Урок-квест День народження Їжачка
Мета. Розширити знання дітей з теми «Звірі», повторити вивчене про іменник; навчитися виготовляти їжачків з паперу (паперопластика); вчити учнів вирішувати логічні завдання шляхом підказок і пошуку рішень в нестандартних ситуаціях; розвивати увагу, старанність, вміння працювати в групі; виховувати любов до природи.
Обладнання. Презентація, клубочки-підказки, малюнки звірів, кольоровий папір, ножиці, клей.
Українська мова «Закріплення знань про іменник.»
Природознавство «Звірі»
Трудове навчання «Паперопластика»
Психологія «Увага»
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Створення емоційного настрою.
-
Привітання гостей.
-
Привітання в колі. ( Вправа «Долонька»)
-
Хто хоче більше знати?
-
Хто буде старанним та активним?
-
Хто старанно виконуватиме завдання?
-
Хто посміхається друзям?
-
Який у вас настрій?
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.
-
Вступне слово вчителя.
-
Чи любите ви свята?
-
А які свята відмічають у ваших родинах?
-
Сьогодні вас запросили на день народження. А хто, ви дізнаєтеся, відгадавши загадку.
Вдень я сплю, а прийде ніч,
Отоді вже – інша річ!
Я виходжу полювати –
Стережись, мишва хвостата!
Не злічу вже, скільки штук
За життя я з’їв гадюк.
Я колючий, мов будяк,
А зовуть мене …. (Їжак)
-
Але їжак живе дуже далеко і шлях до нього буде непростим. Вам прийдеться пройти узлісся, галявини, долини, струмочки. І вони будуть не звичайні, а наукові.
-
А щоб не заблукати, я вам дам чарівний клубочок. На ньому написані слова-підказки, прочитавши які, ви дізнаєтесь куди йти.
-
Працюйте дружно та завзято.
Прислухайтеся до порад товариша.
Допомагайте один одному.
Не галасуйте, не сваріться.
ІV . Квест
-
Долина природознавства
-
Рада вітати вас в долині природознавства.
-
А куди це ви мандруєте?
-
В природі існує дуже багато тварин.
-
До якої групи тварин належить їжак? (Звірі)
-
Яка основна ознака звірів? (Тіло вкрите шерстю. Малят вигодовують молоком. Піклуються про своє потомство.)
-
У мене малюнки різних тварин. Відберіть лише звірів.
(Діти вивішують малюнки звірів на дошці)
-
Молодці!
-
А на які групи діляться звірі за способом живлення?
(Рослиноїдні, хижі, всеїдні. Вчитель вивішує на дошку таблички «Рослиноїдні», «Хижі», «Всеїдні».)
-
Розташуйте звірів за способом живлення.
-
Уважно подивіться на цих звірів. Який ланцюжок живлення можна скласти?
(миша – їжак – лисиця )
-
Ви добре виконали всі завдання і отримуєте клубочок-підказку.
-
Галявина української мови.
-
Чула що ви йдете на день народження до їжачка.
-
Щоб я підказала вам подальший напрямок вам потрібно виконати ряд завдань.
-
Поставте запитання до слова їжак.
-
Яка це частина мови?
-
Що ви знаєте про іменник? (Вправа «Мікрофон по колу»)
-
До нас на галявину прийшов лист. Але написаний він з помилками. Вам потрібно їх виправити.
Текст листа.
В нашому Лісі св’ято. У їжачка топка согодні день народження. Білочка Рудуха зі своїми білченятами назбирала багато Грибів. Зайчик кузя подарує солодку морквинку. Ведмежата Мишко і потап принесуть діжку меду. А що ж подарувати мені.
вовк Арсен.
-
Із тексту виберіть іменник, який відповідає такій характеристиці:
а) назва істот, загальна назва, однина, чоловічий рід.
б) неістота, загальна назва, множина.
в) назва істот, власна назва, однина, жіночий рід.
-
Молодці! Візьміть, будь ласка, наступний клубочок.
-
Струмочок психології.
-
Вітаю вас. Чула що учні вашого класу дуже люблять танцювати.
-
То ж пропонував вам потанцювати. Тільки танок буде на уважність.
-
Танцюйте разом з тваринками і не помиляйтесь.
(Учні повторюють рухи танцю «Арам Зам Зам»)
-
Дуже гарно. Тримайте підказку подальшого шляху.
-
Узлісся трудового навчання.
-
Діти, а що за свято у їжачка?
-
На день народження прийнято ходити з подарунком.
-
Чи є у вас подарунки для їжачка?
-
Не засмучуйтеся. Я пропоную виготовить паперового їжачка.
(Вчитель демонструє зразок. Діти виготовляють паперових їжачків під керівництвом вчителя.)
На дошці з’являється малюнок їжачка. Діти прикріпляють свої подарунки.
Вчитель.
-
Їжачок вам приготував сюрприз. А де його знайти вам підкажуть слова, які ви складете з букв.
5. Робота з щоденниками вражень (Резерв часу.)
V. Підсумок уроку.