Урок з використанням інтерактивних технологій,поєднання знань з читання,української мови,природознавства,мистецтва. Містить цікаві завдання щодо розвитку читацьких умінь.
Тема уроку: Казка” Лисичка-Сестричка”(уривки).Художній прийом-повтор у казці.
Мета уроку: Учити свідомо і виразно читати,формувати поняття повтор,давати характеристику вчинку героя,висловлювати свою думку,розвивати увагу,пам’ять,виховувати порядність,засуджувати підступність.
Уміння вчитися,висловлювати оцінні судження,виконувати завдання за інструкцією.
Формувати навички співпраці в парі,групі.
Здобувати самостійно з підручника знання.
Виховувати людські чесноти.
Тип уроку: Засвоєння нових знань з використанням інтерактивних технологій,поєднання знань з читання,української мови,природознавства,мистецтва.
Засоби навчання: Вербальні,технічні,дидактичні.
Хід уроку :
I.Вступна частина
1.Організація класу.
2.Мовленнєва розминка.
а)читання складової таблиці(слайд №1)
б)гра”Не спіткнусь “(слайд №2)
в)робота із скоромовкою(слайд№3)
3.Перевірка дом.завдання.
Гра “Обличчя в обличчя”(переказують один одному казку” Колобок”.
II.Основна частина
Етап 1
1.Актуалізація опорних знань та умінь.
-який розділ вивчаємо?
-що таке народна казка?авторська?
-чого вчать казки?(слайд №4-7)
2.Вгадай персонаж казки.Загадка(слайд№8).
3.Книжкова виставка.
4.Асоціативний кущ.Яка лисиця?
-знання про лисицю з інших предметів(слайд№9-10).
Фізична пауза(відео ролик під пісню Лисички з опери “Коза –Дереза ”).
Етап2.(слайд№11-№13)
1.Слухання казки (1 частини).Аудіозапис.
Етап3.
2.Яке емоційне сприйняття?(враження учнів).
3.Словникова робота(слайд №14).
4.Повторити слова назви предметів.
а)читання вірша
б)гра”Слова читай- питання називай”(розподіл слів за питаннями хто?що?,дошка)слова з казки,(під музичний супровід,відео ролик “У світі тварин”
Етап4.
1.Читання 1-ї частини,ланцюжком.
2.Робота в групах.(слайд№15).
- придумати питання до казки,дати свої відповіді
3.Художній прийом-повтор.Пояснення.
-робота з форзацом підручника
-розгляд малюнків
-передбачення подальших подій
-продовжити розповідь за малюнками(слайд№16)
4.Читання в особах.
-гра “Я уважний”(робота в парі,порахувати скільки разів зустрічається слово лисичка,курочка)
III.Заключна частина
1.Прийом “Закінчи речення”.
2.Підсумки.Рефлексія.
- кожен вибирає смайлик собі за результатами своєї роботи(слайд№17-№20)
3.Дом.завдання
-навчитися читати в особах,створити власні іллюстрації до казки за бажанням.