Урок "Ліси багатство України"

Про матеріал

Тема. Ліси — багатство України

Мета: ознайомити учнів з поняттям «ліс»; учити відрізняти листяні, мішані та хвойні ліси; ознайомити з тваринами лісів свого краю; розвивати спостережливість, пізнавальний інтерес, логічне мислення, збагачувати словниковий запас учнів, вміння розкривати взаємозв'язок між живою і неживою природою;

виховувати бережне, господарське ставлення та любов до природи рідного краю.

Перегляд файлу

Пономаренко Марія 33-Ш

1-а 18.05.2016

Тема. Ліси — багатство України

Мета: ознайомити учнів з поняттям «ліс»; учити відрізняти листяні, мішані та хвойні ліси; ознайомити з тваринами лісів свого краю; розвивати спостережливість, пізнавальний інтерес, логічне мислення, збагачувати словниковий запас учнів, вміння розкривати взаємозв’язок між живою і неживою природою;

виховувати бережне, господарське ставлення та любов до природи рідного краю.

Обладнання: ілюстрації із зображенням лісів, їх рослин та тварин, листя та хвоя з різних дерев, дерево з листочками.

Література: Т.Г. Гільберг, Т.В Сак, під. Природознавство 1 клас К: «Генеза» 2012.

Мій конспект Природознавство 1 клас За підручником Т.Г. Гільберг Нова програма Авт: М.О. Володарська. Х: «Основа» 2012.

 

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

  1. Організація початку уроку.

                        Продзвенів уже дзвінок,

                        Починається урок.

(Спочатку сідає краса – дівчатка, потім сила – хлопчики).

На сьогоднішньому уроці у нас будуть працювати:

  • Голова – думати;
  • Очі – дивитися;
  • Вуха – слухати;
  • Уста – говорити, відповідати.

 

  1.  Актуалізація опорних знань.

1.  Хвилинка спостережень.

  • Яка зараз пора року?
  • Який місяць?
  • Яке число?
  • Тепло чи холодно на дворі?
  • Який стан неба?
  • Чи були сьогодні протягом дня опади?
  • Дерева відносяться до живої чи неживої природи?

2. Бесіда.

— Чи бували ви в лісі?

— Для чого ви туди ходили?

— Яких тварин, які рослини бачили в лісі?

  1.  Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку

1. Відгадування загадки.

Навесні веселить, влітку холодить,
восени годує, а взимку гріє. (Ліс.)

Тож сьогодні на уроці ми поговоримо про ліси нашої України. Дізнаємося їх види та познайомимось з їх мешканцями. Але за виконання кожного завдання ви отримаєте листочок з деревця, бо наше деревце розгубило листячко. Тож допоможемо дереву повернути своє листячко.

2. «Асоціативний кущ».1 листочок.

Складання асоціативної схеми до поняття «ліс».

Варіанти відповіді: рослини, відпочинок, кисень, лісник, охорона, папір, меблі, тварини.

  1. Сприйняття й осмислення нового матеріалу

1. Розповідь учителя з елементами бесіди. (листочок за відповідь)

— Що таке ліс?

— Звичайно, перш за все це територія з великою кількістю дерев. Які дерева ви знаєте?

Відгадування загадок (виставляються зображення дерев).

— На які дві групи можна поділити ці дерева? (Хвойні і листяні.)

— Чим вони відрізняються?

2. Практична робота з додатковою інформацією учителя. 2листочок.

Учні розглядають листя з різних дерев, визначають, з якого дерева листок, порівнюють їх з хвоєю. Порівнюють хвою ялини і сосни, називають їхні спільні і відмінні ознаки.

— Листяні дерева восени скидають усе листя. У хвойних такого листопаду немає. Ці дерева вічнозелені, але це не означає, що хвоя ніколи не опадає. Просто вона міняється поступово. У ялини — протягом року, а в сосни — упродовж 2–3 років.

Залежно від того, які дерева ростуть у лісі, і ліси поділяються на листяні, хвойні і мішані.

Давайте з вами переглянемо уривки з відео де зображені різні види лісів. (перегляд відео)

— Який ліс у нашій місцевості?

3. Бесіда з елементами практичної роботи про тваринний світ лісу. 3 листочок.

— Якщо ліс — це будинок, то в ньому повинні бути і мешканці.

— Яка найчисельніша група серед населення лісу? (Комахи.)

— Яких комах ви бачили в лісі?

— Яку користь вони приносять лісу? Яку шкоду?

— Але серед комах є багато шкідників. Дерева можуть швидко загинути. Хто допоможе лісу? (Птахи.)

— Яких птахів ви бачили в лісі? Що можете про них розказати?

— Послухайте запис пташиних голосів. Чию пісеньку ви впізнали?

— Що вони роблять для лісу?

— Які звірі живуть у лісі?

— Що ви про них знаєте?

— На які групи можна поділити звірів за способом живлення? Назвіть представників кожної групи.

5.    Граємо у гру «Добре чи погано». 4 листочок.

    – Я зачитую речення, якщо ви вважаєте, що це добре встають дівчатка, а якщо це погано встають хлопці.

  • Підгодовувати птахів взимку. Д
  • Полюбляю збирати букети з квітів. Х
  • Знайшовши в кишені непотрібний папірець, ти викидаєш його на землю. Х
  • Розвішувати годівнички для птахів. Д
  • Ламати гілки дерев та кущів. Х
  • Саджати дерева та кущі. Д
  • Не руйнувати гнізда та не галасувати у лісі. Д
  1.               Гра «Будь уважним». 5 листочок.
  •  Якщо я називаю дерева ви піднімаєте зелений кружечок, а квіти – рожевий.

 

Ромашка, дуб, акація, троянда, фіалка, липа, волошки, тополя, підсніжники, кульбабка, ялинка, хризантеми, сосна, чорнобривці, каштан, волошки, сосна, верба, тюльпан, клен, мати-й-мачуха, осика, бук.

  1. Підсумок уроку. (за кожну відповідь листочок)

Що вам сподобалося на уроці?

Що найбільше запам’яталося?

Назвіть листяні дерева…

Які види лісів ви знаєте?

Які тварини живуть в лісі?

Вам подобається наше дерево?

Тож слідкуйте та піклуйтеся про нашу природу, щоб таких дерев було багато в кожному лісі.

Трава і низенька-низенька, ( присідають)

Дерева високі – високі, (стають на пальці ніг, руки піднімають вгору)

Вітер дерева колише , гойдає ( нахил тулуба вліво і вправо)

Птахи летять, відлітають ( помахи руками як крилами)

А діти тихенько за парти сідають

 

1

 

doc
Додано
13 листопада 2018
Переглядів
1094
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку