Урок "Людські чесноти"

Про матеріал
РОзробка уроку націленла на формування ціннісного ставлення й судження, які служать базою для щасливого особистого життя та успішної взаємодії з суспільством. Я глибоко переконана, що справжнє виховання полягає в тому, щоб моральний ідеал добра, правди, честі, духовної праці жив у кожному дитячому серці, утверджувався в активній діяльності як невід’ємна частина власного єства, власної думки, почуттів і намірів.
Перегляд файлу

Тема: Людські чесноти

Мета: розширити знання учнів про людські чесноти; вчити думати про свої вчинки та їхні наслідки; розвивати мислення, мовлення; виховувати позитивні риси характеру, прагнення робити добрі справи.

Обладнання: підручник «Я у світі», предметні малюнки, завдання для роботи в парах, групах, м’яка іграшка Сонечко.

 

Хід уроку:

І. Організаційна частина. Привітання.  

Ось дзвінок сигнал подав –

До роботи час настав.

От і ми часу не гаймо,

Урок свій розпочинаймо.

  1. Гра «Шифрувальники»   
  • Щоб урок пройшов не марно ми будемо:

У –

Р –

О –

К –

(Уважними,  роботящими,  організованими, кмітливими)

  1. Розминка «Побажання».

Діти передають по колу м'яку іграшку Сонечко— і висловлюють

побажання: «Я хочу побажати тобі... (здоров'я, гарного дня, гарного настрою тощо).

(На дошці записаний девіз уроку)

Отож, щоб настрій наш залишався гарним, а побажання здійснилися, прочитаємо  девіз нашого уроку:

Нехай тепер ти іще маля,

Та треба вже зараз вчитись

Творити добро на планеті Земля!

II. Мотивація навчальної діяльності учнів.

— Про які людські чесноти ми вели мову на по­передніх уроках?

— Сьогодні ми поговоримо про ще одну із люд­ських чеснот — доброту.

III. Вивчення нового матеріалу.
1. Бесіда.

—Ми часто чуємо слова добро, доброта. Що, на вашу думку, означають

ці слова?

 (Відповіді дітей.)

2. Робота в парах. Дібрати антоніми до даних слів.

Щедрість – жадібність.

Добро – зло.

Милосердя – жорстокість

Працьовитість – лінь

Ввічливість – грубість

Вірність – зрада.

Мужність – слабкість

Повага – зневага

Терпіння – нестриманість

  • Проблема добра і зла існує дуже давно.
  •                   Що легше зробити: допомогти чи образити? Навести приклади.

3.Колективне обговорення.

  •                   Згадайте, які оповідання про людські чесноти ми читали на уроках «Я і Україна», «Читання», а зокрема, твори відомого письменника і педагога          В. Сухомлинського.

ІV. Первинне сприйняття й усвідомлення нового матеріалу.

1. Робота з підручником

- Ознайомимось з думками інших людей.   

(Читання статті учнями ланцюжком: вчитель, учні. Останній абзац читають мовчки)

2. Бесіда:

- Що називають чеснотами?

- В чому розкривається характер людини?

- Прочитайте про золоте правило спілкування.

- Які риси український народ вважає чеснотами?

- Прочитайте, що таке вади.

- Чи може бути, що в людини є тільки вади або чесноти?

3. Робота за підручником

— Прочитайте текст «Ввічливість» і поділіться своїми думками

щодо прочитаного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Як ви розумієте слово ввічливість?

— Прочитайте про це у тлумачному словничку.

4. Робота в парі

— Об’єднайтеся в пари. Обговоріть текст і розгляньте малюнки .

На основі тексту і малюнків складіть правила ввічливості.

5.Робота в групі

— Прочитайте вірш Грицька Бойка «Сашко» .

— Обговоріть поведінку Сашка.

— Складіть поради цьому нечемному хлопчику. Запишіть їх на

плакаті.

— Прочитайте текст «Щедрість і жадібність» за Робертом Ротенбергом

і поділіться своїми думками щодо прочитаного.

— Що із прочитаного було вам знайоме?

— Що нового ви дізналися?

— Що таке щедрість? Наведіть приклади.

V. Фізкультхвилинка

VI. Закріплення й осмислення навчального матеріалу.

1. Робота над прислівями в групі

- Зібрати з поданих частин прислівя, при цьому стати на відповідне місце з певною карткою, щоб утворилося прислівя.

Не одежа красить людину,………………….. а добрі діла.

Хто людям добра бажає,……………………..той і собі має.

Добро довго пам'ятається,…………………. а лихо ще довше.

 Все добре переймай,……………………………а зла уникай.

- Чого вчать прислівя?

2. Гра «Незавершене речення»        

- Надійка завжди ділиться із друзями іграшками, бо вона….

- Сергійко не дозволив Дмитрику списати домашнє завдання, бо він……..

- Данііл не дав друзям покататися на своєму новому велосипеді, бо він…..

3. Гра «Добре — погано»

— Додайте слово: «добре» чи «погано».

- Бути уважним — це...

- Ображати менших — це...

- Допомагати іншій людині — це...

- Дарувати квіти — це...

- Дражнити товаришів — це...

- Займатися спортом — це...

4. Робота в парі

— Підкресліть якості, які людина повинна викорінювати в собі.

Щедрість, скупість, ввічливість, працьовитість, делікатність улесливість,

жадібність, справедливість, агресивність, доброта, брехливість.

— З ’єднайте стрілочками близькі за значенням назви людських чеснот.

Доброта                                    чесність

Правдивість                             поміркованість

розважливість                           чуйність

делікатність                              відвертість

щирість                                      сміливість

рішучість                                   тактовність

 

VII. Підсумок уроку.

1. Бесіда

- На яке запитання ми сьогодні шукали відповідь?

- Що таке чесноти?

- Які риси характеру відносяться до чеснот?

- Прочитайте висновок уроку в підручнику. Чи погоджуєтесь ви з таким висновком?

2. Гра «П’ять речень»

Учні в п’яти реченнях формулюють засвоєні на уроці знання.

 

VІІІ. Домашнє завдання:

  1. Опрацювати теоретичний матеріал на с.58-59 підручника.
  2. с.24, впр.2 з робочого зошита.
  3. с.25 – для творчих дітей провести дослідження.

 

Підсумуймо!

(Діти разом з вчителем читають вірш)

Якщо хочеш, друже,щоб тебе любили,

Чемним і привітним, добрим, чесним будь!

Не роби другому, що тобі не миле!

Правило це мудре, друже, не забудь!

 

 

 

 

docx
Додано
7 січня 2020
Переглядів
2667
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку