Тема: Українська народна казка “ Півник і двоє мишенят “
Мета: Формувати навики виразного читання, вміння виділяти головне, переказувати прочитане, давати відповіді на запитання, розвивати мову і мовлення учнів, уміння читати текст в особах, парами, ланцюжком, збагатшувати знання про усну народну творчість. Виховувати любов до праці, почуття взаємодопомоги, підтримки праці, повагу до рідної української мови, народу, звичаїв.
Літературне читання 2 клас
Тема: Українська народна казка “ Півник і двоє мишенят “
Мета: Формувати навики виразного читання, вміння виділяти головне, переказувати прочитане, давати відповіді на запитання, розвивати мову і мовлення учнів, уміння читати текст в особах, парами, ланцюжком, збагатшувати знання про усну народну творчість. Виховувати любов до праці, почуття взаємодопомоги, підтримки праці, повагу до рідної української мови, народу, звичаїв.
Обладнання: Маски Півника і мишенят Круть, Верть, колосок пшениці, картки .
Хід уроку
І. Організаційний момент
1. Візуальна перевірка готовності до уроку.
2. Емоційне налаштування на урок.«Від щирого серця»
Учні, передаючи іграшку у вигляді сонечка, бажають одне одному всього найкращого від щирого серця.
ІІ. Актуалізація опорних ЗУН
1.П’ятихвилинка вільного читання додаткової літератури.
2.Робота над скоромовкою.
Миші в шафі шаруділи
Шість шарфів шерстяних з`їли.
3. Перевірка домашнього завдання
(завдання перевіряється-усно. Учні переказують прочитане).
4. Загадки про героїв української народної казки “ Півник і двоє мишенят “
Будить будильник нас кожного ранку,
Він кукурікає гучно на ґанку.
Всі прокидаються, сонце встає
– На кожнім подвір’ї будильник цей є. (Півень)
Ніч…Злодюжки довгохвості
До комори ходять в гості.
Хвать торбинку із зерном
– І в шпаринку шасть бігом. (Миша)
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
ІV. Вивчення нового матеріалу
(Відсіля- звідси
П’ятами накивати-утекти
Курінь- легка будівля
Прибрались- пішли геть (за текстом)
Ворожити – передбачати
Ворожбит- той,хто ворожить )
(вчитель читає початок речення,а учні шукають його кінець.)
ПІВЕНЬ МИШІ
(учні діляться на 2 групи визначають риси характеру героїв.)
(учням роздаються картки з завданням - з’єднати частини прислів’їв та вибрати те,яке підходить до казки та пояснити його).
Як підеш, так і їстимеш.
Як посолиш, так і найдеш.
V. Підсумок уроку.
1. Вправа «Мікрофон»
- Що таке казка?
- З якою казкою ми сьогодні познайомилися?
- Хто з героїв вам сподобався? Чому?
2. Домашнє завдання
Читати казку та переказувати. І варіант- намалювати малюнок півника, ІІваріант- намалювати малюнок мишей