Конспект уроку з української мови 2 клас Питальні речення

Про матеріал
Конспект уроку з української мови для 2 класу по темі Питальні речення з використанням 5 різних вправ, а саме усну та письмову колективну, ігрову та творчу, самостійну вправи.
Перегляд файлу

Тема: Питальні речення. Розділові знаки в кінці речення. Інтонаційні виділення в реченні слів, найважливіших для висловлення думки.

Мета: дати учням уявлення про питальні речення, сформувати навички інтонувати питальні речення, формувати вміння ставити запитання і давати відповіді, розвивати пізнавальні інтереси, розширювати кругозір, виховувати

Тип уроку: комбінований.

Методи і прийоми: інтерактивні методи «Мікрофон»

Обладнання: підручник «Українська мова», роздатковий матеріал.

Література: програма «Українська мова», підручник, методичний посібник, 2 клас

     Хід уроку

І. Організаційна частина.

- Добрий день, діти! Сідайте!

- Сьогодні урок проведу у вас я. Звати мене Тетяна Сергіївна.

ІІ. Перевірка якості знань учнів та повторення вивченого матеріалу.

  1. Індивідуальні картки.
  • Діти, виконаємо завдання на картках. ( 3 індивідуальні картки)

 

Картка

1.Розділіть текст на речення, і де потрібно поставте розділові знаки та велику букву.

Проснувся клен відчув що весна наближається вона йде полями ластівки на крилах несуть її барвисті стрічки зітхнув клен розправив плечі зазеленіли на ньому бруньки.

2.Із словом сніжинка складіть розповідне речення.

____________________________________________________________________________________________________________________________________

 2. Каліграфічна хвилинка.

- Діти, послухайте і відгадайте загадку.

Легка та граційна, наче балеринка

То кидає з неба красиві сніжки,

То звисока корчить кумедні картинки

То колір міняє своєї хустинки.

Грається, пустує, як мала дитинка.

Здогадались хто вона? Це… (хмаринка)

 3. Гра «Мікрофон».

- З чого складається речення?

- Як пишуться речення?

- Що виражає речення?

- Що ставиться в кінці розповідного речення?

4.  Конкурсне письмо.

- Діти, зараз запишемо 3 слова. (Хом’ячок, хатинка, хмаринка)

- Діти, як ви гадаєте, хто найкраще написав.

- Складіть розповідне речення з одним із цих слів.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу. 

          1. Повідомлення мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.

- Сьогодні на уроці ми здійснимо подорож до країни Хмарляндії. В ній ми ознайомимося з новим типом речень, їх особливостями, навчимось їх вирізняти серед інших, складати та правильно записувати. Будьте активні, уважні, адже здобутті знання знадобляться вам на уроках української мови в старших класах.             

 2. Сприймання й первісне усвідомлення матеріалу.

- Діти, розгорніть підручник на с. 132, вправа 1.

- Прочитайте вірш.

- Чи всі слова вам зрозумілі.

- Контрабас – це найбільший струнний музичний інструмент.

- Скільки у віршів розповідних речень?

- Діти, прочитайте речення в яких про когось, або про щось запитується.

- Що стоїть в кінці таких речень?

- Отже, діти, речення у якому про когось або про щось запитується називається питальним.

- Так яке речення називається питальним?

- Прочитайте правило у підручнику на с. 133.

 3.Осмислення нових знань.

3.1. Колективна- усна вправа.

-

             Фізкультхвилинка

Буратіно потягнувся

Раз – нагнувся, два – нагнувся

Руки в сторони розвів

Мабуть ключик загубив

А щоб ключик відшукати

треба нам навшпиньки встати.

3.2 Колективна – письмова вправа.

- Діти, погляньте на впр.2 с.133.

- Прочитайте казку.

- Про кого розповідається у казці?

- Де був цілий день метелик? Чому він там був?

- Який ми можемо дібрати заголовок до казки?

- Знайдіть і прочитайте у казці питальні речення?

- Випишіть з казки питальні речення.

- Який розділовий знак ставиться в кінці питальних речень?

- Прочитайте підкреслене слово. З яких двох слів воно складається ( воду возити)

3.3 Самостійна вправа.

- Діти,  розгорніть свій зошит з друкованої основи . Погляньте на вправу 2 на с.28.

- Самостійно прочитайте речення, і поставте потрібний розділовий знак в кружечку.

3.4 Творча вправа.

- Діти, погляньте на вправу 3. На ній зображені схеми речень.

- Складіть запитання відповідно схем на тему Зима.

3.5 Ігрова вправа «Склади речення».

Діти, у вас на партах лежить картка на якій написане завдання. Склади з кожної групи слів речення, щоб було зрозуміло про що йде мова, і дайте відповідь на запитання.

  1. місяців/ має/ скільки/ зима/?
  2. місяць/ який/ зими/ останній/?
  3. місяць/ найкоротший/ який?

4.Узагальнення і систематизація знань учнів.

1. Гра «Роз’єднай слова»

- Відгадайте загадку і дізнаєтесь,  хто у нас гість.

Крапля дощику маленька,

Має колір голубенький

Він швидкий неначе мошка

Хто це ,діти? ( Капітошка)

  • Капітошка приніс нам завдання.
  • Утворіть речення і запишіть його.

КапітошкаприйшоввгостідоВовчика після дощу.

- Яке це речення за метою висловлювання та інтонацією?

- Складіть до нього запитання.

- Хто прийшов вгості до Вовчика?

- Куди пішов вгості Капітошка?

- Що робив Капітошка?

- Коли прийшов Капітошка вгості до Вовчика?

- Хочу звернути увагу на оці слова: хто? коли? Куди? Запам΄ятайте, це питальні слова, і якщо вони в реченні є, то їх треба вимовляти з більшою силою в голосі. Давайте спробуємо!

2. Робота в парі.

- Підібрати і записати відповідні питальні слова до двох поданих речень.

1._______________  живе в цьому будинку?

2.______________ ви зустріли по дорозі додому?

3.______________ ви ідете кожного ранку?

4.______________  живе слон?

5.______________ допомагала дівчинка мамі на кухні?

6.______________ належить ця хустинка?

( слова для довідок: куди, кого, що, кому, де, хто)

IV. Підсумок уроку.

  • Що нового дізналися на уроці?
  • Продовжіть речення: Сьогодні я на уроці зрозумів…
  •  

V. Домашнє завдання

С. 134, впр. 3, правило с.133

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
4.0
Загальна:
4.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Яцковська Таміла миколаївна
    Загальна:
    4.0
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    4.0
docx
Додано
18 листопада 2019
Переглядів
10306
Оцінка розробки
4.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку