Урок літературного читання "Вікторина "У світі казки чарівної"

Про матеріал
Закріпити знайомство учнів з кращими зразками усної народної творчості - казками, літературними казками, вдосконалювати вміння розігрувати казку за дійовими особами, правильно інтонувати їх мову; розвивати зв'язне мовлення, критичне мислення, пам'ять, виховувати любов і повагу до надбань народу - казок
Перегляд файлу

Літературне читання

Тема уроку: Вікторина  « У світі казки чарівної».

                      

Мета уроку: закріпити знайомство учнів з кращими зразками усної народної творчості - казками, літературними казками;  вдосконалювати вміння учнів правильно інтонувати мову дійових осіб; розвивати зв′язне мовлення, пам′ять, логічне мислення; виховувати любов та повагу до усної народної творчості та літературних казок; поглиблювати уявлення про етику людських стосунків.

Обладнання уроку:   картки з завданнями для групової роботи, ілюстрації до казок, презентація « У світі казки», відео «Загадки про казки», відео «Пісня казкова», виставка книг, робочий зошит (Альона Ємець. Літературне читання.. С.4-5)

 Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.

Методи і види роботи: індивідуальна, групова, робота в парах, фронтальна,  гра.

       

                                                           Хід уроку

 І Організація класу.

-Добрий день, діти! Я рада зустрічі з вами. Щиро дарую вам свою посмішку і бажаю гарного дня. Подаруйте і ви свої посмішки мені та один одному

ІІ Актуалізація

  1. Вступне слово вчителя
  • Над якою незвичайною і дуже цікавою темою ми працюємо?

-І що воно таке – ота казка. Жила-була вона з прадавніх часів, про які вже й стародавні книги не пам’ятають. І тепер живе вона в народі і творчості письменників, в кіно та мультфільмах. Бо вона –  чудо із чудес! Казку люблять всі, бо в ній можна почути таке, чого й на світі не буває.

- Пригадайте на які дві групи поділяють казки (народні, літературні)

- Поясніть назву народні, літературні

- Наведіть приклади таких казок

 

ІІI  Повідомлення теми і мети уроку

  • Сьогодні ми з вами помандруємо чудовою країною казок, проведемо вікторину з прочитаних вами творів. Ви краще пригадаєте матеріал, вдосконалите своє мовлення, вміння працювати (Презентація сл. 1)

ІV   Робота над темою уроку

       1. Розгляд виставки малюнків до казок.

       2. Виставка збірок казок, яку підготували діти. (Учень презентує казку, що сподобалася, розповідає що його зацікавило)

   3. Гра «Квітка-семицвітка»

-  Казкові герої подарували нам цю квітку. Вона незвичайна, чарівна. На кожній пелюсточці є завдання.

(Діти по черзі виходять до дошки, відривають пелюсточку і читають вголос завдання, а інші відгадують про яку казку йде мова).

- Я дуже хочу з вами познайомитись, але соромлюсь своєї  кривої ніжки.      (Українська народна казка «Кривенька качечка»)

- Терміново викликали лікувати звірів в Африку.

                    ( К. Чуковський «Айболить»)

- Пішла до бабусі, понесла їй пиріжки.

                     (Ш. Перро «Червона Шапочка»)

- Побіг у школу, бо нічого не знаю.

                      (М. Носов «Пригоди Незнайки та його друзів»)

- Ми з Гердою у саду поливаємо троянди.

                        (Г. К. Андерсен «Снігова королева»)

- Пішла провідати семеро гномів.

                        (Ш. Перро «Білосніжка і семеро гномів»)

- Я в гостях у Лисички.

                         (Українська народна казка «Лисичка та Журавель»)

Фізкультхвилинка

  1. Робота в групах . Гра «Загубилися речі» (робота з картками)

(На картках речі з відомих казок. Завдання для груп: відгадати з якої казки, розіграти невеличкий діалог між героями казки. Діти класу відгадують з якої казки )

- Отже кожен народ складає свою казку. Ми про такі казки дізнаємося за допомогою (перекладачів)

А ще казка примушує задуматись, як ти живеш…Казки дарують перше уявлення про добро і зло, правду і неправду, чесність і підступність, справедливість і зраду.

 

  1. -А ще одна річ, яка загубилася (сл..2) . З якої вона казки? Чому вчить ця казка?
  2. До нас завітала гостя (сл..3)
  • Попелюшка  – Я принесла вам цікаві завдання, хочу побути разом з вами
  1. Загадки (відео) – Молодці. Ви вірно відгадали всі загадки.

  V Самостійна робота. Рефлексія.

  1. Робота з картками за варіантами,(Альона Ємець. Літературне читання. Робочий зошит. С.4-5) Перевірка
  2.  Групова робота.

             (Гра «Хто більше»Бліц - турнір )

          ( Перевіримо, як швидко знаходите правильні відповіді. Скільки буде правильних відповідей з 10 завдань.)

 1. Хто перехитрив Колобка? (Лис)

 2. Куди потрапила стріла Івана – царенка? (Болото)

 3. Скільки тварин тягнуло ріпку? (3)

 4. Як звали хлопчика розміром з горошину? (Котигорошко)

 5. Хто їв пиріжки у казці «Колосок»? (Півник)

 6. Що наварила Лисичка, щоб почастувати Журавля? (Каші)

 7. Кого перелякав Пан Коцький? (Зайця, ведмедя, кабана)

 8. Що шукав Буратіно? (Ключик)

 

 

  1. Хто вигнав мишенят Крутя і Вертя з – за столу? (Півник)

  2. Хто допомагав дівчинці із казки «Гуси – лебеді»? (Яблунька, пічка, річка)

  3. Яке яйце знесла курочка ряба? (Золоте)

  4.Скільки табуночків качок просили Кривеньку Качечку полетіти з ними?(3)

  5. Як звали лісового царя? (Ох)

  6. Чим ловив вовк рибу? (Хвостом)

  7. Хто врятував Івасика – Телесика? (Гусеня)

  8.Хто прогнав Козу – Дерезу? (Рак)

VІ  Підсумок уроку.    

     -Ви сьогодні молодці, активні, чемні, добре працюєте. Дізналися більше про світ казок, засвоїли свої знання, поділилися цікавинками з друзями 

  Ви так гарно працюєте. Упевнена ви любите не тільки казки читати, але й співати (відео «Пісня казкова»)

 2. Колективна робота «Яким казковим героєм я себе уявляю».

- Поясніть свій вибір

  • Казка створена для того, щоб люди ставали мудрими, добрими, милосердними, чуйними до чужої біди, змінювали своє життя на краще.
  • Що сподобалося?
  • Чому ви навчилися сьогодні? (сл..4)

«Казка маленька, а розуму в ній багато»

 

Додаткові матеріали: https://www.youtube.com/watch?v=eGW0e_hTMcI

«Загадки про улюблені казки»

https://www.youtube.com/watch?v=lzTZgJ_8F_g

«Пісня казкова»

doc
Додано
7 жовтня 2020
Переглядів
1686
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку