План-конспект уроку з фізичної культури
для учнів 7 класу
Тема уроку: Легка атлетика.
Мета: навчити техніці біга на короткі дистанції та стрибків у довжину з розбігу «зігнувши ноги». Формувати стан власного здоров’я та сприяти розвитку спритності, швидкості, стрибучості учнів.
Завдання уроку:
1. Опанувати техніку низького старту.
2. Навчити техніці стартового розбігу.
3. Ознайомити з комплексом вправ для розвитку швидкості та швидкісно-силових навичок.
Місце проведення: шкільний стадіон.
Інвентар: скакалки, секундомір.
Хід уроку
№ п/п |
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
1 |
2 |
3 |
4 |
І. Підготовча частина (10 хв) |
|||
1 |
Шикування в шеренгу, привітання. |
20 с. |
перевірка наявності спортивної форми. |
2 |
Рапорт чергового учня. |
15 с. |
|
3 |
Інструктаж з безпеки життєдіяльності на уроці. |
30 с. |
ознайомлення з умовами гігієни та безпеки життєдіяльності на спортивному майданчику. |
4 |
ЧСС. |
15 с. |
|
5 |
Повідомлення завдань уроку. |
1 хв. |
|
6 |
Стройові прийоми: «ліворуч», «праворуч», «кругом». |
30 с. |
звернути увагу на чітке виконання. |
7 |
Ходьба в обхід: |
1 хв. |
слідкувати за правильною осанкою, правильною поставою стопи для профілактики плоскостопості. |
|
|||
|
|||
|
|||
8 |
Біг у повільному темпі: |
1 хв. |
стежити за диханням. |
|
|
30 с.
|
|
|
|
30 с. |
|
9 |
Загальнорозвиваючі вправи у русі: |
4 хв.
|
зберігати дистанцію 2-3 кроки.
|
|
|
4-5 р.
|
оберти виконувати з повною амплітудою рук. |
|
11-12 р.
|
руки не згинати і ліктьовому суглобі. |
|
|
4-5 р.
|
руки не згинати і ліктьовому суглобі. |
|
В.п.- о.с. руки на пояс
|
6-8 р.
|
руки піднімати рівні; махи ногами виконувати прямою ногою, не згинати в колінному суглобі; максимально прогнутися назад.
|
|
|
6-8 р.
|
махи ногами виконувати якомога вище, не згинаючі в колінному суглобі.
|
|
|
6-8 р.
|
нахил тулуба, ноги не згинаються в колінному суглобі.
|
|
|
6-8 р. |
Випади виконуються пружними. |
|
ІІ. Основна частина (30 хв) |
|||
1 |
Спеціальні бігові вправи з прискоренням .
|
3 хв.
|
Поточний метод. Вправи виконуються по прямій(15-20 м), з обов’язковим прискоренням в кінці, назад повертаються кроком. |
|
|
2х20 м |
стежити за осанкою. |
|
2х20 м |
вправа на дальність польоту та частоту виконання. |
|
|
2х20 м |
максимальне відштовхування ступнею вперед. |
|
|
Виконання низького старту, стартовий ривок 5-6 м.
|
3-4 р.
|
Повтор за 5 клас. Розказати, показати техніку виконання низького старту. |
|
2 р. |
звернути увагу , по команді «Увага!» ноги були трохи зігнутими. |
|
|
Повторний біг по розмітках, перші 2-3 кроки. |
2х20 м |
прослідкувати, вибігання по команді «Марш!» виконувалось під нахилом. |
|
Біг 60 м. |
1 р. |
по дистанції бігти вільно, не напружено. |
|
ЧСС. |
15 с. |
|
2 |
Шикування в одну шеренгу, поділ класу на 4 групи. Виконуємо комплекс вправ для розвитку швидкісних якостей. |
|
Метод колового тренування. |
|
|
3х15 с. |
|
|
|
3х15 с. |
При виконанні коліна підтягувати до грудей. |
|
|
3х15 с. |
Розслаблюючий біг на місці, з максимальною кількістю кроків за одиницю часу. |
|
|
3х15с. |
Під час виконання вправи лікті в сторони не розводити. |
3 |
Двостороння навчальна гра. |
6-7 хв. |
Повторити за 5 клас та застосувати у грі удар по м’ячу внутрішньою стороною стопи по нерухомому м’ячу і м’ячу, що котиться. |
ІІІ. Заключна частина(5 хв) |
|||
1 |
Шикування у колону по одному. |
30 с. |
|
2 |
Ходьба, біг у повільному темпі. |
30 с. |
|
3 |
Вправи для розслаблення м’язів та відновлення дихання. |
2 хв. |
|
4 |
Підбиття підсумків уроку. |
1 хв. |
Відмітити кращих учнів, провести оцінювання. |
5 |
Домашнє завдання та організований віхід з майданчика. |
1 хв. |
Вистрибування з присяду(2х10 р). |