3 клас (бінарний урок)
Тема: Прикметники-синоніми та прикметники-антоніми в українській та англійській мовах.
Мета:
Цілі:
Знають:
Вміють:
Тип уроку:бінарний урок, урок вивчення нової теми, урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції)
Обладнання: ілюстративний матеріал (презентація)
Форми роботи: Метод «Гронування», вправа «Мозковий штурм», «незакінчене речення», бесіда, спостереження, робота в групах, парах.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Починаємо навчання
Із незвичного поєднання.
Будемо 2 мови вивчати,
Щоб краще про все знати.
Red and yellow and pink and green,
Purple and orange and blue.
I can sing a rainbow,
Sing a rainbow,
You can sing one too!
ІІ. Актуалізація опорних знань
Пісеньку ви проспівали.
Різні кольори назвали.
Будемо малюнок малювати,
Щоб про нього в підсумку уроку розказати.
( Коли учні виконають правильно завдання кожного етапу уроку, учителі малюють деталь хатинки)
Живемо в одній оселі,
Життєрадісні, веселі:
Я, мій брат, мій тато, мати –
Як всіх разом нас назвати?
(Сім'я)
Вчитель:Сьогодні ми будемо говорити про найголовніше в житті кожної людини - сім'ю.
Метод «Гронування»
(Діти виходять на середину з літерами і читають слово «family»)
family
Прикріпіть та прочитайте назви тих людей, які є членами сім’ї.
А mother a father a sister a brother а grandmother а grandfather
2. Вправа «Мозковий штурм»
«Мозковий штурм» починаємо,
Все, що знаємо, пригадаємо.
Прикметник означає…
Відповідає на питання…
Узгоджується з …у…
Відредагувати текст.
ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку, мотивація навчальної діяльності
Є у мене менший брат.
Все у нас із ним невлад:
Він білявий, я — чорнявий.
Я меткий, а брат мій млявий.
Я високий і тонкий,
Брат товстенький і низький.
З братом я живу у парі,
Та не в злагоді — у сварі.
Робимо усе ми залюбки,
Тільки завжди навпаки.
— Про яких братів ідеться в загадці? (Про слова, протилежні за значенням,—антоніми)
— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися добирати прикметники близькі та протилежні за значенням.
ІV. Сприймання й первинне усвідомлення навчального матеріалу
1. Вправа «Групування»
- Згрупуйте подані на дошці прикметники в синонімічні ряди.
Розумний, тямущий, лагідний, ніжний, кмітливий,привітний, охайний, чепурний, акуратний.
- Прочитайте першу групу; другу; третю; четверту.
Розумний, тямущий, кмітливий. – І ряд
Лагідний, ніжний, привітний. – ІІ ряд
Охайний, чепурний, акуратний – ІІІ ряд
Які з цих слів знаєте англійською?
- Я читатиму слова, а ви записуєте антоніми до них.
Веселий (сумний), високий (низький), добрий(злий),худий(товстий),
Молодий(старий), малий(великий), здоровий( хворий)
Діалоги англійською, викорисовуючи антоніми.
Фізкультхвилинка (музична)
V. Узагальнення й систематизація отриманих знань
1.Робота у групах
Завдання: підкреслити синоніми.
Сім’я для кожного — це ті самі улюблені й рідні люди, які були з ним з самого дитинства.
I have got a happy and kind family.
Найдорожче, що в людини є – це його сім'я, його рідні та близькі.
My family is sweet and good .
Для мене мама — найдорожча і близька людина.
My mother is lovely and caring .
У мене є молодший брат. Він неслухняний, пустотливий, але все одно я його дуже люблю.
My brother is cute and funny .
Гра «прикметники, протилежні за значенням»
Hungry(голодний) - ситий
angry(сердитий) - радісний
sleepy(сонний) - бадьорий
lonely(самотній) - товариський
bored(нудний) – цікавий
Великі – малі
Веселі – сумні
Швидкі – повільні
Працьовиті – ліниві
Товсті – худі
- Ваші щирі серця відчиняють двері нашої хатинки.
2.Квіти-антоніми англійською (прикріплюють на малюнок)
Великі(big ) – малі( small )
Товсті ( fat) – худі (thin )
Веселі (funny ) – сумні ( sad)
Отож, ми намалювали хатку, адже для кожної родини важливо мати свій дім. Тут вас люблять такими, які ви є.
- А ви повинні старатися бути якими?
- Тоді ваші рідні будуть якими?
- І ваш дім буде яким?
Учні зачитують вірш.
І. Гнатюк
Наша хата
Я люблю свою хату,
І подвір’я, й садок,
Де і сонця багато,
І в жару – холодок.
Тихо й затишно. Квіти
Коло хатицвітуть,
Іневтомно все літо
Бджоли в цвітігудуть.
Все для мене тут рідне:
Стіни, білі як сніг,
І віконце привітне,
І дубовий поріг.
І ряденця строкаті,
Й рушники на стіні –
Навіть дим в нашій хаті
Рідно пахне мені.
VІ. Підсумок уроку.
Тепер я знаю …
Сьогодні на уроці я зрозумів …
До найрідніших людей буду ставитися …
Iwanttobe…
VІІ. Домашнє завдання.
Творче завдання з української мови: записати прикметники-cиноніми, які характеризують членів вашої сім’ї.
Home-work
I want to be…