Урок "Логарифмічні нерівності"

Про матеріал
Мета уроку: формування навичок розв’язування найпростіших та більш складних логарифмічних нерівностей; розвивати вміння розв’язувати логарифмічні нерівності різними способами; виховувати інтерес до вивчення точних наук
Перегляд файлу

КОНСПЕКТ УРОКУ

 

Тема: Логарифмічні нерівності

Мета:

  • Навчальна: формування навичок розв’язування найпростіших та більш складних логарифмічних нерівностей;
  • Розвиваюча: розвивати вміння розв’язувати логарифмічні нерівності різними способами;
  •    Виховна: виховувати інтерес до вивчення точних наук; Компетенції:
  •    Спілкування державною мовою (уміння ставити запитання і розпізнавати проблему; міркувати, робити висновки на основі інформації

Тип уроку: засвоєння нових знань;

Обладнання: опорний конспект, навчальна презентація, мультимедійне обладнання;

Хід уроку

  1. Організаційний етап
  • Привітання
  • Перевірка присутніх на уроці
  • Перевірка виконання д/з
  1. Актуалізація опорних знань

1.Дати означення логарифма числа b за основою а

Сформулювати властивості логарифмів

          2. Група «Теоретиків» нагадує весь теоретичний матеріал з теми: «Логарифмічна функція»

 

3. Гра «Так чи ні». На дошці написані приклади, учні відповідають, згодні, чи ні:

  1.     =3
  2.     = 1
  3.     = 2
  4.     = 10
  5.     = -2

2. Порівняти х та у

  1.      <   , x < y
  2.      >   , x < y

 

4. Група «Історики» презентує доповідь: «Виникнення логарифмів та їх застосування»

5. Тестування в Classtime

 

ІІІ. Засвоєння нових знань

Група «Практиків» пояснює новий матеріал

Розглянемо логарифмічну функцію з основою а >1.

Більшому значенню функції відповідає більше значення аргументу, отже

Знак нерівності не змінюється

 

Розглянемо логарифмічну функцію з основою 0 < а <1

Більшому значенню функції відповідає менше значення аргументу, отже

 

Знак нерівності змінюється на протилежний

 

  1. Закріплення нових знань та вмінь учнів
  1.     Виконання завдань з підручника (7.3(5); 7.7(1))

 

  1.     Виконання завдань по групам

Завдання для І групи:

log_5 (4x-3)>log_5 (3-2x) Розв’язати нерівність 

 

log_3 {2-3x}/x>=-1Завдання для ІІ групи:

Розв’язати нерівність 

 

log_{1/6} (x+4)>log_{1/6} (x^2+2x-2)Завдання для ІІІ групи:

 Розв’язати нерівність 

 

  1. Підведення підсумків. Домашнє завдання. Рефлексія

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
До підручника
Алгебра (академічний, профільний рівень) 11 клас (Нелін Є.П., Долгова О.Є.)
До уроку
17.2. Розв'язування логарифмічних нерівностей
Додано
5 червня 2025
Переглядів
273
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку