Урок літературного читання в 4 класі

Про матеріал
Тема уроку: Всеволод Нестайко «Як ми в космос літали». Мета: формування предметних компетентностей: -ознайомити учнів з творчістю Всеволода Нестайка; - вдосконалювати читацькі навички, уміння визначати головну думку прочитаного; - збагачувати словниковий запас; - розвивати пізнавальний інтерес, почуття гумору; - виховувати любов до художнього слова; формування ключових компетентностей: - формувати вміння вільно володіти державною мовою; - виробляти вміння навчатися впродовж життя.
Перегляд файлу

Урок літературного читання в 4 класі

Тема уроку: Всеволод Нестайко «Як ми в космос літали».

Мета:

формування предметних компетентностей:

-ознайомити учнів з творчістю Всеволода Нестайка;

- вдосконалювати читацькі навички, уміння визначати головну думку прочитаного;

- збагачувати словниковий запас;

- розвивати пізнавальний інтерес, почуття гумору;

- виховувати любов до художнього слова;

формування ключових компетентностей:

  • формувати вміння вільно володіти державною мовою;
  • виробляти вміння навчатися впродовж життя.

Обладнання: презентація, підручник, тести, навчальне відео.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Форма проведення: урок-подорож.

Хід уроку

І. Вступна частина.

1. Організаційний момент. Психологічне налаштування.

Другу руку простягни,

Усмішку усім пошли.

Добрий ранок! Добрий день!

З добра урок наш розпочнем.

Гарно й зручно ми сідаєм,

Щось нове завжди вивчаєм.

Те, що вчили – пригадаєм,

Будь уважний – починаєм.

 

 

2. Мотивація навчальної діяльності.

Девіз уроку:

Щоб розумними зростати,

Багато маємо читати!

Вправа «Очікування»

Продовжте речення :

Цей урок буде… (яким?) .

На  уроці ми будемо …(якими?)   .

Артикуляційні вправи

«Хом'ячок»

Язик без напруження почергово впирається в праву та ліву щоки, затримуючись у кожному положенні на 3—5 секунд.

«Задми свічки»

Уявіть, що перед вами іменний торт. На ньому багато маленьких свічок. Зробіть глибокий вдих і намагайтеся задути якомога більше свічок.

«Подми на гарячий чай»

Уявіть, що перед вами гарячий чай. Зробіть глибокий вдих і подуйте на нього.

ІІ. Основна частина.

  1. Актуалізація опорних знань.

Загадка

Океан бездонний, океан безкрайній,

Безповітряний, темний, надзвичайний,

У ньому живуть всесвіти, зірки і комети,

Є й населені, може бути, планети. (Космос)

 

-Запрошую вас у космічну подорож. Слово «космос» у перекладі з грецької мови означає «порядок». Тож дотримуємось порядку і в путь.

Прибуваємо на першу станцію «Асоціативна».

 

 

  1. Вправа «Асоціативний кущ»

 

                              Космос

- Уявіть, що ім

333333д вами – іменин

Наступна станція Поетична

  1. Інтерактивна вправа «Сенкан».

Космос

Далекий, незвіданий

Чарує,  приваблює,  бентежить

Наша Земля – частина Всесвіту

Намагайся дізнатися якомога більше про космос.

 

  1. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ми помандруємо в фантастичний світ Космосу, ознайомимося з творчістю Всеволода Нестайка та героями його творів.

Наступна станція Пізнавальна.

  1. Вивчення нового матеріалу.
  1. Розповідь вчителя.

1930, 30 січня - у Бердичеві народився Всеволод Нестайко, якому судилося стати одним із найпопулярніших у світі дитячих письменників. За 55 років літературної діяльності він написав більше 30 повістей, романів і збірок оповідань, частина яких увійшла до золотого фонду дитячої літератури України.

Свій творчий шлях Всеволод Нестайко починав у дитячому журналі «Барвінок», де друкувався разом з іншими класиками — Юрієм Яновським, Павлом Тичиною, Наталею Забілою, Оксаною Іваненко, Максимом Рильським. У 1956 році побачила світ збірка оповідань письменника під назвою «Шурка і Шурко». А через два роки - казкова повість «У Країні Сонячних Зайчиків».

Найвідомішими книгами Всеволода Нестайка стали підліткова трилогія «Тореадори з Васюківки», казкова казки про Країну Сонячних Зайчиків», оповідання «Одиниця з обманом», «П'ятірка з хвостиком», «Загадка старого клоуна», «Чудеса в Гарбузянах» та багато інших. 1979-го року рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури трилогія «Тореадори з Васюківки» внесена до Особливого Почесного списку Г.-Х. Андерсена як один із найвидатніших творів сучасної дитячої літератури.

Помер Всеволод Нестайко 16 серпня 2014 року. Похований у Києві на Байковому кладовищі. На похорон сотні киян взяли із собою дзеркальця, щоб провести улюбленого письменника сонячними зайчиками.

 

-Що ви дізналися про Всеволода Нестайка?

 

  1. Робота над текстом В. Нестайка «Як ми в Космос літали»
  2. Вправа «Передбачення» (за заголовком). ( Про що твір?)

Завдання уроку:

-вдосконалювати читацькі навички;

- збагатити словниковий запас;

- розвивати зв'язне мовлення.

 

На нас чекає наступна станція Словникова.

 

4)Словникова робота

Орбіта – шлях руху небесного тіла  штучного супутника Землі.

Катапульта – механізм для старту літака.

Ресора -пружина, призначена для пом'якшення ударів під час їзди.

  1. Комбіноване читання

Чи справдились ваші передбачення?

Чому ви так вважаєте?

 

  1. Продовження читання тексту дітьми.
  • Хто є головними персонажами оповідання?
  1. Читання оповідання учнями:
  • За абзацами
  • Вправа «Земля-небо»
  • Вправа «Бджілки»

 

 

  1. Фізкультхвилинка (для очей)
  2. Аналіз змісту оповідання
  • Від чийого імені ведеться розповідь у творі?
  • Чому автор вирішив залишити Землю?
  • Кого він запросив у компанію?
  • Як хлопці готувались до польоту?

 

Ми прибуваємо на станцію Хвостики

 

  1. Вправа «Продовж речення»

Одного дня я твердо вирішив…залишити Землю, цю нудну нецікаву планету, з усіма її двійками з математики.

Я задумав… побудувати супутник і назавжди полетіти в космос.

І я запросив у компанію… свого найщирішого друга і однокласника Ромку.

Ми почали… спішно готуватися в путь.

І ми почали… майструвати катапульту.

Пізно увечері…  ми розійшлися по домівках.

Це була наша … остання ніч на Землі.

 

Фізкультхвилинка Руханка

 

 

Наступна станція Знайки

 

ІІІ. Заключна частина.

  1. Тестування.

 

Ми прибуваємо на станція Земля

  1. Рефлексія.

Чи справдились ваші очікування від уроку?

Що нового ви дізналися?

Ви сьогодні були справжніми зірками. Але зорі бувають різні – теплі й холодні. З якою зірочкою в душі, з яким настроєм ви сьогодні йдете з уроку? Виберіть свою зірочку. З'єднаймо наші зірочки між собою. Утворилося сузір'я під назвою …

 

  1. Оцінювання учнів.

 

  1. Домашнє завдання.
docx
До підручника
Літературне читання 4 клас (Наумчук М. М., Романюк Н. З.)
Додано
6 березня 2023
Переглядів
562
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку