Урок: "Ліплення продуктів харчування"

Про матеріал

Метою заняття є: працювати над індивідуальними цілями згідно індивідуального плану;

вчити дітей розрізняти та називати види харчових продуктів, вчити ліпити продукти харчування;

розвивати зв'язне мовлення, увагу, мислення й дрібну моторику рук;

виховувати інтерес до трудових дій, витримку, зосередженість та дружні відносини в колективі.

Перегляд файлу

НЕТІШИНСЬКИЙ ЦЕНТР КОМПЛЕКСНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ

ДЛЯ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспект

вчителя із трудового навчання НЦКРДІ

Горбатюк Анастасії Іванівни

на тему:

Ліплення продуктів харчування

Результат пошуку зображень за запитом "зліплені з пластиліну овочі"

 

Нетішин 2018

Мета: працювати над індивідуальними цілями згідно індивідуального плану;

 вчити дітей розрізняти та називати види харчових продуктів, вчити ліпити продукти харчування;

 розвивати зв'язне мовлення, увагу, мислення й дрібну моторику рук;

 виховувати інтерес до трудових дій, витримку, зосередженість та дружні відносини в колективі.

Обладнання: малюнки овочів та фруктів, пластилін, дощечки, стеки, фартухи.

Попередня робота: Ліплення «Сніг іде».

Тип заняття: комбінований.

 

Хід заняття

I. Організаційний момент

1.1Привітання.

Доброго ранку – сонце привітне!

Доброго ранку – небо блакитне!

Доброго ранку – в небі пташки!

Доброго ранку – зелені дубки!

Доброго ранку – люди привітні!

Я всім бажаю щоб посмішки квітли!

1.2Сюрпризний момент.

Прихід ляльки в українському національному одязі.

Вчитеь із трудового навчання:

 - Добрий день, дівчинко?

 - Як тебе звати?

 - Діти, погляньте, як святково вбрана Маринка?

Відповідь дітей.

Діти погляньте, будь-ласка, що принесла нам Маринка ( тарілка з продуктами харчування накрита хустинкою).

 - Що це?

 - Що ми можемо робити з цими продуктами?

Відповідь дітей.

Вчитель із трудового навчання.

Маринка принесла нам багато різноманітних продуктів, та попросила щоб ми сьогодні трішки попрацювали й допомогли їй зліпити із пластиліну іще продукти, які вона віднесе для бабусі та дідуся.

 - Допоможемо для дівчинки?

Відповідь дітей.

II. Мотивація навчальної діяльності

2.1Оголошення теми і мети заняття.

Вчитель із трудового навчання. Діти, на сьогоднішньому уроці ми поговоримо про продукти харчування: овочі і фрукти, молочні й мучні вироби. Учитимемося ліпити із пластиліну продукти харчування.

III. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів

3.1Гра «Що зайве?»

Вчитеь із трудового навчання демонструє групи предметів, або ілюстрацій із зображенням цих предметів. Дітям потрібно визначити, що зайве та пояснити свій вибір.

 

1. Тарілка, ложка, зубна щітка, виделка, ніж. (Зайва зубна щітка, бо все решта - кухонні прибори).

2. Шафа, стіл, шпаківня, дзвіночок, парта. (Зайвий дзвіночок, бо він виготовлений з металу, а інші предмети — з дерева.)

3.2 Бесіда-опитування

Вчитель із трудового навчання.Як гадаєте, чи залежить ваше здоров'я від харчування?

(Відповіді дітей.)

Діти, ви любите смачно поїсти? (Відповіді дітей.) Яка страва у вашій родині найулюбленіша? (Відповіді дітей.) Хто її готує? (Відповіді дітей.)

- Я помітила, що ви називаєте різноманітну їжу. Це дуже добре. А скільки разів на день ви їсте? (Відповіді дітей.)

IV. Вивчення нового матеріалу

4.1 Розповідь вчителя із трудового навчання.

Безумовно, їжа дуже корисна для нашого організму, адже дає енергію для життя, а ще — допомагає швидше рости і бути здоровими.

Є чотири групи їжі, яку ми вживаємо:

1. Хлібобулочні вироби і крупи (гречка, рис).

2. Овочі і фрукти.

3. Молоко і молочні продукти.

4. М'ясо, риба, бобові продукти (горох, квасоля), яйця.

4.2 Пальчикова гімнастика.

Мишка зернятко знайшла,

І на млин знесла.

Намолола там борошна,

Спекла всім пиріжки:

Мишеняті - з капустою,

Мишеняті - з картоплею,

Мишеняті - з морквою,

Мишеняті - з морошкою.

Для великого товстуна -

Аж чотири пиріжка:

З капустою, з картоплею, з морквою, з морошкою.

4.3 Повторення техніки безпеки при роботі з пластиліном.

(Додаток 1.)

4.4 Ліплення продуктів харчування.

Вчитель із трудового навчання пояснює як ліпити моркву, червоний буряк, помідори,огірки,картоплю.

Робота дітей.

Фізкультхвилинка

Встало вранці ясне сонце,

Зазирнуло у віконце.

Ми до нього потяглися,

За промінчики взялися.

Будем дружно присідати,

Сонечко розвеселяти:

Встали — сіли, встали — сіли.

Бачте, як розвеселили.

Стало сонце танцювати,

Нас до танцю припрошати.

Нумо разом, нумо всі

Потанцюймо по росі!

Після фізкультхвилинки діти продовжують виконувати роботу.

Свої роботи діти дарують для дівчинки Маринки.

Дівчинка Маринка. До побачення, діти! Дякую Вам за допомогу, я сьогодні ж віднесу продукти для бабусі та дідуся.

V. Підсумок заняття

 - Чи сподобалося Вам заняття?

 - Хто до Вас завітав на заняття?

 - Як Ви допомогли для Маринки?

Вчитель із трудового навчання. До побачення, діти! До наступної зустрічі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

ІНСТРУКЦІЯ

з техніки безпеки під час роботи з пластиліном

 

■■■ 1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ БЕЗПЕКИ

1.1. До занять допускаються учні, які пройшли інструктаж з охорони праці, ознайомлені з безпечними методами роботи.

1.2. Кожен учень зобов'язаний знати й точно виконувати правила безпечної праці на уроках образотворчого мистецтва і трудового навчання.

1.3. Слід своєчасно приходити на заняття, займати своє робоче місце; перехід учнів на друге робоче місце без дозволу вчителя заборонений.

 

1.4. Коли вчитель звертається до всіх учнів, вони мають припинити роботу й уважно вислухати зауваження, інструктаж.

 

1.5. Необхідно використовувати навчальний час для виконання завдання і не відволікатися розмовами, своєчасно й високоякісно виконувати доручену справу.

 

■■■ 2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ДО ПОЧАТКУ ЗАНЯТЬ

2.1. Ретельно підготувати своє робоче місце до роботи.

2.2. Уважно прослухавши вчителя та після отримання завдання, ретельно перевірити справність інвентарю, інструментів особистого користування, наявність матеріалів для виконання завдання.

 

■■■ 3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ

3.1. Роботу можна розпочинати лише з дозволу вчителя.

3.2. Не можна працювати несправним і тупим інструментом, використовувати інструмент лише за призначенням.

 

3.3. Слід користуватися прийомами роботи з інструментами, як показав учитель.

 

3.4. Не можна носити з собою ріжучих і колючих інструментів, вони мають зберігатися в школі.

 

3.5. Інструменти та обладнання мають зберігатися в призначеному місці.

 

3.6. Під час роботи учень має утримувати своє робоче місце в належному порядку, а після роботи акуратно прибрати його.

 

■■■ 4. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАВЕРШЕННЯ РОБОТИ

4.1. Прибрати своє робоче місце: скласти відповідний інвентар, вимити пензлі.

4.2. Вимити руки з милом та витерти рушником.

Результат пошуку зображень за запитом "схема ліплення моркви"

Пов’язане зображення

Пов’язане зображення

Результат пошуку зображень за запитом "ліплення продуктів харчування"

Пов’язане зображення

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Филатова Алена
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
28 березня 2018
Переглядів
11245
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку