Тема. Масштаб. Одиниці вимірювання довжини. Перетворення одиниць
вимірювання довжини.
Мета. Ознайомлення з поняттям «масштаб»; систематизування знань про одиниці вимірювання довжини; вправляння у перетворенні одиниць вимірювання; закріплення вмінь розв’язувати задачі ; розвиток аналітико-синтетичних вмінь, обчислювальних навичок, вмінь працювати з фізичною картою України, користуватися масштабом; формування ключових компетентностей; виховання наполегливості, відповідальності.
Обладнання.Індивідуальні картки, комп’ютер, мультимедійна презентація.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу
Форма проведення: інтегрований урок математики та природознавства
Хід уроку.
-Приготуйте підручники з математики та природознаства, зошит
з математики і роздруковані для цього уроку матеріали, які я вам надала.
Емоційне налаштування учнів на роботу на уроці.
- Ви веселі, бадьорі і будемо працювати старанно, гарно, на радість усім.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Оголошення теми і завдань уроку.
1. Звучить пісня про залізницю.(слайд 1)
-Діти, як ви думаєте, чому я почала урок з цієї пісні?
Тому що наше невелике місто Лиман — великий залізничний вузол, має багато залізничних підприємств.
Уявіть себе інструктором, якому треба скласти маршрутний лист для машиніста електровозу. ( слайд 2)
-Як ви гадаєте, які знання для цього вам будуть потрібні? (міри довжини,знання місцевості і т.д.)
Ми з вами сьогодні вивчимо дві дуже важливі теми, які можуть знадобитися не тільки працівникам залізниці, а і кожному в житті.
Ми об*єднаємо теми уроку природознавства «Масштаб» та математики
« Міри довжини» ( слайд 3)
Будемо вдосконалювати навички перетворення одиниць довжини, ознайомимося з поняттям «масштаб» і вчитися застосовувати ці знання на практиці.
Вашими вірними друзями під час подорожі повинні бути :
На дошці прикріплюється потяг з вагончиками,на яких написано ПРАЦЬОВИТІСТЬ,УВАЖНІСТЬ,НАПОЛЕГЛИВІСТЬ,АКТИВНІСТЬ.
ІІІ. Організація роботи.
Для цього потягу ми складемо маршрутний лист. ( слайд 4)
Оцінювати свою роботу на уроці ви будете, зафарбовуючи вагончики свого потягу . ( показати потяг)
( на дошці – семафор)
Якщо ви правильно виконаєте завдання, то зафарбовуєте вагончик зеленим кольором, якщо неправильно – то червоним, а якщо потребуєте допомоги, то жовтим.
Дороговказом буде ваш підручник.
IV.Атуалізація опорних знань.
1.На маршрутном листі у зошиті зазначимо дату.
2. Почнемо з повторення мір довжини.
1.Перед вами лежить картка.( завдання №1).Вам треба заповнити пропуски.
1м= …дм 1км=…м
1м=…см 1дм= см
1м=…мм 1см=…мм
Перевірте себе за підручником стор.51. або за презентацією. ( слайд 5)
Оцініть себе , зафарбувавши 1 вагончик.
Залиште цю картку собі як схему-опору.
3. Закріпимо свої знання.
А)Відомою вам вправою «Волейбол» виконаємо усно завдання № 323 на стор.53
Б)№ 316, 1 приклад пояснює вчитель, далі – 1 учень.(Оцінити учня)
(слайд 6)
Зафарбуйте 2вагончик
Подібне завдання 325 вам буде заданий для самостійного опрацювання.
( записати учителем на дошку).
В) № 318.Хто виконає першим завдання, вмикає мікрофон. За кожну правильну рівність отримаєте по 2бали.
Перевірка завдань.( за слайдом)
Зафарбуйте 3 вагончик відповідним кольором.
ФІЗХВИЛИНКА
V.Вивчення нового матеріалу.
1.Поверніться на стор.51 до № 315 (3 завдання)
-Тепер пропоную вам підготувати відповідь на запитання №315(3).
(усно) (слайд 7)
-Як ви думаєте, як ці знання допоможуть накреслити маршрут руху потягу?(вони креслять свій шлях за допомогою зменшення чисел в багато разів).
Ці знання нам знадобляться для знайомства з поняттям «масштаб».
2.Не закриваючи підручник з математики, відкрийте підручник з природо
знавства на стор.36.
Знайдіть пояснення, що називається масштабом.( про себе, хором)
( слайд 8) На екрані правило.
( слайд9) карти з масштабом.
3.В 3 абзаці (природ-во) знайдіть відповідь на це питання.
4.В підручнику з математики на стор.52 знайдіть № 321.
Машиністи-інструктори, прізвища яких за алфавітом починаються з літери Б до літери З будуть вимірювати відстань
– Хмельницький – Херсон ( 5см=500км)
З літери К до літери П 2ряд – Рівне – Київ ( 3см=300км)
З літери Р до літери Ш 3ряд – Одеса – Суми ( 6см=600км).
Запишіть відстань між містами у км.
Наприклад; відстань від Миколаєва до Севастополя 3см на карті, отже дійсна відстань-300км.
Колективна перевірка за сладом.
Зафарбуйте 4 вагончик.
VI.Узагальнення та практичне застосування знань.
( слайд 10)
Давайте перевіримо себе за презентацією. ( слайд 11).
Оцінювання учнів за викликом учителя.
Зафарбуйте 5 вагончик.
2. Машиніст –інструктор повинен розрахувати , скільки електроенергії використає потяг на відповідний маршрут.
Розв*яжемо задачу.( на екрані) ( слайд 11)
На 6 км потяг використовує 1800квт електроенергії.Скільки квт потрібно для подолання 9км?
Помічником інструктора зараз буде……. Він буде коментувати розв’язання задачі. (Розв*язуємо колективно)
Ця задача схожа на задачу для самостійного опрацювання №326.
Нагадаю, що самостійно ви опрацюєте №325, 326
Розфарбуйте 6 вагончик.
VI.Рефлексія.(картка) про масштаб(1б) , поєднати масштаб з кількістю(3б) одиниці довжини(.3б), обрати правильне розв*язання задачі.(3б)
(На картці указана кількість балів)
VII.Підсумок уроку.
Сподіваюсь, що у вас вийшли веселі зелененькі потяги!