Урок "Легенда про Святого Миколая"

Про матеріал
Даний конспект допоможе вчителеві початкових класів на уроці української мови у 3 класі при вивченні теми "Легенда про Святого Миколая."
Перегляд файлу

 

КЗ «Шполянська санаторна школа

 Черкаської обласної рад»

 .

 

        

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

Вчитель             Колотило

               Людмила Михайлівна

 

 

 

 

 

 

 

Шпола

-2020-

 

 

Тема.  Легенда про Святого Миколая.

Мета:

Формування предметних компетентностей: розширювати знання дітей з української обрядовості; формувати навички роботи з текстом, уміння аргументувати власну думку, аналізувати прочитаний твір, розвивати медіаграмотність, читацькі вміння та каліграфічне письмо; формувати оцінні судження; розвивати комунікативно-мовленнєві здібності учнів, креативне мислення, спостережливість, пам’ять, допитливість; збагачувати їхній словниковий запас; розширювати світогляд учнів; виховувати любов до рідної мови, цікавість до вивчення рідної мови, бажання робити добрі справи, пізнавати народні традиції, розуміння того, що подарунки - це не тільки те, що можна взяти в руки, а й невидимі дари, почуття взаємодопомоги.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: сприймати мету, яку ставить учитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; уміти висловлювати рефлексивні та оціночні судження;

комунікативної: володіти позитивними навичками спілкування, уміти налагоджувати взаємодію під час роботи в парі, в групі, будуючи відповідним чином свої висловлювання:

Обладнання: загадки, прислів`я, словник, предмети для аплікації, мультимедійні засоби, презентації.

Тип уроку: корекційна структура уроку для навчання дітей з особливими потребами.

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід уроку

І. Вступна частина

  1. Організаційна  підготовка учнів до уроку
  1. Вступне слово вчителя                                                      (м.м.д.)

(Віршований діалог)

Подивилися на мене,

Посміхнулися усі.

Чи готові до роботи? (Так )

Молодці!

  • Ми починаємо урок. А на уроці ми…
  • Уважні!
  • Розумні!
  • Організовані!
  • Кмітливі!
  1. Вправа «Створюємо настрій»
    • З яким настроєм прийшли на урок?

( Учні демонструють смайлики, які відображають їхній настрій)

               -  Берімо із собою гарний настрій, цікавість, радість, тоді і наш урок буде цікавим, піднесеним, корисним. Отже, починаємо урок.

3)Вправа «Очікування»                                                              (м.м.д.)

-Ваші очікування від уроку ?

(писати ,навчатись, змагатись, спілкуватись…)

4)Узагальнююча бесіда.

- Я очікую від вас активності, уваги, товариськості, доброти, ввічливості, старанності.

 

2. Перевірка виконання д/з з одночасним повторенням вивченого раніше.

  1. Аналіз письмових робіт і зошитів.                                        (м.м.д.)

– виставка кращих робіт.

  1. Декламування вірша учнями .                                               (м.м.д.)   

-колективно

Мова в нас така чарівна ,

Мелодійно так звучить,

Поміж мовами царівна,

Як без неї в світі жить?

 

Мова в нас така чудова,

Мелодійна і ясна,

Солов`їна, світанкова,

І чарівна, як весна.

 

3)Робота над скоромовкою.

-Щоб чітко висловлювати свої думки, промовимо скоромовку.

Притрусив сніжок стіг сіна,

І санчата притрусив.

Уже снігу -  по коліна,

А вінсипле з усіх сил.

 

 4)Узагальнююча бесіда. Конкретизувати бесіду                                                     

3. Підготовка до основної частини.

1)Cкладання чистомовки                                                            (м.м.д.)

– Чітко вимовляємо звуки.

ки- ки- ки

Їдуть саночки.

ок- ок- ок

Падає сніжок.

кі- кі- кі

Ковзани прудкі.

ті- ті- ті

Руки золоті.

ти - ти- ти

Не боюсь роботи.

2)Каліграфічна хвилинка (диференційовано).                            (м.м.д.)

    – вірш про правила роботи в зошиті. Вірш представити.

-Урок продовжим без зупинки з каліграфічної хвилинки.

- Сьогодні повторимо написання літер Зз.

- Складання словничка.

      3) Вправа «Хто більше?»

-Складання речень за ілюстрацією.

      3)Робота над помилками   (диференційовано).

   Вправа «Пригадай» ( з використанням цеглинок LEGO)

 – Корекція знань у написанні слів у реченні.

- Пригадаймо правила.

-Як пишемо перше слово в реченні?                                 (м.м.д).

( з малої,  з великої,  з рукописної букви).

-Як пишуться слова в реченні?                            

(разом, злитно, окремо)

-Які розділові знаки можна поставити у кінці речення?

(.,?         .!?         ,.!)

                                          

4)Узагальнююча бесіда вчителя.

  • Якої пори року описані події,
  • Чим характерна зима?
  • Святами.

 

  1. Вправа «Перетворення».

Іменник (що?) Свято.

Прикметник (який?) святковий.

Дієслово (що робить?) святкує.      (м.м.д).

     6)Логопедична хвилинка.

          Чітко вимовимо слово «свято».

      7)  Створення мапи думок до слова «свято.

Подарунки – Новий рік –Різдво -

Сімейні зустрічі - Радість – СВЯТО –пісні- смаколики

Друзі – сміх – задоволення

   8)  Уведення в тему.

   Стратегія  «Введення в картину»

- Розгляньте картину Вікторії Кирдій « Подарунки».

Запитання до дітей

 Яку назву ви їй дали б? (Варіанти назв учитель пише на дошці).

 Які емоції у вас виникають, коли дивитесь на цю картину?

 Що може бути в цих подарункових коробках?

 Чи можемо ми подарувати щось нематеріальне?

 Що ви можете зробити, аби виконати бажання дорогих вам людей?

(обійняти, пригорнутись, допомогти своїм рідним, друзям, вчительці посильною працею, зробити подарунок своїми руками, купити стареньким продукти в магазині тощо)

         9) Створення проблемної ситуації

 А хто ще дарує дітям подарунки?( Святий Миколай)

Діти називають, день якого святого

відзначають 19 грудня.

          10) Словникова робота.

 Діти пояснюють значення слова “святий”.

У християнстві поняття «святий» вживається щодо Бога як абсолютно благого і безгрішного і всього, що присвячено Йому, як предметів або дій, так і людей. Наприклад, святий Бог, свята земля, свята молитва, святий день, свята вода. Святі люди є особами, які присвятили себе поклонінню та служінню Богові, відкритому людям через Ісуса Христа. Оскільки святість передбачає звільнення від зла і нечистоти, «святий» є синонімом вищого морального стану людини. Іноді святими називаються всі християни (на противагу іновірцям) Вікіпедія.

              11)  Робота в зошиті.

 

Скласти  і записати речення зі словосполученням “Святий Миколай”.

          12) Робота в групах (з картою України).

Вправа «Досліджуємо карту».

  • Знайдіть місто на карті, в якому зазначається, що їв Микола.

 ( Миколаїв)

              13) Вправа «Мозковий штурм».

 

-Що ви знаєте про  Святого Миколая?

Святкують 19 грудя , любить дітей. Носить їм подарунки…

           14)  Узагальнююча бесіда вчителя.

 Підведення підсумків роботи учнів.

Оцінювання кружечками з білого паперу.

4. Повідомлення теми і завдань уроку.                                          (м.м.д.)

-Сьогодні на уроці продовжуватимемо працювати над текстом «Легенда про Святого Миколая», щоб дізнатися про нього більше.

 5. Фізхвилинка      (рухлива).

Пісенька – гра «В нашім класі друзі всі».                                    (м.м.д.)

  В нашім класі друзі всі!

(Тримаємось за руки.)

Раз – два – три!

(Оплески)

І великі і малі!

(Піднімаємо руки вгору, потім опускаємо донизу.)

Раз – два – три!

(Оплески)

Руку дай тому, хто справа.

Руку дай тому, хто зліва.

(Діти потискують руки сусідам)

Ми – одна сім'я

Потім по черзі замість слів «руку дай» вживаються дієслова «посміхнись», «обніми»…

 

                                                             (м.м.д.)

     5.Узагальнення І частини уроку.

- За свою роботу ви сьогодні отримаєте деталі,  які перетворите в кінці уроку в щось чудове. 

 

                                           ІІ. Основна частина

  1. Первинне ознайомлення учнів з темою.

 

  1. Вирішення проблемної ситуаці.

 

Робота в групах   цеглинками LEGO)

    Вправа: «Віднови вірш»

-Зверніть увагу на рими . Допоможуть цеглинки відтворити  вірш за кольором.

З нетерпінням я чекаю -

Нині свято Миколая.

Як надворі стане темно,

Він приходить потаємно.

 

Ще ніхто його не бачив,

Та у ліжечка дитячі

Він кладе під подушки

Подарунки і книжки

   2) Робота над відео.

- Як називають Святого Миколая в інших країнах?

(Міклаш, Йоло Пукі, Санта Клаус, Святий Миколай..)                        (м.м.д.)

 4)  Узагальнююча бесіда вчителя.

-оцінювання (вербальне)

 2. Всебічний    аналіз теми

1)Виразне читання легенди вчителем.

– Завдання:  Що найбільше зацікавило в легенді? Що здивувало?

У шкільній бібліотеці є багато цікавої інформації у книгах. Ви можете дізнатись більше.

     2) Словникова робота із словником. .                                            (м.м.д.)

 Не бракувало -  все було.

Постільці -  постоли (взуття)

В’язні – люди, позбавлені волі.

     3)Логопедична хвилинка.

Чітко вимовимо слово «свято».

3. Виконання пробних вправ з ціллю уточнення і корекції нових знань учнів.

  1. Первинне засвоєння знань.

 

      Робота в парах. Вправа: «Щоденні 5 »  Читання для друга.

 Завдання: знайдіть у легенді фразу. Яка стала життєвим кедом Миколая.

      2) Практична діяльність учнів. Робота в зошитах.     

- Самостійна робота.

 Завдання: Запишіть це кредо в свій робочий зошит.

      3) Читання для себе.

Вправа «Досліджуємо медіа».

Завдання: знайдіть у тексті фразеологізм, що означає «болісно сприймати щось, співчувати». (усі біди брав близько до серця).

      4)Руханка для очей.

- Прослідкуйте очима за рухомими предметами.

 

4. Осмислення і узагальнення одержаних знань учнів.

      1)Робота над відео.

Завдання: яку найважливішу роботу робить Святий Миколай?

2 )Вправа « Я - дослідник».

Завдання: дослідити новорічну упаковку для подарунків.

Учні під керівництвом учительки досліджують інформацію для них. Матеріали для досліду:  зразок упаковок подарунків до свят, лупа.

  • Дайте відповіді на запитання:
  • Навіщо потрібні упаковки для подарунків?
  • Від чого вони захищають?
  • Чим прикрашають упаковку для подарунка?
  • Яким чином вони доходять до людини?
  • Яка вартість таких упаковок?
  • Чи є реклама на упаковках для подарунків?
  •  Яку додаткову інформацію можна ще дізнатися?

Висновок. За упаковкою на подарунках можна дізнатися багато економічної інформації про товар.

3) Робота із світлиною.  Розвиток критичного мислення.

Створення проблемної ситуації.

На світлині дитина, якій потрібно зробити подарунок до свят.

Який подарунок кращий, купований за гроші чи виготовлений власноруч.

 - Поміркуйте, які добрі справи ви можете таємно зробити  одне для одного. (Не обов’язково готувати дарунки, допомога чи приємні слова важать не менше!)

4) Робота із підручником.

  Завдання: Виберіть фрази, які можуть стати для когось справжнім дарунком. Кому ви можете їх сказати?

 Ти – добрий друг.

 Я радий, рада що ти в мене є.

Я тебе люблю!

Дякую за те, що ти робиш для мене.

Дякую за твою усмішку!

Ти найкращий друг, найкраща подруга!

З тобою весело!

5)Узагальнююча бесіда.

 (оцінювання вербальне)

 

 

      6) Практична діяльність учнів.

- Самостійна робота

7 ) Письмо для себе.

Вправа « Подарунок». .                     (м.м.д.)

Завдання: долучимось до справ Святого Миколая і виготовимо дарунки для своїх друзів, вчителів, рідних людей чи знайомих.

-Напишемо на листівці фразу, яку б хотіли подарувати.

- Робота з комп’ютером.

Вітальну листівку можемо надіслати у різних соціальних мережах  з допомогою слів, листівок, різноманітних знаків тощо.                   

                       

8)Узагальнююча бесіда.

– оцінювання вербальне .

ІІІ. Заключна частина

1. Пояснення завдання додому (диференційовано)

– повторити  правила написання слів у реченні.                                                                      – Напишіть Святому Миколаю листа про себе, які подарунки хотіли б отримати до свят. І знайте, що мрії збуваються!

2.Підведення підсумків роботи учнів.

Вправа « Я - схема»

Я-дізнався/ дізналася

Запам’ятав/ запам’ятала

Навчився/ навчилася

Не зрозумів/ не зрозуміла.

  • Для чого ми це вчили?

3. Аргументоване оцінювання знань і умінь учнів

  • Оцінювання  вербальне .

Вправа «Подаруй дарунок»

 - Діти дарують дарунки один одному , виготовлені власноруч.

Вправа «Прикрась ялинку»

4. Приведення організму дитини в спокійний стан.

Вправа «Повтори за мною»                                              (м.м.д.)

 

Я дякую вам за урок.

-Ви у мене молодці!

-Ми-молодці!

-Ви-розумні!

-Ми-розумні!

-Ви-найкращі!

-Ми-найкращі!

-Я люблю вас!

-Ми любимо вас!

                                                       

5. Організоване закінчення уроку.

Колективне виконання пісні « Святий Миколай».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
3 квітня 2023
Переглядів
622
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку