? Ну що ж, тримайтеся, зараз буде ще важче. Шукайте:

Їх на віконце, полку ставлять,

Від холоду і вітру бережуть.

Весну взимку вони нам дарують,

Тому що зеленіють і цвітуть.

  1. До нагороди залишився останній крок . відгадайте загадку і дізнаєтеся, де шукати наступне завдання:

За ним учитель пише щось

І перевіряє всі роботи.

Лежать на ньому журнал і книжки,

Щоденник пустунки Аришки.

Наступне завдання, видно мені

Лежить на вчительському...

 

Вперед!

 

Зелена

  1. На дошці
  2. Звідки музика лунає
  3. Під вчительським столом
  4. Серед квітів
  5. На 3-му ряду
  6. За дошкою

 

 

  1. Команда зелених, ваше перше випробування –на дошці. Вперед!
  2. Ну ви і молодці! Все знаєте! Але нагороду ви просто так не отримаєте. Ваше завдання знаходиться там, звідки лунає музика на уроках музичного мистецтва
  3. Молодці, ви пройшли випробування. Складно було? Ну що ж, тримайтеся, зараз буде ще важче. Шукайте:

За ним учитель пише щось

І перевіряє всі роботи.

Лежать на ньому журнал і книжки,

Щоденник пустунки Аришки.

Наступне завдання, видно мені

Лежить на вчительському...

  1. Молодці, ви пройшли випробування. Складно було? Ну що ж, тримайтеся, зараз буде ще важче. Шукайте:

Їх на віконце, полку ставлять,

Від холоду і вітру бережуть.

Весну взимку вони нам дарують,

Тому що зеленіють і цвітуть.

  1. Молодці! А чи зможете виконати наступне завдання?Згадайте номер телефону «швидкої допомоги». Остання цифра вкаже вам ряд, на якому шукайте наступне завдання
  2. До нагороди залишився останній крок . відгадайте загадку і дізнаєтеся, де шукати наступне завдання:

Величезне полотно
Та й існує вже давно.
Любим ми на нім писати,
А ще більше – витирати.

 

 

Завдання

 

  1. ТАК-НІ

1.

Переходити дорогу на зупинці безпечно

ні

2.

Регульоване перехрестя – перехрестя, де є світлофор або регулювальник

так

3.

На відкритій ділянці дорогу можна переходити навкіс

ні

4.

Громадський транспорт треба чекати на проїжджій частині

ні

5.

Водій автомобіля,  у будь – якому разі повинен зупинитися на зупинці та пропустити пасажирів, що вийшли з трамвая або йдуть до нього

так

6.

У громадському транспорті є по 2 аварійні виходи, аптечка, вогнегасник та молоточки для розбиття вікон

так

 

2.ЗБЕРИ РЕЧЕННЯ

1 . Частина дороги, призначена для руху пішоходів через проїжджу частину____________________________________________________________

2. Особа, яка керує транспортним засобом __________________________________________________________________

3. Написи та лінії на проїжджій частині___________________________________________________________

4. Пристрій для регулювання руху в певних напрямках________________

5. Дорога поділена на дві частини: проїжджа частина – для руху ____________________та тротуари - для руху _______________________ .

6. Дороги, які мають більше ніж 2 смуги у різних напрямках, називаються _____________________________________________________________

7 Пішохідні переходи бувають __________________________________________________________________________________________________________________________________

8.  Учасник дорожнього руху, який знаходиться у транспортному засобі, але не причетний до керування ним ___________________________________

9. Учасник дорожнього руху поза транспортним засобом___________________________________________________________

10. Швидкісна багатосмугова дорога __________________________________

11Пішоходи, які не встигли перейти дорогу, повинні почекати на ________________________________________________________________

Слова для довідок:  пішохідний перехід, водій, дорожня розмітка, світлофор, острівці безпеки, пішохід, пасажир, автомагістраль, 

транспортних засобів, пішоходів, багато смуговими, наземні, підземні, надземні, 

 

 

3.ЗНАЙТИ ВІДПОВІДНІСТЬ (правила для пішоходів)

1.Поблизу є перехрестя

 

А. переходь дорогу тільки під прямим кутом.

2.На дорозі розмічено пішохідний перехід

 

Б. пошукай ділянку для переходу, де добре проглядається дорога.

 

3.Дорога погано проглядається

 

В. переходь дорогу на перехресті по лінії тротуару, але не перетинай його по діагоналі

 

4.Якщо автомобілі на безпечній відстані

 

Г. скористайся ним для переходу дороги.

 

 

 

 

 

 

 

4.КРОСВОРД

 

с

и

г

н

а

л

 

 

а

в

а

р

і

я

 

п

е

р

е

х

і

д

 

 

 

т

р

а

м

в

а

й

 

в

е

л

о

с

и

п

д

 

 

п

і

ш

о

х

і

д

 

 

а

с

ф

а

л

ь

т

 

в

о

д

і

й

 

 

а

в

а

р

і

я

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Знак, що подається транспортним засобом або світлофором ( Сигнал)

2. Пошкодження машини транспортного засобу( Аварія)

3. Місце, спеціально призначене для пересування людей з однієї вулиці на іншу (Перехід)

4. Міський електричний рейковий транспорт (Трамвай)

5. Двоколісний улюбленець дітлахів. (Велосипед)

6. Людина, що йде пішки ( Пішохід)

7. Тверде і гладке покриття дороги (Асфальт)

8. Особа, яка керує транспортним засобом ( Водій)

9. Те, що може трапитися з недисциплінованими водіями. (Аварія)

 

 

5. Правила для пасажирів, що наважилися їхати в переповненому транспорті

 

  1. ____________________________________________________
  2. _______________________________________________________
  3. ____________________________________________________________
  4. _____________________________________________________________
  5. __________________________________________________________

 

  1. Ситуації

1.Вам необхідно переходити нерегульоване перехрестя, вулицю. Як ви вчините?

2.В салоні автобуса ви відчули запах диму.

ІV.Підсумки 

  1. Оцінювання.

V. Домашнє завдання

 Завершення уроку.                               

                                   

Тож будьте завжди

                    уважними ,

                         зосередженими

                                  та впевненими,  

                                        дотримуйтесь ПДР,

                                                         і ви не потрапите в біду.

                               

                                 

                   

                          На цьому наш урок завершено. До побачення!

                                     

 

 

 

 

docx
Додано
9 березня 2021
Переглядів
3357
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку