Урок-квест «Пошук математичних скарбів»
у 6 класі з теми «Пропорція. Основна властивість пропорції»
Мета
– сприяти підвищенню інтересу учнів до вивчення теми «Пропорція. Основна властивість пропорції» та математики вцілому;
– застосовувати надбані знання в нових нестандартних ситуаціях;
–розвивати логічне мислення, спостережливість, кмітливість; прагнення до власної ініціативи;
– виховувати культуру математичного мислення, вміння працювати у команді задля досягнення спільної мети.
Обладнання та наочність: картки з підказками, , плакат «Правила ТБ», стрілки, літери П,Р,О,П,О,Р,Ц,І,Я завдання з QR кодами, надпис КВЕСТ «ПОШУК МАТЕМАТИЧНИХ СКАРБІВ»
Тип уроку: Урок удосконалення знань, вмінь та навичок.
Вид уроку: Урок-гра, квест.
Епіграф
«Предмет математики настільки серйозний, що слід не пропускати нагоди зробити його трохи цікавішим.»
Б. Паскаль
Хід уроку - квесту
І. Організаційний момент
1. Вітання
Кожному з вас хочу побажати на цьому занятті бути:
У – успішним
С – самовпевненим
П – працьовитим
І – інформованим
Х – хоробрим
У – уважним
Команда «Пізнайки», лідер команди
ІІ. Актуалізація опорних знань
ІІІ. Оголошення теми та мети уроку
2. Інсруктаж з ТБ
ІV. Формування вмінь і знань
Завдання №1. Зупинка «Всезнайка»
( На дверях розміщено завдання у вигляді QR коду, яке учні виконують. Після цього учні отримують наступну підказку ).
А. Відношення двох чисел- це..
1)вираз, що є добутком двох чисел;
2) вираз, що є сумою двох чисел;
3) вираз, що є часткою двох чисел.
Б. Число 0,5 є значенням відношення:
1) 4:8; 2 ) ; 3) 14:7.
В.Пропорція – це :
1) Добуток двох відношень;
2) Рівність двох відношень;
3)Частка двох відношень.
Г. Яка з наведених пропорцій істинна?
1) 3 : 0,5 = 2 : 12; 2) 2 : 5 = 1:; 3) 7 : 2 = 14 : 4.
Д. Основна властивість пропорції:
1) якщо a:b = c:d , то a∙b=d∙c;
2) якщо = , то a∙d=b∙c;
3) ) якщо a:b = c:d, то a:d=b:c.
Відповідь : Потрібно знайти суму номерів правильних відповідей.
( 3+1+2+3+2=11)
Завдання №2. Зупинка «Точних обчислень»
Перед вами номер телефону без останніх цифр:
099045(4527)
Виконайте завдання:
1)16:4;
2) 0,5: 0,1;
3):;
4)0,14: 0,02
впишіть цифри, зателефонуйте і скажіть:
- Доброго дня! Ми учні 6-го класу і ми проходимо квест. Дайте будь ласка підказку!
(Я завчасно домовилася з _Лідією Павлівною, тому вказала її номер)
Лідія Павлівна:
- Тримайте підказку:
Ідіть до того місця, через яке до класу потрапляє денне світло і сонячне проміння. (На віконній рамі завдання у вигляді QR коду, яке учні виконують. Після цього учні отримують наступну підказку).
Завдання №3. Зупинка «Практиків»
Щоб дізнатися про місце знаходження наступного завдання, відгадайте загадку:
А, Б, В, Г, Д і кома –
Всім мабуть уже відома
Така клавішна структура
Звісно ж це…(Клавіатура)
Записати всі можливі пропорції з чисел 6,4,2,12.
Відповідь. Записати суму значень відношень, що утворилися
( 4:2=12:6 2
2:4=6:12
6:2=12:4 3
2:6=4:12
2++3+=5 )
Завдання №4. Зупинка «Кмітливих»
Відгадайте слово, що зашифровано у ребусі – це і буде місце, де знайдете наступне завдання
Слово «Транспортир».
Виконайте завдання:
Знайдіть невідомий член пропорції
8 у = 20 : 5
Відповідь ( у=8∙5:20=2 )
Завдання №5. Зупинка «Розумників»
Розшифруй слово (підручник): РУЧПІДНИК
Там чергова підказка.
Код: Сторінка. Виконати завдання, щоб знайти номер сторінки. Знайти невідомий член пропорції
8,1: у =5 0,2 (ст. 27 )
У підручнику заховано лист. Учні знаходять мій лист.
Молодці!
Ви пройшли цей математичний квест!
Ваш скарб – це оцінка за сьогоднішній урок. Поставте її в щоденник самі і несіть на підпис!
Сподіваюсь Вам було весело і цікаво!!!
VІ. Підсумок уроку
VІІ.Домашнє завдання
№ завдання |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
Назва завдання |
|||||
Кількість балів за завдання |
4
|
6 |
4 |
4 |
4 |
Кількість набраних балів |
|
|
|
|
|
ВСЬОГО БАЛІВ ___________ ОЦІНКА __________________
21-22 бали - оцінка "12". 15-16 балів - оцінка "9".
19-20 балів - оцінка "11". 13-14 балів - оцінка "8".
17-18 балів - оцінка "10". 11-12 балів - оцінка "7".
9-10 балів – оцінка «6».
7-8 балів – оцінка «5».
5- 6 балів – оцінка «6».
\