Урок математики
Тема: Вправи і задачі на додавання і віднімання в межах 100. Повторення вивченого матеріалу. Узагальнення і систематизація знань учнів.
Мета: закріпити знання про нумерацію чисел в межах 100, продовжувати формувати обчислювальні навички в межах 100, закріпити вміння розв’язувати прості задачі, розвивати логічну та мовленнєву компетенції, увагу та пам’ять, виховувати самостійність, працелюбність, здоров’язберігаючу компетентність, посилювати пізнавальний інтерес школярів.
Тип уроку: урок-казка, урок узагальнення та систематизації знань.
Обладнання: зображення Петрика та тварин, аудіозапис зі звуками лісу, підручник, абаки.
Хід уроку
І. Організація класу.
Сьогодні у нас незвичаний урок, а відкритий – перший у Вашому житті. До нас завітали гості. Вони хочуть побачити, які працьовиті і старанні учні в 1-Б класі. Тому випала нагода прорекламувати наш урок.
Потрібна Ваша допомога. Продовжіть речення.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Метод «Мікрофон» (Слайд №1)
Закрийте очі. Послухайте звуки,що лунають. Як ви гадаєте де ми опинились?
Кого можна зустріти в лісі?
- Як треба поводитись в лісі?
Проблемна ситуація.
На дошці вивішується зображення Петрика.
- Давайте послухаємо, що трапилося з Петриком і про що він нас просить. (Слайд №5,6)
- То як, допоможемо Петрикові?
IV. Повторення вивченого матеріалу.
Каліграфічна хвилинка.
- Щоб почати допомагати Петрикові вибиратися з лісу, потрібно каліграфічно прописати цифру. А яку, ви дізнаєтесь, коли порахуєте кількість тварин, згаданих у вірші. Ви бачите коло Петрика дерево без листя? Давайте його оживимо! За кожну провильну відповідь ви отримаєте зеленого листочка. А в кінці уроку наклеїмо їх на засохле дерево. І станеться диво ! Дерево оживе!
Їжачок – кравець чудовий,
Шиє звірам він обнови.
Для ведмедя – кожушки,
Для лисички – чобітки,
А для мишки – рукавички,
І для білочки – спіднички,
Зайцю валянки на лапки
І для вовка теплу шапку. (Сім)
- А якщо до семи добавимо один десяток, то яке число отримаємо? (17)
Тож давайте каліграфічно напишемо рядок числа 17.
Усний рахунок.
-А ось вузенька лісова доріжка. Посеред неї хтось відпочиває. Хто ж це? Давайте відгадаємо.
. Буркотливий, вайлуватий,
Ходить лісом дід кошлатий:
Одягнувся в кожушину,
Мед шукає і ожину
Літом любить полювати
А зимою — в лігві спати
(Ведмідь-малюнок)
--Ведмедик звернувся до Петрика з такими словами:
Бачу, хлопчик ти сміливий,
Ще до того ж добрий, милий,
Щоб дорогу далі взнати,
Спробуй числа відгадати.
Йде наш Петрик сам один,
Аж сорока перед ним (малюнок).
Десь вона намисто вкрала,
Та одразу й розірвала.
Погубились намистинки,
Закотились за ялинки.
Петрика вона зустріла
І чемненько попросила.
Намистинки віднайди,
По порядку розмісти. (Слайд №7)
Ви гарно впоралися із завданням і допомогли Петрикові. Задоволена ворона показала хлопчикові стежку, він пішов далі.
Колові приклади.
-Йде Петрик далі і раптом чує: «Пі-пі-пі» та «Пі-пі-пі»! Хто ховається в кущі? (Малюнок мишки.)
-Та це ж мишка-шкряботушка! Як тремтять сіренькі вушка!
А яке ж завдання підготувала мишка Петрикові? (Слайд №8)
Петрик виконав завдання і помандрував далі.
Фізкультхвилинка.
(Слайд №9)
Діти виконують завдання і сигналізують картками.
Ви гарно допомогли Петрикові. мишка вказала йому напрямок і хлопчик пішов далі.
-А далі Петрик зустрів лисичку.
Ти чекаєш допомоги?
Покажу тобі дорогу.
Але в мене хитра вдача -
Спершу розв’яжи задачу. (Слайд №10)
Робота з підручником.
Задача №5 (усно)
-
Робота з геометричним матеріалом.
-У лісі ми різних звірят зустрічали.
Кого з них малюнки оці нагадали? (малюнки)
V. Підсумок уроку.
Ось і сталося диво! Петрик з лісу вийшов! Деревце ожило!
- Наша казкова подорож скінчилась.
Давайте оцінимо нашу роботу за допомогою карток настрою.
- Бачу, що урок Вам сподобався.
У лісі казковім сьогодні бували:
Петрику старанно допомагали,
А ще ми для себе знання здобували –
Про звірів багато цікавого взнали.
.,
-