Урок літературного читання в 4 класі "М.Рильський "Зима"

Про матеріал
План-конспект уроку літературного читання, мета якого вчити дітей правильно, виразно читати поетичні твори, аналізувати їх, збагачувати словниковий запас учнів; розвивати пізнавальну активність дітей, допитливість, образне мислення; уміння порівнювати, узагальнювати, виховувати любов до природи.
Перегляд файлу

Урок літературного читання в 4 класі

 

Тема. М.Рильський «Зима»

 

Мета: вчити дітей правильно, виразно читати поетичні твори, аналізувати їх, збагачувати словниковий запас учнів; розвивати пізнавальну активність дітей, допитливість, образне мислення; уміння порівнювати, узагальнювати, виховувати любов до природи.

 

Обладнання: відео «Зима», малюнки, прислів’я, вірші, мікрофон, цеглинки LEGO.

 

Хід уроку

 

 

І. Організація класу. 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

 

  1.     Артикуляційна зарядка

Чистомовка

ма-ма-ма- ось прийшла зима,

ло-ло-ло- снігу намело,

ем-ем-ем- саночки візьмем,

дем-дем-дем- на гірку підем.

 

ок-ок-ок- тихо падає сніжок,

ло- ло-ло - все подвір’я замело.

ам-ам-ам- істи нічого пташкам,

мо-мо-мо — ми їм крихітки дамо,

ки-ки-ки- будуть раді всі пташки.

 

2) Скоромовка

Йде зима в поля, гаї,

Ми вже бачили її.

В неї сніг та хуртовина,

Довга ніч, коротка днина.

 

3) Вправа з читання

Гра «Доповни слово»

Сні (жок, жинка, говій)

Хо (лод, лодний, лоднеча)

Заме (тіль, ти, ло)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

 

1) Відгадування загадки. 

2) Перегляд відео «Зима».

3) Складання павутини «Зима».

(Сніг, Новий рік, холодно, ялинка, мороз, іній, лижі, ковзани).

4) Мозковий штурм.

Вправа «Мікрофон»

- Коли за календарем почнеться зима?

- Назвіть зимові місяці

- Як змінюється природа з приходом зими?

- Як світить сонце взимку?

- Як змінюється день? А ніч?

- Яке стає повітря?

- Які явища природи ми можемо спостерігати взимку?

 

5) Гра «Додай прикметник»

Ось випав сніг. Яка обнова!

Зима тоді така…. (чудова).

Міста чистенькі, білі села -

Зима і радісна й ...(весела).

Кружляють вальс сніжинки ніжні,

Зима пухка і ...(білосніжна) .

Вона буває і серйозна:

Суха і вітряна, й …. (морозна).

А як насуне хмара сива,

Зима по-своєму … (красива).

А вранці іній - то обнова!

Яка зима у нас ...(казкова)

Гілок під інеєм не видно.

Тоді вона, звичайно… (срібна)

Зима буває вередлива,

То часом добра, то... (сварлива)

Яка ж зима? Яка вона?

Вона весела і ...(сумна).

 

Фізкультхвилинка

 

ІV. Основна частина. 

1) Оголошення теми і мети уроку.

2) Знайомство з біографією письменника.

3) Опрацювання вірша М.Рильського «Зима».

а) Виразне читання вчителем.

- Яка ще пора року, крім зими, згадується у вірші?

б) Словникова робота (читання «луною»за вчителем).


сні́жно- си́ньої,

весе́лих заві́й,

пухна́стому і́нею,

ду́х веселить.


в) Повторне читання вірша. 

г) Читання «ланцюжками» по два рядочки. 

д) Вибіркове читання і робота над змістом.

- Які ознаки зими називає поет у вірші?

- Куточок якої землі описує поет у вірші?

- Що ще радує і веселить дух автора?

- Прочитайте рядочки, в яких розповідається про зиму?

е) Вправа на розширення словникового запасу учнів.

Доберіть слова протилежні за значенням.

любити - ненавидіти

зима - літо

старий - молодий

веселий — сумний

 

А тепер доберіть близькі за значенням слова.

країна - рідна земля

веселий — радісний

пахучі — запашні

робота - праця

завія - віхола

є) Гра «Дочитай речення».

ж) Виразне читання вірша.

з)  Читання в парі.

V. Узагальнення і систематизація знань.

 Фізкультхвилинка

1) Робота в парі. Складання прислів’їв про зиму.

Сонце блищить,  мороз тріщить.

Літо запасає,  а зима з’їдає.

То сніг, то завірюха,   бо вже зима коло вуха.

Багато снігу —   багато хлібу.

Добрий той сніг,   що вчасно ліг.

Грудень землю грудить,   а хату студить.

Прийшов грудень,   приніс студень.

Січень наступає —   мороз людей обнімає.

Лютий  - місяць вітрів і     кривих шляхів.

У лютому зима з  весною зустрічаються.

2) Складання речень (робота з конструктором LEGO).


https://naurok.com.ua/uploads/files/397389/265134/289352_html/images/265134%201.jpeg
  Іменники -

 

 

https://naurok.com.ua/uploads/files/397389/265134/289352_html/images/265134%202.jpeg

Прикметник -

 

 

 

https://naurok.com.ua/uploads/files/397389/265134/289352_html/images/265134%203.jpeg
Дієслово -


  

літали                          зима                   чарівна

прийшла                     сніг                     сильний

завітала                       мороз                 сріблястий

випав                           сніжинки            білі

вдарив                                                    легенькі

кружляли

VІ. Рефлексія.

Вправа «Незакінчене речення…»

- Сьогодні на уроці я дізнався...

- Мій настрій ...

- На уроці мені було...

- Я хочу...

- Урок мене надихнув...

VІІ. Домашнє завдання.

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
13 січня
Переглядів
929
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку