1
Урок математики
3 клас
Тема: Повторення вивченого матеріалу.
Мета: повторити таблицю множення числа 7 і ділення на 7; розвивати обчислювальні навички; формувати навички розв’язування задач; розвивати вміння розрізняти геометричні фігури; виховувати пізнавальну активність та самостійність у роботі.
Тип уроку: урок узагальнення знань.
Форма уроку: урок-квест.
Обладнання: мультимедійна дошка, фрагмент мультфільму, презентація до уроку, картки із завданнями, таблиця множення.
Хід уроку
І. Організація класу.
Встаньте, діти, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться ви до мене,
Посміхніться і до себе.
Привітайтесь: «Добрий день!»
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Перегляд фрагменту мультфільму:
https://www.youtube.com/watch?v=QcdvA4xEiWU.
- Перегляньте фрагмент мультфільму.
- Чому Дім Дімич не зміг відкрити рюкзак? (Тому, що забув код від замка)
- Що таке код? (Це комбінація цифр)
- Давайте допоможемо хлопчику підібрати код до замка.
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
- Щоб підібрати код, треба виконати декілька завдань на уроці.
- Сьогодні ми повторимо таблицю множення і ділення на 7, розв’яжемо рівняння, задачу.
- Будемо розвивати пам'ять, увагу, мислення.
- Я вам бажаю успіхів.
ІV. Каліграфічна хвилинка.
- Перша цифра нашого коду захована у каліграфічній хвилинці. Запишіть у зошити:
2, 3, 4, 5, 6, …
- Яка цифра має бути наступною? (7)
- Запишіть. Це і є перша цифра коду.
V. Усний рахунок.
- Нолик загубив інструменти. Але це незвичайні інструменти. Щоб їх зібрати, треба розв’язати приклади.
35:5
63:7
36:6
48:6
49:7
30:5
14:2
20:4
- Остання відповідь – це іще одна цифра коду.
VІ. Робота в групах (розв’язування рівнянь).
- Діти, зараз об’єднайтесь у групи. Перша команда має назву «Сімка», а друга – «Нолик». Розв’яжіть рівняння.
Х 7=63 7⸱Х=56
- Результати – нові цифри коду. Ми наближаємось до відкриття.
VІІ. Вдосконалення обчислювальних навичок (обчислення виразів).
- Розв’яжіть вирази і знайдете наступне число коду.
29+5⸱6= 49:7+3⸱7=
21-3⸱7= 14:7+5⸱7=
- Порахуйте, скільки виразів ми розв’язали. Це число 4. І це наступна цифра коду.
Фізкультхвилинка
https://www.youtube.com/watch?v=EjUT4AWfXsA
VІІІ. Розв’язування задачі.
Задача
? кущ.
Відповідь: 34 кущі малини посадили.
- Ми отримали відповідь 34. Це дві цифри коду.
IX. Робота з геометричним матеріалом.
- Розгляньте малюнок. Які геометричні фігури ви бачите на малюнку?
- Порахуйте всі квадрати на малюнку.(2) Це остання цифра коду.
- Сподіваюся, що ми все розв’язали правильно. Давайте спробуємо відімкнути замок.
Фрагмент мультфільму
X. Підсумок уроку.
- Діти, що ми робили сьогодні на уроці?
- Що вам сподобалося найбільше?
- Який настрій у вас наприкінці уроку?
- Бажаю успіхів! До нових зустрічей!