Урок-подорож на тему:"Творці казкових див".

Про матеріал

В даній роботі вміщено цікавий матеріал уроку-подорожі в казку , який складається із зупинок : " Читайлик" , станції "Спостережливих" , країни "Жива казка" . А також ігри "Закодоване прислів'я ", " Що я чую , що я бачу " , "Художники" . Робота з підручником .

Перегляд файлу

Урок-подорож з читання на в 2 класі.

Тема: В.Скуратівський «Жива казка» , Д.Павличко

   «Квітка».

Мета. Удосконалення мовлення учнів. Вчити дітей  складати казки. Розвивати образну уяву. Викликати щирість естетичних суджень. Виховувати любов до природи ,вміння милуватися нею.

Хід уроку.

І. Організація класу.

ІІ. Повідомлення теми і  мети уроку.

Ось дзвоник кличе нас у подорож казкову,

Де станції  й зупинки малюнкові.

Ми будемо вчитися спостерігати і казки складати,

А потім зможемо їх всім розповідати.

ІІІ. Ознайомлення з картою подорожі.

1.Зупинка «Читайлик».(Вправи з техніки читання).

А)Читання груп слів на одному диханні.

Рис                           час                         курс

Рись                         честь                      кущ

Ручка                       через                     кут

Річка                        число                     кінь

Рибка                       чудо                      коло

Б)Швидко прочитай склади , утворивши слово.

Вимо                      вити

Мов                        лення

Розмов                   ляти

Роз                         мова

Ска                         зати

Спи                        тати

2.Станція «Спостережливих».

А)Бесіда «Скільки цікавого відкривається тому , хто вміє спостерігати , придивлятися».

Б)Перегляд картинок про красу природи.

В)Гра «Закодоване прислівя».

-Прочитати прислівя зможе лише той , хто розкодує слова.

биЛюти роприду – читьзна билюти юсво ківБатьнущи.

3. Країна «Жива казка».

Зайшли хмарки , і небо засиніло,

А сонце ген з-за обрію пливе.

І всюди заіскрилось , засвітило,

Напевно , диво – казка тут живе.

1)Вступна бесіда.

- Чи доводилося вам бачити , як грають у прогрітій воді маленькі рибки , як стрибають кролики у зеленій траві , граючи на своїх маленьких скрипочках ; як виблискують на сонці прозоро крилі бабки? А зараз послухайте , які незвичайні події вдалося побачити одному хлопчикові на березі річки.

2) Опрацювання оповідання В.Струтинського «Жива казка».

А)Зразкове читання твору учителем.

Б)Перевірка перших вражень.

- Чи сподобалося вам оповідання ?

- Чому автор назвав оповідання «Жива казка»?

- Хто може побачити казку у природі власними очима?

В)Напівголосне читання учнями.

Г)Словникова робота.

- Правильно прочитайте з першого разу:

Придивляється , прислухається , булькнуло , краснопірка , настовбурчивши , підстрибувати , гойдаючись , навшпиньки, звідкілясь , прозоро крилі , зааплодували.

  • Пояснити значення слів:
  • метушливі;
  • прозоро крилі;
  • настовбурчивши ;
  • стрілою промчав.
  • Знайти у тексті порівняння.
  • Листочок , схожий на долоню.
  • Бабки , схожі на вертольотчики,
  • Ходити тихо , як ходить сонечко.

Д) Голосне читання твору учнями .

* Читання в групах «хороводом»,

* Читання «ланцюжком»,

* Читання «блискавкою»,

* Виразне читання окремими учнями,

* Вибіркове читання,

* Знайти у тексті і прочитати опис краснопірки , зеленого коника , окуня.

* Прочитайте , який епізод твору зображений на малюнку.
Хвилинка відпочинку.

Стати струнко!

Руки в боки.

Пострибаєм , як сороки ,

Як сороки – білобоки –

Стрибу , стрибу , скоки , скоки!

А тепер , як жабенята,

Зможем трошки пострибати !

Ква- ква- ква-, ква- ква- ква-,

Щоб спочила голова.

4. Острів «Фантазія».

А) Як можна продовжити цю казку ?

Учні продовжують «Живу казку».

Б) Гра «Що я чую , що я бачу?»

1 група. Коли я читаю «Живу казку « я бачу …

Зелені луки . Верби схилились над річкою , все залите сонячним промінням , оксамитову воду річки , багато квітів на луках, зеленого коника – стрибунця , метушливу краснопірку й окуня..

2 група. Що я чую?

Легенький шелест вітерця , хлюпання води , ніжну пісеньку коника – стрибунця , квакання жаби.

Г) Поетичний опис річки.

                 Наша річка.

Сама собою річка ця тече ,

Маленька річечка , вузенька , як долоня,

Ця річечка Дніпро тихенька доля,

Маленька донечка без імені іще.

Вона тече в городі в нас під кленом .

І наша хата пахне їй борщем,

Цвіте над нею небо здоровенне

Солодкими хмаринками з дощем.

  • Які почуття викликає цей вірш?

5.Місто «Поезії».

А)Читання вчителем вірша Д.Павличка «Квітка».

Б) перевірка перших вражень.

- Чи сподобався вам вірш?

- Чому автор так назвав його?

В)Словникова робота :

Зелено – зелень.

  • Поясни вислови:

Стоїть на блюдечку.

Пелюстка за пелюсткою будується дашок.

Г)Напівголосне читання.

Конкурс «Хто найвиразніше прочитає».

Г1)Визначте читання учнями.

Д)Відповіді на запитання .

- Які порівняння передають народження квітки ?

- Які картини викликає цей вірш у твоїй уяві?

Е) Гра «Художники».

Уяви себе художником і словесно намалюй серію послідовних малюнків до вірша.

V.Підсумок уроку.

Закінчилася наша подорож. Чи було вам цікаво? Про що говорили ? Де побували? Що запамятали?

VI.Домашнє завдання.

Скласти казку про білочку.

 

 

 

 

 

docx
Додано
7 листопада 2018
Переглядів
664
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку