ЛЕКСИЧНА ПОМИЛКА ТА ЇЇ УМОВНЕ ПОЗНАЧЕННЯ. УРОК-ПРАКТИКУМ
Мета: дати розуміння лексичної помилки та шляхів її подолання; розвивати мовне чуття, логічне мислення, пам’ять, увагу; виховувати любов до рідної мови.
Тип уроку. Урок закріплення знань та навичок
Обладнання:аудіо запис тексту, підручник, зошит, пісня «Улыбка», картки.
ЕПІГРАФ
Як парость виноградної лози,
Плекайте мову.
М. Рильський
ХІД УРОКУ
АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ.
Міні-тест
А. теплий, крило, літати.
Б. ручка, ноутбук,ю математика.
В. присудок, голова, солодкий.
Г. розцвітати, синиця, банкомат.
2) Виділене слово вжито в прямому значенні в реченні.
А. Гостре словечко коле сердечко.
Б. Над водами хиляться лози, лелека пливе в висоті.
В. Чи буде хто, як матінка, любити , купаючи в любистку наші дні.
Г. Дзвенять німою тугою ліси, коли їх ніч тремтлива обнімає.
3) Виписати граматичну основу з попередніх речень. (Взаємоперевірка з дошки)
Учитель. Гарно справились, то ж мандруємо далі.
Картка 1. Ми приймали участь в конкурсі малюнка «Ми за мир».
Картка 2. За конкурс ми получили диплом.
Картка 3. Нашим класним керівником являється Наталя Павлівна.
Картка 4. Наталя Павлівна раділа за нас.
Учитель. Ви уважні та маєте гарне мовне чуття.
Візьміть смужки із словосполученнями та підкресліть правильні слова. Помилкові спершу віднайдіть. Вкиньте їх до розумного глечика.
Підняти /піднести руку.
Складати/здавати іспит.
Слідуюче /наступне запитання.
Перевернути/ перегорнути сторінку.
Відчиняти/відкривати вікно.
Учитель. Глечик із задоволенням створив нам букет із словосполучень(учитель ставить квіти).
Правильна відповідь.
Одержав оцінку.
Висловив думки.
Ставлення до людей.
Учитель. Ви не допустили лексичної помилки. Щоб і надалі так роботи, пані 4) РЕФЛЕКСІЯ.Лексика передала вам листа- пам’ятку, де записано правила для уникнення їх в подальшому. Діти читають.
ЛИСТ-ПАМ’ЯТКА
Юний мовознавцю, ось мої правила. Запам’ятай їх:
Пані Лексика «Л»
Учитель. Молодці. Гарно справились із завданням уроку. Епіграф каже:
Як парость виноградної лози,
Плекайте мову.