Тема. Людина і природа.
Мета. Розширити уявлення дітей про значення природи в житті людини,
вплив людини на природу.
Вчити милуватися чарівним світом навколо себе.
Формувати бажання не шкодити природі, а бережливо
використовувати її багатства.
Розвивати мислення, мовлення,спостережливість, вміння працювати
в групі , порівнювати, робити висновки.
Виховувати бажання берегти багатства природи, не шкодити
довкіллю.
Обладнання: відеоролик, картинки із зображенням природи, цеглинки LEGO,
м’ячик, клубочок.
Освітні галузі: природнича, мовно – літературна, інформативна.
Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок.
Хід уроку
I.Організація класу.
Другу руку простягни,
Посмішку усім пошли.
Добрий ранок!
Добрий день!
Нашу зустріч розпочнем!
II.Вправа «Синоптик».
III.Актуалізація опорних знань.
Хоч не бачиш, та вживаєш. (Повітря.)
А хто подивиться,то кожен скривиться. (Сонце.)
А почало світати – нічого збирати. (Зорі і небо.)
Діти сідають у коло і передаючи один одному клубочок, доповнюють речення. У кожної дитини малюнок з об’єктом природи.
Наприклад, я – зайчик, мені потрібен кущ, щоб … .
Я - ромашка. Мені потрібне сонечко, щоб… .
Я – метелик. Мені потрібна квітка, щоб… .
IV.Повідомлення теми і мети уроку.
Вправа «Шифрувальник».
диЛюна і родапри.
V.Робота над темою уроку.
1. Розповідь. – Колись, дуже давно наша планета була зеленою кулею. На ній росло безліч рослин, мешкало багато тварин. Повітря було чистим, а вода кришталевою і прозорою. З’явилися на планеті Земля люди. Вони поступово пізнавали дивовижний світ природи. Брали від неї все: дихали повітрям, пили водичку, рослини і тварини використовували для їжі. Людина бала дуже спостережливою, тому навчилася багато чого від рослин і тварин та й сама почала вдосконалювати свій світ. Вона навчилася видобувати вогонь, приручила тварин, навчилася захищатися від хижих звірів і полювати, готувати собі їжу, будувати житло.
І чим краще людина пізнавала світ, тим більше будувала будинків, мостів, доріг, фабрик, заводів, змінюючи тим самим природне середовище, своє довкілля.
2.Читання і обговорення вірша.
А що таке довкілля?
Все, що є навколо тебе:
Сонечко,хмаринка, небо
І пісок, каміння, води
Й люди – часточка природи.
Поле,гори і травичка,
Ліс, повітря і водичка,
Бджілка, пташечка і зорі,
Вільний вітер на просторі,
Квіточки і різне зілля –
Це, дитино, й є довкілля!
Раз, два, три – (Піднімають руки вгору.)
Виросли квітки. (Розкривають долоньки.)
До сонця потягнулись високо. (Стають навшпиньки.)
Стало їм приємно й тепло. (Нахили вперед, назад.)
Вітерець пролітав, (Погойдуються праворуч, ліворуч.)
Стеблинками похитав.
Хитнулися ліворуч, хитнулися праворуч.
Вітерець відлітай, (Махають руками.)
Та квіточки не ламай.
Нехай вони цвітуть,ростуть, (Кружляють.)
Дітям радість несуть! (Посміхаються.)
https://wwwyoutube.com/watch?v=S9caPIf5ioU
Кожна група отримує по одному фото.
Завдання: скласти розповідь як людина шкодить природі і зробити висновок як цього запобігти.
VI. Узагальнення і систематизація знань.
Розглянути половинки малюнків. Знайти до них пару.
Що добре для природи, а що - ні? Пояснити чому.
VII.Підсумок уроку. Рефлексія.
2.Вправа «Трибуна вільних думок».
Добре дітки працювали,
Навіть трішечки пограли.
А тепер скажіть мені,
Що сподобалось, що – ні.
(Діти висловлюють свої враження від уроку.)
Наш дивний світ такий, як казка,
Он в небі хмаронька пливе.
Тож бережи його, будь ласка,
Все в ньому гарне і живе.