Калініченко Алла Василівна,
учитель початкових класів
Лебединської спеціалізованої
школи І – ІІІ ступенів №7
Математика
2 клас
Тема. Додавання двоцифрових чисел виду 38+25. Дії з іменованими числами. Розв’язування задач.
Мета. Ознайомити учнів з додаванням двоцифрових чисел з переходом через розряд, вдосконалювати навички роботи з іменованими числами; закріплювати вміння складати і розв’язувати задачі.
Дидактична задача: формувати міцні обчислювальні навички,
виробляти культуру математичних записів; розвивати уміння грамотно, логічно, повно відповідати на запитання, аргументувати свої дії; розвивати логічне мислення, пам'ять, творчу активність учнів; виховувати доброзичливість, уважність, самостійність, інтерес до математики; створити мотивацію до подальшого вивчення предмета.
Тип уроку: комбінований.
Вид уроку: урок – мандрівка.
Обладнання: шість цеглинок LEGO , таблиці – схеми, завдання для роботи в парах, завдання для самостійної роботи.
Література. Типова освітня програма авторського колективу під керівництвом О. Я. Савченко.
Підручник Н. П. Листопад (Математика : підруч. для 2 кл. закладів загальної середньої освіти.— К. : УОВЦ «Оріон», 2019).
Хід уроку
І. Організаційна частина.
- Продзвенів уже дзвінок.
- Починаємо урок.
Сьогодні урок – відкритий для всіх,
Багато гостей! То ж вітаємо їх.
- Хто сказав, що математика –
Це складна наука?
Ми сьогодні доведем,
Що це цікава штука.
«2 + 2», «Квадрат», «Пізнайки».
Свої здобутки на уроці ви будете позначати на листі самооцінювання, який лежить у вас на партах. За кожну правильну відповідь домальовуєте сонечку промінчик.
Фігура відкривається тільки тоді, коли ви правильно її зашифруєте.
Перше завдання від ( Трикутника )
Правильна відповідь - це колір цеглинки!
40 + 12, 15,17,19, 16, 18.
У потязі 6 вагонів. Чебурашка домовився з Геною зустрітися в третьому вагоні поїзда. Чебурашка сів у третій вагон від „голови" поїзда, а Гена - від „хвоста"'. Чи зустрілись вони? Чому?
( Слайд )
— Що з цієї задачі ми повинні взяти для себе, коли прийдеться зустрічатися біля поїзда? (Чітко вказувати № вагона, і від „голови" чи від „хвоста" поїзда)
«Каліграфічна хвилинка»
Відкрийте зошити і запишіть.
2 грудня
Класна робота
Доповніть речення.
У музиці . . . нот.
Веселка має . . . кольорів.
Тиждень має . . . діб.
■ 2. Проведемо математичний бліц – турнір.
Тест про прості та складені задачі
шість цеглинок LEGO
Якщо задача розв’язується однією дією –піднімаєте 1 цеглинку,
якщо двома – дві.
5. Іра вирізала 10 ялинок, це на 2 менше, ніж Марійка . Скільки ялинок вирізала Марійка?
Повідомлення теми і мети уроку.
Пояснення
45 + 37 = ( 40 + 30 ) + ( 5 + 7 ) = 70 + 12 = 82
3. Робота з підручником
47 + 45 = 56 + 25 =
●
3. «Обчислити приклади»
( 4 учні працюють на дошці)
Приклади
26 + 65 = 91 57 + 34 = 91
64 + 28 = 92 29 + 26 = 45
48 + 34 = 82 36 + 37 = 73
28 + 45 = 73 77 + 17= 94
▄
4.Робота в парах
Нагадую правила роботи в парах.
□ До одиниць додай одиниці.
□ Розклади числа на розрядні доданки.
□ Отримані результати додай.
□ До десятків додай десятки.
на цеглинках LEGO І варіанту написані приклади, другого – відповіді.
34 + 27 52
19 + 35 61
5 «Самостійна» ( Слайд )
«2 + 2»
Розв’яжи приклади
Приклади
37 + 45 = _____
39 + 57 = _____
65 + 17 = _____
46 + 48 = _____
28 + 43 = _____
«Квадрат»
Порівняти
26 + 26 … 26 + 17
45 + 46 …37 + 55
28 + 28…18 + 38
«Пізнайки»
Тест
а ) 73 б ) 92 в ) 83
а ) 42 ложки б ) 12 ложок в ) 24 ложки
а ) 10 метрів б ) 20 метрів в ) 25 метрів
Порівняйте відповіді з еталоном, оцініть себе.
І ящ. – 34 кг моркви
ІІ ящ. - ? , на 12 кг більше
- Змініть запитання задачі, щоб вона розв’язувалась двома діями.
6. Задача № 422
Лимонів - 2 шт.
Апельсинів – 7 шт. }?
Мандаринів - ? , 6 на більше , ніж апельсинів
Запишіть: Задача ( записуємо в зошит )
Розв’язання
Відповідь: 22 штуки всього цитрусових.
Читання задачі опрацювання, використати метод «Прес»( «Я вважаю…, тому що…., наприклад…., отже(таким чином)….»)
Валеологічна хвилинка. 1 хв
Учитель: Сплять маленькі кошенята,
Всі заплющіть оченята! (Діти заплющили очі)
Діти: А Васько не хоче,
Він розплющив очі! (Очі розплющені)
Учитель: Подивився вгору, вниз,
Поводив очима скрізь.
(Очі вгору, вниз, по колу, головою не рухаючи)
І праворуч, і ліворуч,
Перевірив: вуха поруч!
Знову — вгору, знову — вниз,
Лапою помацав ніс
(Діти, дивлячись на свій вказівний палець,
наближають його до носа)
Ось і вправа закінчилась.
Очі наші відпочили?
Домашнє завдання( Слайд )
«2 + 2» Задача 425. Приклади 424.
«Квадрат» Задача 425. Порівняти 421.
«Пізнайки» Виконати картку з «Планети міркувань».
вдалим, корисним, навчальним)
|
2 |
3 |
Годинник невтомний показує враз, що наш урок закінчувати час.
М О Л О
Д Ц І !