Інтегрований медіа-урок у формі квесту сприятиме формуванню ключових компетентностей учнів, сучасні інтерактивні форми роботи сприятимуть підвищенню результативності уроку.
Тема: Узагальнення знань про материки
Мета:
формувати ключові компетентності:
формувати предметні компетентності:
Обладнання: презентація, букви-початок девізу, схеми материків, паперова квітка, скриня, демонстраційні малюнки, макети телефона, музичне оформлення.
Форма проведення: урок- квест
Хід уроку
Сьогодні ми зробимо ще один крок.
В країну природи, в країну погоди,
В країну чудової пригоди.
(Слайд № 1)
- Я думаю Вам доводилося чути слово "квест", а хто може пояснити, що це слово означає?
- Квест, як відомо, - це гра-пригода. Сьогодні ви за командами будете виконувати цікаві завдання з вивченої теми. Поділ на 4 групи буде за датою народження: весна, літо, осінь, зима.
Привітайте команди одна одну, склавши слова-початок девізу змагань (кожна група отримує аркуш із літерою)
-Давайте спробуємо за початковими буквами слів сказати, якими ви будете сьогодні на уроці?
Зразок: К – кмітливі, В –… (веселі), Е – … (енергійні), С –… (старанні),
Т – …(творчі).
Складення правил роботи в групі
(Слайд № 2)
Допомога вчителя - піднята рука
2. Мотивація навчальної діяльності
- Сьогодні на уроці ми повторюємо тему, зашифровану в анаграмі:
(Слайд № 3)
- У класі є чарівна скринька, яку відкрити ми зможемо, виконавши всі завдання.
- За урок потрібно :
Бліц-опитування.
- Що таке глобус?
-Що таке океан?
-Скільки існує океанів?
- Що таке материк?
- Скільки існує материків на Землі?
(Слайд № 4)
Завдання № 1 (для кожної групи): підписати назви материків
(Картка видається групі)
Завдання № 2: кросворд – рослинний і тваринний світ материків
1 група
Євразія
2 група
Африка
3 група
Антарктида
4 група
Південна Америка
Завдання № 3: розподіл карток-назв рослин і тварин за двома конвертами – Австралія і Північна Америка
Завдання № 5 «Хто зайвий?». Ребуси
(Слайд № 5)
|
|
|
|
лелека |
шпак |
сорока (кочові) |
ластівка |
|
|
|
|
акула |
карась |
сом |
Дельфін (ссавці) |
|
|
|
|
Заєць (рослиноїдна) |
щука |
орел |
вовк |
|
|
|
|
Павук (8 ніг) |
муха |
жук |
оса |
3. Невидимі ланцюги. Анаграми
- Переставляючи букви місцями, розшифруйте назви тварин та впишіть їх в ланцюги живлення
няшипец |
устряб |
зямі |
шима |
пшениця |
яструб |
змія |
миша |
пшениця - миша - змія - яструб |
|||
сяцили |
бду |
вкок |
кілба |
лисиця |
дуб |
вовк |
білка |
ліщина - білка - дуб - вовк |
|||
каїж |
чувас |
сициля |
нилая |
їжак |
вусач |
лисиця |
ялина |
ялина - вусач - їжак - лисиця |
|||
санос |
цукиня |
теляд |
їдорок |
сосна |
куниця |
дятел |
короїд |
сосна - короїд - дятел - куниця |
4. Невдалі селфі. "Чиї частини тіла". Згрупувати свійських та диких тварин
Чий дзьоб?
Чиї нога?
Чий хвіст?
Чиї вуха?
5. Хто більше? (резерв)
Назвати якомога більше тварин, зображених на малюнку
Підбиття підсумків і обговорення результатів роботи
- Ви працювали в команді, виконували разом завдання, допомагали один одному. Я впевнена, Вам є за що подякувати один одному. То ж давайте станемо в коло в сплетемо павутинку з компліментів.
- Із завданням ви справились на відмінно. То ж час відкрити скриньку та дізнатись, хто ж може допомогти Вам на контрольній роботі. (в люстерко учні бачать своє відображення.
- А яка підказка Вам допоможе справитись із завданням перевірної роботи? (Міцні знання - запорука успіху)
Домашнє завдання