Тематичний день «Як людина використовує енергію сонця, вітру, води» 3 клас
Четвертий місяць «Енергія», 15 тиждень
(Нова українська школа, за програмою Р.Шияна)
Математика
Тема місяця : ЕНЕРГІЯ
Тема уроку: Перетворення іменованих чисел, вираженими мірами маси. Задачі на зведення до одиниці
Мета:
вміння вчитися:
загальнопізнавальні вміння:
- робить висновок – узагальнення за допомогою вчителя;
- вчиться вираховувати кошторис електроенергії;
- перетворює та виконує дії з іменованими числами;
- розв’язує складені задачі;
- розв’язує вирази та розкодовує завдання.
контрольно-оцінні вміння:
- висловлює оцінні судження щодо якості своєї роботи та інших завдань;
інформаційно-комунікативна:
загальнокультурна:
- дотримується правил роботи в групі;
здоров’язбережувальна:- розпізнає правильне і неправильне сидіння за партою;
соціальна:- співпрацює в команді.
Обладнання: мультимедійна дошка, відеоматеріали, інтернет- ресурси , LEGO дупло, картки.
Хід уроку
Привітання та налаштування на урок
Гра « Дерево знань»
(пролунав дзвінок)
Мотивація навчальної діяльності
-Ой, а що це ?
-Поки ви бавилися на перерві , мені хтось підкинув листочок, що це діти? Для кого він? (Крош- герой мультфільму)
Вправа « Допоможи Крошу»
Крошу прийшла квитанція за електроенергію. Але він не знає скільки гривень йому потрібно заплатити. Давайте йому допоможемо вирішити цю проблему.
КВИТАНЦІЯ за електроенергію Крош Адреса : вул.Лісова 34 100 Вт= 1грн 20 коп |
|
||
На початок місяця |
600 Вт |
|
|
На кінець місяця |
900 Вт |
|
|
Кількість використаних кіловат за місяць |
….. |
|
|
До сплати: |
…. |
|
|
900-600=300 Вт
1грн. 20коп+1 грн 20 коп+ 1грн.20 коп = 3 грн 60 коп
Висновок: - Як дізнатись кількість використаних кіловат?
Математичний диктант ЛЕГО
Ж - 200
С - 400
З - 600
Ч -800
Б - 1000
Слайд…1..(самоперевірка)
Слайд ….2.(до нов. мат)
Вправа «Передбачення»
Висновок :Сьогодні ми будемо виконувати цікаві завдання. Це допоможе всебічно закріпити наші знання з теми «Енергія». Будемо розв’язувати задачі економічного змісту та вирази, працювати з іменованими числами.
Робота в парах
Вправа «Склади вислів»
Вправа з використанням інтернет – ресурсу https://learningapps.org/display?v=pcnsjagf320
13 |
58 |
39 |
19 |
54 |
37 |
26 |
18 |
24 |
Щоб |
не |
трапилось |
біди |
- |
природню |
енергію |
треба |
берегти |
Розв’яжіть вирази та прочитайте отримане гасло про економію енергії
54 : 9 +42 : 6= 13 64 – 5•9 = 19 4 • 4 +10= 26
100 – 7 • 6 = 58 12 + 6 •7 = 54 12+2 • 3 =18
9 • 7 – 4• 6 = 39 5 • 4 +17 = 37 34 -2 • 5 =24
Руханка (відео)
https://www.youtube.com/watch?v=pcLMi59Pqhw&t=115s
Слайд 4
Щоденні 3
«Математика разом із другом»
Задача
Записати розв’язання виразом.
63:9•5= 35 (л.)
(У дев’яти кімнатах 63 лампочки . Скільки лампочок у 5 таких кімнатах?)
Фронтальна перевірка «символічна рефлексія»
Самостійна робота
(взаємоперевірка у групі)
Робота з іменованими числами
У вас на партах картки. Ви виконуєте завдання самостійно , а перевіряєте в групі обмінявшись карткою.
Вправа «Перетвори та порівняй»
https://learningapps.org/display?v=pksps5jmk20
<, >, =
5ц 60 кг □ 562 кг 369кг □ 3 ц 6 ц 9кг □ 609 кг 8ц 27кг □ 728 кг 203 кг □ 2ц 30 кг
|
Логічне завдання
У гамбургері та яйці міститься 590 калорій (одиниця вимірювання життєвої енергії). У яйці-30 калорій. Скільки калорій у гамбургері?
590-30=560 (калорій)
Рефлексія
Вправа «Продовжіть речення»
Продовжіть речення…….