Предмет: Географія .
Клас : 8
Тема,що вивчається за програмою:ТЕМА 7. ЛАНДШАФТИ УКРАЇНИ.
Тема уроку: Степова зона.
Мета: вивчати поняття про ландшафт степової зони,чинники його формування;навчати характеризувати степовий ландшафт,аналізувати картографічні джерела знань;формувати уявлення про природу степу України,вміння прогнозувати наслідки антропогенного впливу на природну зону;
розвивати образне, логічне мислення, правильне мовлення, практичні вміння роботи з картографічними джерелами знань;інформаційно-комп’ютерну компетенцію;
виховувати екологічну культуру,відповідальне ставлення до природи рідного краю-степу; географічну, загально учнівську культуру та грамотність.
Реалізовувати наскрізні змістові лінії:«Екологічна безпека та сталий розвиток», «Здоров’я і безпека», «Громадянська відповідальність».
Обладнання: наочний ряд: стінні карти «Фізична карта світу», «Фізична карта України», «Політична карта світу», «Ландшафти України»; гербарні зразки рослин степової зони, зразок народного оберега «Дідух», кошик із сухоцвітами (типові рослини степу); довідник «Культурні злакові рослини степової зони»; ілюстративний матеріал
Обладнання в учнів: підручники, атласи, контурні карти, кольорові олівці, навчальне обладнання, додатковий матеріал до своїх виступів.
Тип уроку:засвоєння нового навчального матеріалу з використанням технології «Перевернутого навчання»
Попередня підготовка: учням дається завдання по технології «Перевернутого навчання» на платформі Google-клас опрацювати матеріал по темі «Степ», підготувати свій «Пазл» та його презентацію.
План і перебіг уроку:
Етап уроку |
Діяльність вчителя |
Діяльність учнів |
Організаційний момент |
Привітання, мобілізація уваги учнів |
|
Актуалізація ЗУН учнів |
1.Прийом «Географічні новини» (учні розповідають про новини в світі ,показуючи країни,регіони,де відбулась подія) 2.Перевірка знань про раніш вивчені теми «Мішані ліси», «Лісостепова зона» -прийом «Геосупермаркет»(у кошику учні «купують товар» - аркуші із запитаннями про природні зони,а вчитель «розплачується» оцінками |
Індивідуальне усне опитування біля карти
Індивідуальне усне опитування |
Мотивація навчальної діяльності учнів |
Розповідь «З цією природною зоною ви зустрічалися неодноразово при вивченні фізичної географії материків . Вона мала такі назви: «Пампа»-південь Південної Америки «Льянос»-басейн р.Оріноко Пд. Америка; «Прерії»-Північна Америка «Вельди»-південь Африки «Савани»-східна Африка «Туссокі»- Нова Зеландія. А в Азії і на північ від Чорного моря-ця зона називається степ. Тема, мета,завдання уроку. |
Розповідь вчителя біля карти світу , демонстрація материків або регіонів |
Вивчення нового матеріалу |
Прийом «Пазл»- учні складають загальну картину «Степ» зі своїх пазлів за тематикою: 1.«Степ в історії людства»(учитель) 2. «Географічне положення» 3. «Тектонічна будова» 4. «Рельєф» 5. «Корисні копалини» 6. «Клімат» 7. «Внутрішні води» 8.«Рослинний світ» (учень+агроном місцевого господарства ТОВ «Южноє») 9. «Тваринний світ» 10. «Екологічні проблеми» 11. «Охорона природи»(учень + директор Старомлинівського краєзнавчого музею) |
Індивідуальне усне опитування-учні «захищаю ть» свої «пазли»-демонструють їх,прикріплюючи на дошку
|
Узагальнення, систематизація закріплення вивченого мате ріалу на творчому рівні |
Аналіз складеної схеми «Степ»
Робота з контурними картами:позначення межі зони степу в контурних картах |
Евристична бесіда
Фронтальна прак тична робота |
Домашнє завдання |
Читати відповідний параграф підручника, відповідати на запитання параграфа |
|
Підсумки уроку |
Прийом «П’ять речень»- що ми вже знаємо? що ми вже вміємо? |
Учні формують п’ять речень по темі уроку |
Тема: Гірські ландшафти Українських Карпат.
Мета:ознайомити учнів з розташуванням Українських Карпат,
вивчати поняття про гірські ландшафти Українських Карпат, чинники їх формування; навчати характеризувати гірський ландшафт, аналізувати картографічні джерела знань;
формувати уявлення про природу Українських Карпат, вміння прогнозувати наслідки антропогенного впливу на природну зону; розуміння рекреаційного значення природних комплексів Українських Карпат;
розвивати образне, логічне мислення, правильне мовлення, практичні вміння роботи з картографічними джерелами знань; інформаційно-комп’ютерну компетенцію;
виховувати екологічну культуру,відповідальне ставлення до природи своєї держави; географічну, екологічну та загальноучнівську культуру і грамотність.
реалізовувати наскрізні змістові лінії:«Екологічна безпека та сталий розвиток», «Здоров’я і безпека» , «Громадянська відповідальність».
Обладнання:наочний ряд:стінні карти « Фізична карта світу» ,«Фізична карта України», «Політична карта світу», «Ландшафти України»; ілюстративний матеріал по темі.
в учнів: підручники, атласи, контурні карти, кольорові олівці, навчальне обладнання, матеріали по попередній домашній роботі(тексти,додатковий матеріал,ілюстративний матеріал)
Тип уроку:комбінований
Попередня підготовка: учням дається завдання по технології «Перевернутого навчання» на Google- платформі опрацювати матеріал по темі «Українські Карпати»
План і перебіг уроку:
Етап уроку |
Діяльність вчителя |
Діяльність учнів |
Організаційний момент |
Привітання, мобілізація уваги учнів Прийом «Географічні новини» |
Індивідуальне усне опитування біля карти |
Актуалізація ЗУН учнів |
Виконання тестових завдань з теми «Степова зона» Опитування:Які гірські системи розташовані в Європі?Де розташовані Карпати? Яку територію займають в Україні? |
Фронтальне письмове опитування
Фронтальне усне опитування біля карти «Світ»
|
Мотивація навчальної діяльності учнів |
Прийом «Асоціативний кущ»: 1) групи учнів на місцях записують слова-асоціації до словосполучення «ГІРСЬКИЙ ЛАНДШАФТ» 2)кожна група зачитує вголос свої слова-асоціації; 3) вибір спільних слів у всіх групах і запис їх на дошці Тема, мета,завдання уроку. |
Робота у групах на місцях,фронтальна робота біля дошки |
Вивчення нового матеріалу |
Виступи учнів за планом: -Географічне положення та розміри Українських Карпат -Особливості геологічної та тектонічної будови. - Рельєф,корисні копалини - Клімат - Внутрішні води. -Грунти. -.Органічний світ -Екологічні проблеми - Охорона природи |
Усна практична робота з географічними картами під керівництвом учителя.
Індивідуальне усне опитування-учнів за прочитаними вдома матеріа лами з теми
|
Узагальнення, систематизація,закріплення вивченого матеріалу на творчому рівні |
Робота із запитаннями та завданнями для самоперевірки(параграф 35,36) Прийом «Я-менеджер туристичної фірми»:підготуйте за 2 хв. рекламний флаєр «Чому варто відвідати Українські Карпати?» |
Робота у групах: кожна група відповідає на кон кретне запитання
|
Домашнє завдання |
Читати 35,36 параграф підручника, на Googl - платформі читати матеріал з теми «Чорне море» |
|
Підсумки уроку |
що ми вже знаємо? що ми вже вміємо? |
Фронтальна бесіда |
Тема: Природні умови і ресурси Чорного моря.
Мета:навчати учнів давати комплексну характеристику Чорного моря, оцінку його природним ресурсам,
формувати вміння аналізувати наслідки господарського використання людиною багатств Чорного моря; прогнозувати наслідки антропогенного впливу на природну зону;вміння показувати на карті елементи берегової лінії Чорного моря, розуміння рекреаційного значення природних комплексів Українських Карпат;
розвивати образне,логічне мислення,правильне мовлення,практичні вміння роботи з картографічними джерелами знань;інформаційно-комп’ютерну компетенцію;виховувати екологічну культуру,відповідальне ставлення до природи рідного краю-степу;географічну,загально учнівську культуру та грамотність.
Реалізовувати наскрізні змістові лінії:«Екологічна безпека та сталий розвиток», «Здоров’я і безпека» , «Громадянська відповідальність».
Обладнання:наочний ряд:стінні карти « Фізична карта світу» ,«Фізична карта України» , «Політична карта світу», «Ландшафти України»;ілюстративний матеріал;
в учнів:підручники,атласи,контурні карти,кольорові олівці,навчальне обладнання,матеріали по попередній домашній роботі(тексти,додатковий матеріал,ілюстративний матеріал)
Тип уроку:комбінований
Попередня підготовка: учням дається завдання по технології «Перевернутого навчання» на Googl- платформі опрацювати матеріал по темі «Чорне море».
План і перебіг уроку:
Етап уроку |
Діяльність вчителя |
Діяльність учнів |
Організаційний момент |
Привітання мобілізація уваги учнів Прийом «Географічні новини» |
Індивідуальне усне опитування біля карти |
Перевірка домашнього завдання Актуалізація ЗУН учнів |
Виконання тестових завдань з теми «Українські Карпати»
Бесіда: Україна- морська держава?Які моря омивають нашу державу?Хто був на Чорному морі?Які у вас враження ві Чорного моря? |
Фронтальне письмове опитування
Фронтальне усне опитування біля карти |
Мотивація навчальної діяльності учнів |
Опрацювання вступу до параграфа 38
Тема, мета,завдання уроку. |
Фронтальна бесіда
|
Вивчення нового матеріалу |
Виступи учнів за планом: -Географічне положення та розміри -Геологічної та тектонічної будови - Корисні копалини - Кліматичні показники -.Органічний світ -Екологічні проблеми,охорона природи |
Індивідуальне усне опитування-учнів за прочи таними вдома матеріалами з теми |
Узагальнення,систематизація,закріплення вивченого матеріалу на творчому рівні |
Робота із запитаннями та завданнями для самоперевірки(параграф 38)
Прийом «П’ять речень» |
Фронтальне усне опитування з елементами бесіди |
Домашнє завдання |
Читати 38 параграф підручника, на Googl - платформі читати матеріал з теми «Азовське море» |
|
Підсумки уроку |
що ми вже знаємо? що ми вже вміємо? |
Фронтальна бесіда |