Урок "Магічна математика"

Про матеріал
Тема:Додавання і віднімання круглих трицифрових чисел.Вправи і задачі на застосування вивчених випадків арефметичних дій. Мета: узагальнити і систематизувати вміння учнів розв’язувати приклади і задачі на вивчені випадки арифметичних дій; повторити зв’язок між компонентами та результатами арифметичних дій множення і ділення; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.
Перегляд файлу

Магічна математика

 

Тема:Додавання і віднімання круглих трицифрових чисел.Вправи і задачі на застосування вивчених випадків арефметичних дій.

 

Мета: узагальнити і систематизувати вміння учнів розв’язувати приклади і задачі на вивчені випадки арифметичних дій; повторити зв’язок між компонентами та результатами арифметичних дій множення і ділення; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.

 

Хід уроку

 

 І. Організаційний момент. Вступне слово вчителя.

- Діти сьогодні ми проведем урок математики в “Школі магії і чаклунства”

-Що це? -Хогвартс- школа.Малюнок школи

- Пригадали?

Всі в Хогвардсі знають як двічі два

Чарівну пошту приносить Сова

- А ось і Сова.Давайте подивимось, які ж повідомлення принесла нам вона.

План уроку

  1. Заклинання
  2. Зіллєваріння
  3. Передбачення
  4. Трансфігурація
  5. Квіддіч
  6. Догляд за магічними істотами
  7. Захист від темної магії

 

ІІ.Повідомлення теми уроку

- Отже сьогодні на уроці ми будемо чаклувати і додавати та віднімати круглі трицифрові числа,розв’язувати задачі та креслити.Готові?

 

ІІІ.Актуалізація опрних знань

 

1.Заклинання

-Допоможіть мені: - який девіз уроку ми знаємо? Читаємо заклинання.

- Математика - цариця наук

Математика - гімнастика для розуму.

- Молодці! Тож приступимо до наступного етапу.

 

ІV.Перевірка умінь і навичок

 

  1. Зіллєваріння

Нам потрібно зварити чарівне зілля,а це потребує точності.

Тому потрібно двом парам разом скласти прислів’я із складів:

В порядку зростання.

  1.   130 + 280 = 410 (МА)                 1) 280 + 250 = 530 (ЦА)
  2.   140 + 280 = 420 (ТЕ)                   2) 280 + 260 = 540 (РИ)
  3.   150 + 290 =430 (МА)                  3) 260 + 290 = 550 (ЦЯ)
  4.   160 + 290 = 450 (ТИ)                  4) 290 + 270 = 560 (НА)
  5.   270 + 240 = 510 (КА)                  5) 390 + 240 = 630 (УК)

 

(Математика - цариця наук)

- Ось ми і зварили зілля, а тепер у кожного на парті передбачення, що буде далі.

 

  1. Передбачення

- Можливо політаємо ,як Гаррі Поттер?

 

Фізкультхвилинка

 

4.Трасфігурація  (Усно)

- Які фігури ви бачите на малюнку?

(фото конуса,циліндра,куба)

- Хто покаже вершини куба?

-Хто покаже основу конуса і бічну поверхню?

- А хто покаже основу циліндра і бічну поверхню?

Частини фігур (фото ) -відгадати -конус,куб,циліндр.

 

Картка 1                                                           Картка 2

1)Обчисліть приклади                            1)Обчисліть приклади

650+322=      (КО)                                      734+123=    (К)

713+242=      (НУ)                                      983-471=     (У)

425+562=       (С)                                        849-335=     (Б)

  1.    Заповніть пропуски                            2) Заповніть пропуски

5м 7см =      см                                           6м 9см =        см

4см 5мм =   мм                                          5см 3мм =      мм

3дм 2см =    см                                           4дм 7см =      см

 

 

5.Квіддіч

 

“Старт знання”

Квадбол - 2 команди

Діти по черзі біля дошки виконують кругові приклади.

 

1 група                                                           2 група

760 - 300           460-210                             500-80              800-160     

460+120            250+90                              420+120           640+90

620+80              340+220                            540+310           730+200    

 

  1. Догляд за магічними істотами

Розв’язуємо задачі

1 група                                                         2 група

На трьох полицях стояло 180 книг          Чародійка намалювала 150

Чародій забрав першого дня 50              малюнків: 80 портретів,30

книг,а другого- 70 книг.Скільки             пейзажів,а решта- натюр -

книг залишилось в бібліотеці?                мортів.Скільки натюрмортів

                                                                    намалювала Чародійка  ?     

Молодці ,а тепер...

 

  1. Захист від темної магії

Щоб захиститись від темної магії нам потрібно виконати домашні чарівні приклади.

 

VIII.Підсумок уроку

 

Ось і завершився урок магічної математики в школі “Магії і Чаклунства”

Дякую вам за ваші відповіді і активність.

Визначимо,кому сподобався урок кольоровими конвертами ,де і будуть чарівні приклади.

                       

doc
Додав(-ла)
Полохан Тетяна
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
15 березня
Переглядів
36
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку