Урок "Квітка - орган статевого розмноження"

Про матеріал

Урок "Квітка - орган статевого розмноження" можна використати при пiдготовцi до уроку в 6 класi, при пiдготовцi виховних заходiв

Перегляд файлу

 

Урок 14

Тема Квітка - орган статевого розмноження

Мета:

  • ознайомити учнів із генеративними органами рослин, розглянути будову й різноманітність квіток;
  • виховувати спостережливість, старанність, творчі здібності, працелюбність, екологічне мислення;
  • навички роботи з підручником, опорними схемами, малюнками, самостійність, логічне мислення, пам’ять, увагу, практичні навички.

Обладнання: таблиця «Будова квітки», «Різноманітність квіток», гербарні екземпляри, квітучі кімнатні рослини, презентація, відео, ноутбук.

Терміни і поняття: квітка, квітконіжка, квітколоже, оцвітина, тичинка, маточка, віночок, чашечка, плодолистки

 

Тип уроку: засвоєння нових знань

 Форма проведення: Урок дослідження

 

 Хід уроку

  1.     Організаційний момент


Добрий день, діти!

 Пролунав дзвінок.

 Починаємо урок.

 Сіли, діти, всі рівненько.

 Усміхнулися гарненько.

 Настрій на урок взяли.

 Працювати почали.

 

  1. Актуалізація опорних знань
  1.               Розминка «Мозковий штурм»
    1.                     Частина організму, яка має певну будову та виконує певні функції (орган)
    2.                     Рослини, у яких сформовані органи й тканини, називають….(вищими)
    3.                     Органи вищих рослин залежно від їхніх функцій поділяють на…(вегетативні та генеративні)
    4.                     Вегетативні органи - це…(корінь і пагін)
    5.                     Підземна частина рослини, що закріплює її в грунті, всмоктує розчин мінеральних солей та їхнє проведення до надземної частини - це….(корінь)
    6.                     Надземна частина рослин….(пагін)
    7.                     Пагін складається з….(стебла, листків та бруньок)
    8.                     Зачаток нового пагона…..(брунька)
    9.                     Осьова частина пагона…..(стебло)
    10.                Бічна частина пагона……(листок)
    11.                Статеве розмноження квітковим рослинам забезпечують….(генеративні органи)
    12.                Генеративні органи квіткових рослин - це….(квітка, плід, насінина)

 

  1. Мотивація навчальної діяльності

Квітка - це усмішка сонця, яка дає здоров’я й наповнює світлою радістю.

 Для життя потрібне сонце, воля й маленька квітка» - казав відомий казкар Ганс Крістіан Андерсен. Квіти відкривають перед людиною можливість пізнання прекрасного, відчуття повноти життя.



Давай пройдемся медленно по лугу.

 И «здравствуй» скажем каждому цветку.

 Я должен над цветами наклониться

 Не для того, рвать или срезать.

 А чтоб увидеть добрые их лица

 И доброе лицо им показать.

 

  1. Оголошення теми і мети уроку

 

Слайд 1

Слайд 2

 

  1. Вивчення нового матеріалу
    1.               Розповідь вчителя з демонстрацією відео та презентацією
    2.               Робота в парах

а) зробити підписи до «німих малюнків»

  1.               Індивідуальна робота

Розв’язування біологічних задач

а) У квітках вишні добре розвинена оцвітина, яка складається з чашечки й віночка (чашечка зелена, віночок білий). А якою є оцвітина тюльпана?

 

б) На початку цвітіння огірків розпускаються так звані «пустоцвіти», після чого з’являються квітки з “огірочками». Чи можна отримати врожай огірків, якщо «пустоцвіти» відсутні?

 

в) Звичайна квітка має квітколоже, оцвітину, тичинки й маточку. Чим відрізняються від звичайної квітки огірка, гарбуза, кукурудзи?

 

г) Весною на одних деревах верби утворюються жовті сережки, а на інших зелені. З чим пов’язана ця відмінність?

 

  1.               Самостійна робота

Виконання завдань в зошиті з друкованою основою.

 

 

  1. Лабораторне дослідження №3

Тема Будова квітки

Мета: ознайомитися з будовою квіток та їхнім різноманіттям.

Виконується за інструктивною карткою.

 Повторення ПТБ під час виконання лабораторного дослідження.

 

 

  1.      Узагальнення
    1.     Графічний диктант
    1.     Генеративний орган рослини, який забезпечує статеве розмноження квіткових рослин є квітка.
    2.     Квітка становить собою видозмінений листок.
    3.     Чашечка складається з видозмінених листків пелюстків.
    4.     Віночок складається з видозмінених листків пелюсток.
    5.     Головні частини квітки це маточки і тичинки.
    6.     Маточка складається з приймочки, пиляка, тичинкової нитки.
    7.     Маточка утворена одним чи кількома зрослими листочками-плодолистками.
    8.     З насінного зачатка після запліднення зазвичай розвивається насінина, а із зав’язі – оплодень
    9.     Види рослин, у яких чоловічі та жіночі квітки розміщені на одній особині називаються дводомними.
    10. Квітки, які мають і тичинки, і маточку називаються двостатевими.

 

1.+ 2.- 3.- 4.+ 5.+ 6.- 7.+ 8.+ 9.- 10.+

 

VIII. Рефлексія

Збіг наш урок як коротка мить.

  •                                                  Чи сподобався вам урок?
  •                                                  Давайте виконаємо інтерактивну вправу «Криголами».

До кожної букви доберіть слова, які характеризують урок, клас.

  1.                 Яким був урок?

 

У – успішним, урочистим......

Р – розвиваючим, розумним......

О – організованим, особливим.....

К – корисним, кмітливим, класним.....

 

  •                                                  Чи вдалося виконати всі завдання?
  •                                                  А це вдалося тому, що ви були на уроці:
  •                                                  У – уважні, унікальні.......
  •                                                  Ч – чемні, чуйні, чесні.....
  •                                                  Н – наполегливі…….
  •                                                  І – ініціативні…….

 

  1. Підбиття підсумку уроку
    1.                                                 Метод «Мікрофон» - інтерактивна вправа.

Продовжіть речення: «Сьогодні на уроці я вивчив…(вивчила)…

  1.    Домашнє завдання

1.Опрацювати матеріал параграфа

2.Підготувати міні-проект «Квіти і комахи»

3.Підготувати повідомлення легенди про квіти, вірші, загадки.

 

doc
Пов’язані теми
Біологія, Розробки уроків
Додано
7 листопада 2018
Переглядів
669
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку