Урок 1. Лічба предметів.
До підручника математики Н. Листопад. 1 клас.
Мета: ознайомити учнів з підручником і іншим приладдям до уроку математики, вчити лічити предмети в межах 10 і знаходити відповідну кількість предметів; розвивати логічне мислення, навички лічби, спостережливість, увагу, вміння розрізняти колір предметів; виховувати прагнення вчити математику із задоволенням, добре і толерантне ставлення до оточення.
Обладнання: презентація; конструктор Lego.
І. Вступна частина.
1. Організаційний момент.
Вправа «Долоньки»( виконується в колі)
(діти сідають за парти)
2. Актуалізація опорних знань і мотивація.
Слайд 1. Я вітаю вас на вашому першому в житті уроку математики.
Кажуть що математика – Цариця наук.
- Чому так кажуть?
-Чого навчить нас математика?
-А може ви зможете без неї обійтись?
Щоб вести кораблі, щоб у небо злітати,
Треба твердо, як слід математику знати
Щоб успішно працювала автоматика,
Безперечно знадобиться математика.
Щоб будівлі будувати і щоб гроші рахувати,
Продавати й купувати, треба добре її знати.
3. Ознайомлення з підручником.
- Головним помічником на уроках математики буде підручник. Розглянемо обкладинку.
- Що ви на ній бачите? Скільки?
- Це незвичайний підручник, підручник-зошит, в ньому ми будемо, навіть писати!
- І ось, нарешті ми відкриваємо підручник .
До вас звертається ваш підручник!
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
1. Робота з основним матеріалом у підручнику та презентації.
Слайд 2. Працюємо у підручнику на ст.4. Вправи 1 і 2 за завданням
Щоби сили відновити, очі маємо стулити.
- Із закритими очима рахуємо до 10( ніби йдемо сходами вгору)
Слайд 3. Руханка з цифрами.
- Рахуємо від 1-10, дивлячись на цифри.
1 раз покрутись,
2 рази- нахились,
3 рази – пострибай,
5 разів – присідай. ( рахуємо вголос)
Слайд 4.
-Скільки ручок працюють на комп’ютері?
Слайд 5.
- Скільки ручок пишуть?
- Чи є інші відповіді?( ручка людини, ручка для письма)
Слайд 6.
- Скільки кулачків? Покажіть свої кулачки, покрутіть їх до себе пальчиками і навпаки ( звертаємо увагу, що ці кулачки – знаки сили, але не агресії)
Слайд 7.
- Скільки ручок тримають телефони?
- Скільки людей?
Слайд 8.
- Скільки людей плескають у долоні?
- Плесніть у долоні 7 разів. (рахуємо вголос)
Слайд 9. Вправа на увагу.
- Уважно подивись на слайд. Полічи предмети.
(Слайд зникає.)
- Скільки було метеликів, котиків, пазлів, зайчиків?
2. Фізкультхвилинка музична.
3. Закріплення. Робота у зошиті.
Перш ніж розпочати роботу звертаємо увагу на поставу, а також, як покласти зошит і як тримати ручку.
Сторінка 5. Вправи 3 і 4 за завданнями.
4. Робота з LEGO.
На парті 5 цеглинок.
Слайд 10. Інтерактивна гра « Крути колесо»
Діти мають покласти перед собою стільки цеглинок, скільки випало на колесі.
ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.
Побудуємо вежі кожен зі своїх цеглинок , з сусідом, по рядах. Порівняємо.
- Чому вежі не однакові?
- Що ми вчилися робити на уроку?
- Які вправи сподобались і хочемо повторити ще?
- В кого з’явилось відчуття, що ви вже всього навчились?
Ми з вами на першій сходинці величезної вежі і кожного уроку, підніматимемося вище і вище.