Географія, 8 клас
Тема: Гірські ландшафти Українських Карпат.
Мета: ознайомити учнів з розташуванням Українських Карпат,
вивчати поняття про гірські ландшафти Українських Карпат, чинники їх формування; навчати характеризувати гірський ландшафт, аналізувати картографічні джерела знань;
формувати уявлення про природу Українських Карпат, вміння прогнозувати наслідки антропогенного впливу на природну зону; розуміння рекреаційного значення природних комплексів Українських Карпат;
розвивати образне, логічне мислення, правильне мовлення, практичні вміння роботи з картографічними джерелами знань; інформаційно-комп’ютерну компетенцію;
виховувати екологічну культуру, відповідальне ставлення до природи своєї держави; географічну, екологічну та загальноучнівську культуру і грамотність.
реалізовувати наскрізні змістові лінії: «Екологічна безпека та сталий розвиток», «Здоров’я і безпека», «Громадянська відповідальність».
Обладнання: наочний ряд: стінні карти « Фізична карта світу» ,«Фізична карта України», «Політична карта світу», «Ландшафти України»; ілюстративний матеріал по темі.
в учнів: підручники, атласи, контурні карти, кольорові олівці, навчальне обладнання, матеріали по попередній домашній роботі(тексти, додатковий матеріал, ілюстративний матеріал)
Тип уроку :комбінований
Попередня підготовка: учням дається завдання по технології «Перевернутого навчання» на Google- платформі опрацювати матеріал по темі «Українські Карпати».
План і перебіг уроку:
Етап уроку |
Діяльність вчителя |
Діяльність учнів |
Організаційний момент |
Привітання, мобілізація уваги учнів Прийом «Географічні новини» |
Індивідуальне усне опитування біля карти |
Актуалізація ЗУН учнів |
Виконання тестових завдань з теми «Степова зона» Опитування: Які гірські системи розташовані в Європі? Де розташовані Карпати? Яку територію займають в Україні? |
Фронтальне письмове опитування
Фронтальне усне опитування біля карти «Світ»
|
Мотивація навчальної діяльності учнів |
Прийом «Асоціативний кущ»: 1) групи учнів на місцях записують слова-асоціації до словосполучення «ГІРСЬКИЙ ЛАНДШАФТ» 2)кожна група зачитує вголос свої слова-асоціації; 3) вибір спільних слів у всіх групах і запис їх на дошці Тема, мета, завдання уроку. |
Робота у групах на місцях, фронтальна робота біля дошки |
Вивчення нового матеріалу |
Виступи учнів за планом: -Географічне положення та розміри Українських Карпат -Особливості геологічної та тектонічної будови. - Рельєф, корисні копалини - Клімат - Внутрішні води. - Ґрунти. -.Органічний світ -Екологічні проблеми - Охорона природи |
Усна практична робота з географічними картами під керівництвом учителя.
Індивідуальне усне опитування-учнів за прочитаними вдома матеріа лами з теми
|
Узагальнення, систематизація закріплення вивченого матеріалу на творчому рівні |
Робота із запитаннями та завданнями для самоперевірки(параграф 35,36) Прийом «Я-менеджер туристичної фірми»: підготуйте за 2 хв. рекламний флаєр «Чому варто відвідати Українські Карпати?» |
Робота у групах: кожна група відповідає на кон кретне запитання
|
Домашнє завдання |
Читати 35,36 параграф підручника, на Google - платформі читати матеріал з теми «Чорне море» |
|
Підсумки уроку |
що ми вже знаємо? що ми вже вміємо? |
Фронтальна бесіда |