Спортивні ігри
Урок-мандрівка
до країн-засновників спортивних ігор:
Великобританії, Данії, США.
Мета: Формування стійких мотивованих установок на здоровий спосіб життя, як один з основних способів зміцнення власного здоров’я. Виховання інтересу до занять фізичними вправами, олімпійських видів спорту.
Задачі:
Інвентар та обладнання: М’ячі баскетбольні, футбольні, волейбольні, доски, проектор, ноутбук, картки-завдання.
Тип уроку: Комбінований. Міжпредметний зв’язок з географією, математикою.
Правила безпеки під час спортивних ігор:
Хід уроку:
№ з/п |
Зміст уроку |
Тривалість |
Організаційно-методичні вказівки |
І. Підготовча частина (15 хвилин) |
|||
1. |
Побудова в одну шеренгу класу. Привітання учителя: «Діти, сьогодні нас запросили до держав, де вперше з'явилися такі спортивні ігри, як баскетбол, футбол і волейбол. Ми їдемо не мандрівниками, а на змагання. Ви згодні? Діти: Так!» Правила безпеки під час спортивних ігор. |
1 хвилина
2 хвилини |
Звернути увагу на зовнішній вигляд учнів. Батьківщини ігор: Великобританія - футбол, США - баскетбол, Данія - волейбол. |
2. |
Вимірювання ЧСС за 10 секунд |
15 секунд |
|
3. |
Повороти на місці: на право, на ліво, озирнися. Перешикування з однієї шеренги в дві. За командою: «На право! Кроком руш!" клас рухається вперед, кожен учень бере м'яч і продовжує рух в колону по одному. |
30 секунд |
Спину тримати рівно, стежити за виконанням вправ. М'яч тримати в правій руці, стежити за дистанцією. |
4. |
Види ходьби з виконанням вправ для постави і зміцнення зводу стопи. Ходьба на носках, руки разом з м'ячем вгорі. Ходьба на п'ятах, м'яч тримати за головою, пальці в замок. |
30 секунд |
Руки притиснуті до голови, спину тримати рівно, лікті розвести, підборіддя - вгору. |
5. |
Види бігу з веденням баскетбольного м'яча. Біг звичайний по периметру зали. Біг протиходом. |
3 хвилини
10 хвилин |
Темп помірний, дистанція між учнями 3-4 кроки. За сигналом змінювати напрямок ведення м’яча у протилежний бік. |
6. |
За командою вчителя : «Кроком руш!» учні переходять до руху і виконують вправи на відновлення дихання 1-2 – руки вгору – вдих, 3-4- руки вниз-видих. |
30 секунд |
|
7. |
Загально-розвивальні вправи з м’ячем:
|
1,5 хвилини
8-10 разів
8-10 разів
8-10 разів |
Руки тримати рівно.
Ноги у колінних суглобах не згинати.
Махи виконувати до рівня грудей. |
8. |
Вправи в русі:
|
1 хвилина
30 секунд
30 секунд
30 секунд
30 секунд |
Розвиток координаційних здібностей. М’яч підкидати трохи вище голови. Контролювати м’яч. Тулуб нахиляти вперед. |
9. |
Діти перешиковуються в дві шеренги. Вчитель стоїть за спиною дітей, тримає в руках указку. Учитель направляє указку в праву та ліву сторону, вперед, назад, діти рухаються приставним кроком за ліхтариком. |
30 секунд
|
Тулуб тримати рівно. Ноги в колінах не згинати. |
10. |
Вимірювати ЧСС |
10 секунд |
|
11. |
«Діти! Щоб навчитися грати у спортивні ігри, треба оволодіти технічними прийомами. Діти, подивіться ролик!» |
2 хвилини |
Діти дивляться відеороліки через ноутбук: «Техніка подвійного кроку, кидка м’яча до кошику в баскетболі», «Футбол: техніка удару зовнішньою частиною стопи по м’ячу», «Волейбол: техніка передачі м’яча зверху, знизу». |
ІІ. Основна частина ( 29 хвилин) |
|||
|
Діти у класі діляться на рівні за складом та підготовленістю команди. Вчитель: «Ми закінчили розминку і настав час змагань. Тепер треба відкрити спортивні змагання. Ми проводимо естафети та конкурси». |
30 секунд |
Капітани команд шикують спортсменів у колону по одному і переходять на стартову лінію. |
|
Естафети-конкурси:
|
5 хвилин 2,5 хвилин |
Стоїть три дошки. На кожній з них прапор країни. Діти рухаються вперед по черзі, пишуть букву. Останній пише букву і виходить назва країни. |
|
|
2,5 хвилин |
Напроти команд лежать обручі с футбольними м’ячами, діти починають вести м’яч до обруча, кладуть м’яч і повертаються, ведуть м’яч як у футболі, наступний ігрок веде м’ячик як у футболі до обруча і тримає баскетбольний м’яч. І так всі по черзі |
3. |
Поділити спортивний зал на три рівні частини. Учитель: «Діти! Зараз настав час змагань. Ми з вами вилітаємо до країни де нас чекають суперники». На кожному майданчику прикріплені по дві картки-завдання, де кожна виконується, як змагання. Результати заносяться у протоколи, які є на кожній станції. За командою вчителя діти беруть м’ячі і починають виконувати перше завдання. |
3 хвилини |
Діти беруть активну участь у підготовці місць для змагань. Капітани команд шикують спортсменів у колону по одному і переходять з ними до вказаних учителем місць змагань. Кожен капітан на правій руці має капітанську пов’язку. Команди мають назви: «Веселі», «Спритні», «Рішучі». |
4. |
Після виконання двох вправ на станції учні за командою вчителя міняються місцями
|
1 хвилина
|
Капітани шикують своїх гравців у колони по одному та команди за стрілкою годинника прямують на іншу станцію. |
5. |
Станція «Баскетбол» І картка-завдання
Малюнок 1
Учні розташовуються на майданчику (мал.1) Перший гравець виконує зупинку стрибком та кидок м’яча однією рукою від плеча. Після виконання вправи учень повертається в кінець колони.
|
6 хвилин 2 хвилини |
Учні розташовуються на відстані 2 метрів від щита. |
6. |
ІІ картка-завдання Учні розташовуються на майданчику (мал.2) Перший гравець передає м’яч учню, який стоїть у зоні не подачі від щита. Виконує рух уперед, отримує передачу м’ячем з рук у руки, виконує подвійний крок (зупинку стрибком та кидок м’яча в кільце. Той хто стоїть у зоні підбирає м’яч і стає в кінець колони, який зробив кидок, стає на його місце).
Малюнок 2 |
2 хвилини |
Зупинка стрибком виконувати після удару м’яча об підлогу. Передача м’яча виконувати двома руками від грудей. Подвійний крок та зупинку стрибком виконувати за рівнем підготовленості учнів. |
7. |
Вимірювати ЧСС за 10 секунд |
15 секунд |
|
8. |
Станція «Футбол» І картка-завдання Діти розташовані в колону по одному. Перший учень веде м’ячик 3-4 метрів, зупиняє його і виконує удар по воротам і повертається в кінець колони. Малюнок 3 |
6 хвилин
2 хвилини |
Темп виконання вправи залежить від рівня підготовленості учнів. Ведення виконувати носком ноги, удар м’яча виконувати внутрішнім боком стопи. |
9. |
ІІ картка-завдання Колони з 3-4 учнів розташовуються одна проти однієї (мал.4) Перші гравці тримають футбольні м’ячі. За сигналом вони починають вести м’ячі назустріч одне одному, зустрівшись у позначеному місці виконують зупинку м’яча підошвою та передачу м’яча внутрішнім боком стопи у протилежні колони. Виконавши вправу – стають у кінець протилежних колон.
Малюнок 4 |
2 хвилини |
Темп виконання вправи залежить від рівня підготовленості учнів. Ведення виконувати носком ноги. Передача м’яча виконувати внутрішнім боком стопи. |
10. |
Вимірювати ЧСС за 10 секунд |
15 секунд |
|
11. |
Станція «Волейбол» Колони з учнів розташовуються одна напроти одної (мал. 5) Перший ігрок виконує верхню передачу м’яча двома руками зверху і рухається в протилежну колону, а другий ігрок теж виконує передачу в протилежну команду.
Малюнок 5 |
6 хвилин 2 хвилини |
Передача м’яча здійснюється кінчиками пальців, спрямованих вгору. У виконанні верхньої передачі двома руками беруть участь ноги, руки та тулуб. Всі рухи повинні бути спрямовані прямолінійно, щоб м’яч після торкання дотримував заданого напрямку польоту. |
12. |
Передачі м’яча над собою на різну висоту.
Малюнок 6 |
2 хвилини |
Нижні передачі виконують передпліччями рук або зімкнутими кистями. Перебуваючи в положенні готовності, гравець виконує і одночасно виставляє руки під м’яч. Перед прийомом м’яча, спрямованого слабким ударом, руки роблять зустрічний рух, а в момент удару руки супроводжують його політ. |
13. |
Вимірювати ЧСС за 10 секунд |
15 секунд |
|
ІІІ. Заключна частина (5 хвилин) |
|||
1. |
Шикування у колону по одному |
30 секунд |
|
2. |
Вправи на відновлювання дихання на місці |
30 секунд |
|
|
Діти проводять тестування по правилам спортивних ігор |
1 хвилина |
Діти підходять к дошкам і проходять тестування. Правильна відповідь – один бал. |
|
Учитель шикує клас у шеренгу та оголошує результати змагань. Учитель дякує дітям за участь у змаганнях, бажає їм міцного здоров’я. |
1 хвилина |
|
|
Вимірювати ЧСС за 10 секунд |
15 секунд |
|
|
Домашнє завдання:
|
35 секунд 15 секунд |
Нагадати учням, що виконання домашнього завдання є одним з способів покращення та зміцнення власного здоров’я. |