Урок з фізичної культури з гандболу

Про матеріал
Тема уроку: гандбол Мета уроку: виховувати в учнів любов до гандболу, свідоме ставлення до занять фізичною культурою і спортом, сприяти зміцненню здоров’я учнів засобами ігор, естафет, вправ, виховувати завзятість, дисциплінованість, почуття товариськості, взаємодопомоги, здатність долати втому, а також потребу в систематичних заняттях фізичною культурою та спортом. Завдання уроку: 1. Вивчити з учнями історію гандболу та відомих жіночих команд на Україні; 2. Закріплення учнями техніки виконання передач, ловіння та ведення м’яча; 3. Розвиток в учнів швидкості та спритності. 4. Формування в учнів позитивного ставлення до занять з гандболу. 5. Спонукання школярів до фізичного самовиховання та занять спортом. Тип уроку: сюжетний «Стежками гандболу», навчально-тренувальний. Інвентар: гандбольні м’ячі, фішки, екран, проектор, музичний супровід, ноутбук, манішки, драбина «Швидкості та координації». Місце проведення: спортивний зал.
Перегляд файлу

Відділ освіти Великолепетиської районної державної адміністрації

КЗ «Великолепетиський опорний заклад ЗСО І-ІІІ ступенів»

Великолепетиської селищної ради

 

 

ПЛАН-КОНСПЕКТ

ІННОВАЦІЙНОГО УРОКУ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

ДЛЯ 8-х КЛАСІВ

Без названия.jpg

Сапронова Ю.В.,

вчитель фізичної культури,

кваліфікаційна категорія:

                                                                                                             ІІ категорія

 

 

2019-2020 н.р.


План-конспект  уроку для 8-го класу

Тема уроку: гандбол

Мета уроку: виховувати в учнів любов до гандболу, свідоме ставлення до занять фізичною культурою і спортом, сприяти зміцненню здоров’я учнів засобами ігор, естафет, вправ, виховувати завзятість, дисциплінованість, почуття товариськості, взаємодопомоги, здатність долати втому, а також потребу в систематичних заняттях фізичною культурою та спортом.

Завдання уроку:

1. Вивчити з учнями історію гандболу та відомих жіночих команд на Україні;

2. Закріплення учнями техніки виконання передач, ловіння та ведення м’яча;

3. Розвиток в учнів швидкості та спритності.

4. Формування в учнів позитивного ставлення до занять з гандболу.

5. Спонукання школярів  до фізичного самовиховання та занять спортом.

Тип уроку: сюжетний «Стежками гандболу», навчально-тренувальний.

Інвентар: гандбольні  м’ячі, фішки, екран, проектор, музичний супровід, ноутбук, манішки, драбина  «Швидкості та координації».

Місце проведення: спортивний зал.

ХІД УРОКУ

 

Зміст уроку

Дозування

Організаційно – методичні вказівки

Підготовча частина ( 16хв. )

1.Організований перехід до місць занять

30 сек.

Дистанція до 0,5 м. До місця шикування йти в колону по одному кроком.

2. Шикування в одну шеренгу, привітання.

Повідомлення завдань уроку

 

 

1 хв.

Звернути увагу на зовнішній вигляд, поцікавитись самопочуттям. Завдання на урок повідомити, пояснити.

4.  Актуалізація опорних знань і повідомлення додаткових теоретичних відомостей.

На попередньому уроці учням було запропоновано знайти інформацію про історію виникнення та розвитку гандболу:

  • Де виникла гра гандбол?
  • Хто винайшов цю гру?
  • Коли гандбол виник в Україні?

2 хв.

Звернути увагу учнів на мультимедійний екран. На екрані демонструються зображення правильних відповідей на запитання, які учні підготували заздалегідь.

5. Техніка безпеки на уроці:

 слухати уважно вчителя, виконувати вправи лише за сигналом або командою вчителя;

 дотримуватись інтервалу і дистанції, під час розминки не обганяти один одного;

 виконувати вправи чітко, без перекручувань та не заважати іншим виконувати вправи;

• після виконання вправи взяти м’яч в руки і тримати його, не випускаючи з рук

15 сек.

На мультимедійному екрані демонструється інструкція з охорони праці уроках гандболу.

Звернути увагу дітей на те, що дотримання правил з техніки безпеки на уроці дозволить уникнути важких травм, зберегти здоров’я та покращити працездатність

6. Діти, сьогодні на уроці я вам пропоную пройтися стежками гандболу. Впродовж  уроку я вам розповім про відомі жіночі гандбольні команди України, також ми випробуємо свої можливості та закріпимо раніше вивчений матеріал. Перед тим, як відправитись, нам потрібно перевірити свій стан здоров’я.

1 хв.

 

7. Вимірювання ЧСС за 6 секунд

10 сек.

Виділити спеціальними наліпками учнів з ЧСС  більше ніж 9 уд.

8.  Ходьба в обхід по спортивній  залі.

Різновид ходьби:

- на носках, руки вгору, зєднанні у замок;

- на п’ятках, руки вперед, зєднанні у замок;

- На зовнішній стороні ступні, руки назад,  зєднанні у замок;

- На внутрішній стороні ступні, руки в сторони;

- Перекати з п’яти на носок, кругові оберти руками вперед, а потім назад.

1 хв.

Спина пряма, вперед не нахилятися. Чітко тримати осанку, інтервал два кроки.

 

 

 

 

 

 

 

 

Руки в ліктях не згибати

9. Повільний біг

30 сек.

Зберігати стрій, не обганяти один одного. Дистанція – 1 м. Темп повільний. Під час кожного повороту по залу робити оплески у долоні

10. Ходьба з виконанням вправ на відновлення дихання. Через середину по двоє

15 сек.

 Темп виконання вправ – повільний.

Руки вгору – вдих, руки вниз – видих

Учні перешиковуються з колони по одному в колону по два через середину залу

11. Спеціальні бігові вправи з м’ячем :

Біг:

- з високим підійманням стегна, м’яч у руці, імітація кидка;

- з закиданням гомілки назад, м’яч перед собою;

- приставним кроком правим, лівим боком, кругові оберти м’яча ;

 - схрестим кроком правим  і лівим боком, м’яч у руці.

 

4 хв.

Зберігати стрій, не обганяти один одного. Дистанція – 1 м. Темп повільний.

Індивідуальний підхід до навантаження учнів (дівчата та учні, ЧСС яких перевищує норму, виконують вправи до середини майданчика).

 

 

 

 

 

 

12. Ходьба з виконанням вправ на поновлення дихання

 

10 сек.

 

Темп виконання вправ – повільний.

Руки вгору – вдих, руки вниз – видих

 

13. «Спартак» - жіночий гандбольний клуб із Києва. Заснований в 1962 році.

 

1 хв.

Звернути увагу дітей на екран. Підкреслити вагомість досягнень клубу в Україні 

14. Аеробіка  з м’ячами під музичний супровід.

В.П. ноги на ширині пліч, м’яч в руках перед собою:

1- підняти м’яч над собою на витягнуті руки - вдих;

2- опустити м’яч до низу – видих

 

В. п. ноги на ширині пліч, м’яч у правій руці:

1 – руки вгору, переклад м’яча у ліву руку;

2 – руки вниз, переклад м’яча в праву руку.

 

В. п. ноги на ширині пліч, м’яч перед собою:

1 – відведення рук назад, м’яч у правій руці;

2 – перед собою переклад м’яча в ліву руку;

3. – відведення рук назад, м’яч у лівій руці;

4 - перед собою переклад м’яча в праву руку.

 

В. п. ноги на ширині пліч, м’яч в руках біля грудей:

1-4-повертання вгору правим, а потім лівим ліктьовим суглобом;

5-8 – повороти тулуба вправо-вліво.

 

В. п. ноги на ширині пліч, м’яч в руках:

1 – руки за спину, переклад м’яча з правої до лівої руки;

2 – руки перед собою, переклад м’яча з лівої до правої руки;

3 – так само тільки в іншу сторону.

 

В. п. ноги на ширині пліч, м’яч в правій руці:

1- поворот в ліву сторону, ліва рука на поясі;

2-переклад м’яча в ліву руку знизу;

3- поворот в праву сторону, права рука на поясі;

4 – переклад м’яча в праву  руку знизу.

 

 

В. п. ноги разом, м’яч  у руках знизу:

1- прокачування м’яча знизу від ніг до грудей;

2- підняття м’яча вгору;

3- зробити об’ємний круг;

4 – опустити м’яч вниз.

 

В. п. ноги на ширині пліч, м’яч у правій руці:

1 – підняти праве коліно, м’яч пропустити через нього;

2 – переклад м’яча  у ліву руку;

3 – підняти ліве коліно, м’яч пропустити через нього;

4- переклад м’яча в праву руку.

 

В. п. ноги на ширині пліч, руки з м’ячем вгору:

1 – присідання, м’яч перед собою;

2- встати, руки вгору та підняти праву ногу в сторону;

3- присідання, м’яч перед собою;

4 - встати, руки вгору та підняти ліву ногу в сторону.

 

В. п. ноги на ширині пліч, руки з м’ячем перед собою:

1 – піднімаємо праву ногу вперед, торкнувшись м’яча;

2 – упускаємо ногу;

3- піднімаємо ліву ногу вперед, торкнувшись м’яча;

4 -  упускаємо ногу.

 

В. п.  ноги ширше плечей, тулуб нахилений вниз, руки з м’ячем знизу:

1 – правою рукою перекачуємо м’яч через праву ногу;

2- передаємо м’яч в ліву руку;

3 – лівою рукою перекачуємо м’яч через ліву ногу;

4-  передаємо м’яч в ліву руку.

 

В. п. ноги на ширині пліч, на місці кроком:

1 – глибокий вдих, руки вгору;

2 – видих, руки вниз упустити.

 

В.п. приставні кроки в праву та ліву сторону, м’яч в руках перед собою

о.с. м’яч перед собою:

1 – приставний крок в праву сторону м’яч в гору на витягнуті руки;

2 – В.П.

3 – теж саме в ліву сторону;

4 – В.П.

5. – так само тільки торкнутися м’ячем підлогу.

 

В.п. приставні схрестні кроки в праву та ліву сторону , м’яч в руках перед собою:

1-2 – крок вправо, поворот тулуба в праву сторону

3-4 – теж саме в ліву сторону

 

В. п. ноги на ширині пліч, на місці кроком

1 – глибокий вдих, руки вгору,

2 – видих, руки вниз упустити.

 

 

В. п.  ноги на ширині плечей.

1 – стрибком ноги разом, руки вгору;

2- стрибком ноги ширше плечей, руки вниз;

3- стрибками ноги вперед-назад, перекид м’яча в праву та в ліву руку;

4 - стрибками ноги право-вліво, перекид м’яча в праву та в ліву руку;

5 – прискорення на місце, з високим підійманням стегна.

 

В. п. ноги на ширині пліч, на місці кроком

1 – глибокий вдих, руки вгору,

2 – видих, руки вниз упустити.

6  хв

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

 

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

 

 

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

 

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

 

 

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

 

4 рази

 

 

 

 

 

 

6-8 разів

 

 

 

 

 

 

 

4 рази

Усі рухи учні повторюють за вчителем

 

 

Тримати осанку.

Не допускати падіння м’яча

Руки в ліктях прямі

 

 

 

Тримати осанку

Не допускати падіння м’яча

 

 

 

 

 

 

Тримати осанку

 

 

 

 

 

 

 

 

Тримати осанку

Не допускати падіння м’яча

 

 

 

 

Тримати осанку

Не допускати падіння м’яча

 

 

 

 

 

Тримати осанку

Не допускати падіння м’яча

 

 

 

 

 

 

 

 

При нахилі ноги в колінах не згинати.

 

 

 

 

 

 

Не допускати падіння м’яча

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тримати осанку

Не допускати падіння м’яча

 

 

 

 

 

 

Ноги в колінах не згибати

 

 

 

 

 

 

 

 

При нахилі ноги в колінах не згинати.

Не допускати падіння м’яча

М’яч котиться по підлозі «вісімкою»

 

 

 

 

 

 

 

 

Тримати осанку

Не допускати падіння м’яч

 

 

 

Енергійні рухи

Не допускати падіння м’яч

 

 

 

 

 

 

 

Енергійні рухи

Не допускати падіння м’яч

 

 

.

 

 

Відновлення дихання

 

 

 

 

 

Енергійні рухи

Не допускати падіння м’яч

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відновлення дихання

15. «Карпати» - жіночий гандбольний клуб з Ужгорода. Заснований в 1969 році.

1 хв.

Звернути увагу дітей на екран. Підкреслити вагомість досягнень клубу в Україні 

16.  Повторний замір ЧСС за 6 с.

 

15 сек.

Звернути увагу на дітей  з ЧСС більше 14 уд.

Основна частина ( 25хв. )

 

 

1. Підготовчі вправи для закріплення передач та ловіння м’яча

 

Створення ситуації успіху, підготовка учнів до колового тренування.

У кожного учня у руках м’яч.

В.п. ноги на ширині плечей, м’яч в одній руці:

1 – підкидання м’яча вгору;

2 – ловля однією рукою.

В.п. ноги на ширині плечей, м’яч в одній руці:

1-4 імітація передачі  правою рукою;

5-8 імітація передачі лівою рукою.

В.п. ноги на ширині плечей, м’яч між ногами:

1- підкидання м’яча вгору;

2- ловіння  м’яча руками.

В. п. опор лежачі, м’яч в правій руці:

1-передача м’яча в ліву стороні на підлогу;

2- лівою рукою взяти м’яч і зробити так само.

 

2. Підготовчі вправи для закріплення ведення м’яча

1 – ведення м’яча на місці правою рукою;

 

2 – ведення  м’яча на місці лівою рукою;

 

3 – ведення м’яча на місці правою рукою (3 удари), перевести ведення м’яча на ліву руку;

4 – ведення м’яча в опорі лежачі, спочатку правою, а потім лівою рукою

 

 

 

 

 

 

 

 

3 хв.

4-6 разів  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 хв.

4-6 разів  

 

 

 

 

Не допустити падіння м’яча на підлогу.

 

 

 

Постійний контроль м’яча, не допускати втрати контролю.

 

 

 

 

М’яч постійно контролювати.

Не допускати втрати контролю.

 

 

 

 

 

 

М’яч постійно контролювати.

 

 

 

 

 

 

 

 

Індивідуальний підхід до навантаження учнів (хлопцям запропонувати виконати ведення в опорі лежачі, а дівчатам в опорі присівши).

Вказати на характерні помилки

(подвійне ведення,  перенос м’яча)

3.Спеціальні вправи в парах для закріплення передач, ловіння та ведення м’яча:

 Різновиди передач:

- передача м’яча від грудей;

- передача м’яча із за голови;

- передача м’яча однією рукою зверху;

-сидячі на підлозі, передачі м’яча зверху;

- один партнер передає м’яч по повітрю, інший котить м’яч по підлозі і навпаки.

Аналіз техніки передач м’яча

Різновиди ведення:

- перший гравець виконує ведення, оббігає свого партнера, вертається на своє місце і передає м’яч. Другий гравець робить так само.

- перший гравець робить виконує ведення до центру та відає передачу іншому гравцю. та вертається назад. Інший виконує так само;

-  перший учень здійснює ведення м’яча, рухаючись вперед. Інший виконує роль захисника, відходячи поступово назад приставними кроками. Дійшовши до вказаного місця, учень з м’ячем віддає передачу. Після цього працюють у зворотному порядку.

5 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Передача виконується однією рукою, контролювати м’яч.

Лікоть вище плеча, корпус відведений в сторону

М’яч постійно контролювати.

Не допускати втрати контролю. Диференційований підхід до виконання вправи (залежно від фізичної підготовки учні можуть корегувати дистанцію між партнерами)

 

Вказати на характерні помилки

 

 

 

 

 

 

 

 

Здійснювати контроль за м’ячем. Відстань між учнями не більше 1 – 1,5 метри.

Запропонувати учням вказати характерні труднощі під час ведення м’яча. Виправити типові помилки.

 

 

4 «Дніпрянка» - жіночий гандбольний клуб з Херсона. Заснований в 1995 році.

 

 

1 хв.

Звернути увагу дітей на екран. Підкреслити вагомість досягнень клубу в Україні 

5. Презентація станцій колового тренування .

Працюємо по станціям:

 

1 станція «Передача м’яча»

Учні об’єднуються в чотири колони та стають навпроти, на четвірку один м’яч. Гравці з однієї колони роблять передачу однією рукою в прах і переміщаються в наступну колону і передають м’яч інший парі та залишаються на місці. Інші гравці роблять так само.

 

2 станція «Ведення м’яча»

Учні стають в колону один за  одним, кожен з них тримає м’яч, другу витягнуту в сторону. Капітан стає навпроти колони на відстані 3 м. Перший учень  здійснює ведення м’яча змійкою через фішки, а потім виконує передачу капітану та стає на його місце. А капітан з м’ячем стає в кінець колони. Інші гравці виконують так само

 

 

3 станція «Стрибки та пересування»

Учень,стоїть з боку «Драбини швидкості та координації» та починає застрибувати в кожну клітинку драбини і вистрибувати з неї з просуванням уперед, потім роблять переміщення приставним кроком через лінії та повертається в колону.

1 хв.

9 хв.

 

 

 

3хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 хв.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

Диференційований підхід до виконання вправи (залежно від фізичної підготовки учні можуть корегувати дистанцію між партнерами)

 

 

 

 

 

 

Рухаючись змійкою, змінювати ведення дальньою рукою від  фішки

Диференційований підхід до виконання вправи (дівчата виконують ведення м’яча однією рукою, а хлопці поперемінно правою та лівою рукою)

 

 

 

 

 

 

 

 

Індивідуальний підхід до навантажень учнів (учні з підвищеним ЧСС виконують вправи на драбині швидкості у середньому темпі).

Поточний метод виконання. Дотримуватись дистанції та послідовності виконання.

Стрибки через лінію виконуються на двох ногах.

Ширина відстані 9 м.

6. Підвідна гра з елементами гандболу для закріплення техніки передачі м’яча

 Спортивна гра «Десять передач»

Учні спочатку уроку поділені на 2 команди. У першої команди один гандбольний м’яч. По свистку вчителя перша команда передає м’яч друг другу, а інша команда намагається відібрати м’яч у суперника. Якщо другій команді вдається відібрати м’яч, то вони починають передавати м’яч. Всього передач десять на команду. Коли хтось із команд зробить десять передач, то вчитель зупиняє гру і дає один бал переможцю. Передачі можна давати по повітрю, а також об підлогу. Гра грається до трьох балів. У кого м’яч, той нападник, а інша команда захисники.

4 хв.

 

 

 

В даній грі забороняється робити ведення, захисникам не можна вішатися на нападників, відбирати з рук м’яч, тільки перехоплювати передачі суперника. В цій грі, як і в гандболі можна робити три кроки з м’ячем.

 

Відмітити кращих гравців.

 

Заключна частина (4 хв )

 

1. Шикування в одну шеренгу.

2. Ходьба для відновлення дихання

1 хв.

Темп повільний. Вдих глибокий – руки вверх, видох повільний – руки вниз через сторони

3.Підведення підсумків уроку

Уточнити які завдання були поставлені на уроці та чи виконані вони протягом уроку

 Рефлексія:

- Я дізнався…

- Зрозумів…

- Навчився…

- Найбільші труднощі відчував…

- Я не вмів, а тепер вмію…

1 хв.

Відмітити кращих учнів. Залучання учнів до  самостійного щоденного виконання фізичних  вправ на  свіжому  повітрі

4. Домашнє завдання:

Учням пропонується на вибір два комплекси вправ на вдосконалення технічної (передачі м’яча) та спеціальної фізичної (швидкісно-силові якості) підготовки гандболіста (додаток 1)

1 хв.

Особистісно орієнтовний підхід: відповідно до показаних результатів на уроці порадити учням відповідні комплекси. Учні вибирають собі варіант домашнього завдання. Нагадати правила охорони праці при самостійному занятті вправами

5. Повторне вимірювання ЧСС за 6 секунд

30 сек.

Поцікавитися самопочуттям учнів. Звернути увагу на учнів, з високою ЧСС на початку уроку.

Норма 12 ударів

6. Організований вихід із місця заняття

30 сек.

Рухаючись проти ходом учні плескають один одного по долоням.  В колону по одному

 

 


 

 

Додаток 1

 

 

Домашнє завдання.

Комплекс 1.

Вправи на вдосконалення техніки передачі м’яча

Комплекс 2.

Вправи на вдосконалення фізичної підготовки
(швидкісно-силових якостей)

Перед виконанням комплексу необхідно виконати розминку!!!

 

1. Передачі м’яча однією рукою в стіну по повітрю з поступовим відходженням від неї. 3 підходи по 20 разів.

2.  Передачі м’яча однією рукою в стіну об підлогу з поступовим відходженням від неї. 3 підходи по 20 разів.

3.   В. п. опор лежачі, м’яч в правій руці:

1-передача м’яча в ліву стороні на підлогу;

2- лівою рукою взяти м’яч і зробити так само.

 

Перед виконанням комплексу необхідно виконати розминку!!!

 

1. Стрибки з піднятими вгору руками.

3-4 підходи по 30 сек. – відпочинок між підходами 2 хв.

 

2. Стрибки з піднятими вгору руками.

Поштовх і приземлення виконується з лівої ноги на праву (ноги нарізно).

2-3 підходи по 30сек. – відпочинок між підходами 2 хв.

 

3. Стрибки на одній і двох ногах через скакалку. 2- 3 підходи по 30сек. – відпочинок між підходами 2 хв.

 

 

 

docx
Додано
11 червня 2020
Переглядів
2153
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку