Управління освіти Соледарської міської ради
Донецької області
Розробка
уроку з української мови
в 2 класі (НУШ)
«Число іменників. Змінювання іменників
за числами (один-багато). Навчаюся
змінювати слова-назви предметів».
Підготувала
Крекотень Олена Пантеліївна
учитель Соледарської загально-
освітньої школи І-ІІІ ступенів № 13
з поглибленим вивченням
англійської мови
2019 рік
Тема . Число іменників. Змінювання іменників за числами (один-багато). Навчаюся змінювати слова-назви предметів.
Мета . Ознайомити із властивістю іменників змінюватись за числами. Формувати вміння змінювати іменники за числами. Розвивати зв`язне мовлення. Виховувати любов до тварин, прагнення охороняти природу.
Обладнання. Підручник « Українська мова та читання» М. Вашуленко, С. Дубовик. 2 клас. К., « Освіта», 2019; набір таблиць « Тварини», відео « Сорочинський ярмарок», роздатковий матеріал.
Хід уроку.
І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.
Знову пролунав дзвінок.
Він покликав на урок.
Будем гарно працювати-
Щоби добре мову знати.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.Повторення правопису вивчених букв і буквосполучень, власних назв.
Кр Ки Кі
Красунчик Київ Кіра
2. Робота над загадкою.
У зеленім кожушку, в костяній сорочечці,
я росту собі в ліску, всім зірвати хочеться.
( Горіх)
Перевірка відгадки в « чарівному» мішечку (один горішок). В другому
мішечку їх багато. Учні називають : « Це горішки».
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
Сьогодні на уроці будемо навчатися змінювати слова-назви предметів.
ІV. Вивчення теми уроку.
1. Робота над правилом, с. 62
2. Додавання власних прикладів за зразком.
3. Вибіркове списування слів-назв предметів у дві колонки.
Вправа 32, с. 62.
Один Багато
Порівняння змісту лічилки з малюнком до неї.
4. Словникова робота
Причілок.
V. Фізкультхвилинка. Розвивальна.
Позначення правильного продовження вірша. Робота в парах.
Подивися, он грибочки... Ходить лісом їжачок…
□ повтікали на дубочки. □ має шубку з колючок.
□ примостились на пеньочки. □ в`яже шубку з ниточок.
Лося ми зустріли в лісі,… В товстопуза бегемота…
□ їв травичку на узліссі. □ є пащека, як ворота.
□ звив гніздечко на горісі. □ вуха є, немає рота.
VІ. Закріплення вивченого, формування вмінь і навичок.
1. Перегляд відео « Сорочинський ярмарок».
2. Запис слів-назв предметів, які продавались на ярмарку.
3. Робота з деформованим текстом. Колективна робота. Складання
речень з поданих слів за зразком. Вправа 33, с. 63.
Визначення слів, які називають один предмет і які — багато.
VІІ. Домашнє завдання.
Вправа 35., с. 63 — записати назви багатьох предметів за зразком.
С. 62. -вивчити правило.
VІІІ. Підсумок уроку та рефлексія навчально-пізнавальної діяльності
учнів
1. Гра « Один-багато» ( з використанням малюнків тварин)
2. Метод « Інтер`ю». Моє ставлення до тварин.