Урок на тему:"Склад числа 9"

Про матеріал
Урок математики для 1 класу "Склад числа 9" по мотивам мультфільму "Маша і Ведмідь", по слідам невідомих тварин
Перегляд файлу

 


Мета:

  • розглянути різні випадки складу числа 9;
  • формувати вміння порівнювати числа;
  • вдосконалювати навички усної лічби;
  •  вчити розрізняти геометричні фігури за їх властивостями;
  • розвивати спостережливість, увагу, логічне мислення;
  • виховувати бажання вчитися, приходити на допомогу;
  • розвивати вмiння працювати в колективі.

Хід уроку.

 І. Організація учнів до уроку.

Пролунав уже дзвінок.

Розпочнемо наш урок.

 Щоб урок пройшов не марно,

 Треба сiсти рiвно, гарно.

  Не базiкать на уроках,

  Як папуга чи сорока.

ІІ.  Контроль, корекцiя та закрiплення знань учнiв.

Сьогодні у нас урок незвичайний. До нас прийшли гості. Але одних гостей спочатку треба впізнати.

Прослуховування « Пісня про сліди» з мультфільму «Маша і ведмідь»

Сьогодня до нас хотіли  завітали казкові герої Маша та Ведмідь. Але вони до нас дійти можуть тільки по слідах лісних тваринок.  Нам необхідно їм допомогти і розшифрувати зразки слідів. Де чиї. Ключик до розгадок у мене в руках.

  1. Повторення ряду чисел від 1 до 8.

Одже, перше завдання. Якщо ми з вами впишемо правильні цифри у ряд чисел, ми дізнаємося чиї ці сліди. Заповніть ряд чисел.

 

 

 

 

 

 

 

Молодці, учні! Ви вправно попрацювали. Ключик дозволить взнати чиї сліди. Це сорока.

 

 

2. Розв’язання прикладів:

Наступні сліди, які нам необхідно розгадати, зображені на цій картинці. Для того, щоб з’ясувати чиї ці сліди, необхідно пограти в гру «Так чи ні»

  1.     5 пальців на руці
  2.     2 вогники у світлофора
  3.     Тиждень – це 7 днів
  4.     У трикутника 4 сторони
  5.     У шестикутника – 6 вершин

 

 

 

 

 

 

Молодці. Ви дійсно допомогли Маші потрапити до нас у гості. Але ще попереду є завдання, яке коли ми відгадаємо прийде Ведмідь.

 

 

 

 

 

  1. Повторення складу числа 8.

Відгадати приховані цифри

  1. На лугу пасуться гуси,

      Їх пасе мала матуся.

      Сiм гусей ще коло броду,

      А одне ввiйшло вже в воду.

      Ми попросимо дiтей полiчити всiх гусей. (8)

  1. П'ять берiзок i три клени

           Змалювала вмить Олена

           I спитала:-Скiльки в мене

           Тут усiх дерев зелених?

            Полiчiть, вона не може.

            Хто Оленцi допоможе? (8)

  1. У Оксаночки в руцi є 4 олiвцi.

           А в iї подружки Вiри.

           Ось погляньте теж 4.

              Полічить-но всi оцi

              Кольоровi олівцi. (8)

  1. Скачуть жабки: Ква-ква-ква!

           Ой, яка ж м'яка трава!

           Тут 6 жабок i там 2.

           Скiльки жабок у травi? (8)

 

 Молодці! Ви знайшли вовка, який плутав свої сліди.

ІІІ. Фізкультхвилинка.

Нам необхідно допомогти Маші не замерзнути в лісі. Для цього ми потанцюємо. (Хомка, хомка…)

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Тема нашого уроку – це склад числа 9. Продовжуємо допомагати Маші та Ведмедю прийти до нас на урок.

Для цього нам необхідно відгадати загадки.

 

Пара довгих вушок, сіренький кожушок,

скорий побігайчик, як він зветься?...  (зайчик).

 

Так, зайчик. І він приготував нам своє завдання.

 

Для гостей своїх тваринок

 Зайчик назбирав морквинок,

В лапках у нього одна велика,

В кошику вісім маленьких морквинок.

Скільки у зайчика моркви всього?

 

Давайте запишемо, щоб не забути.

9 = 8 +1  9 = 1 + 8

Давайте взнаємо хто до нас ще завітав.

Що за дивна непосида?

На стежинку шишки кида?

З гілки скік та скік на гілку…

Упізнали, друзі,… (білку)?

 

 Білка приготувала для нас свою задачу.

Два зелених яблучка у дуплі сховала,

Сім червоних яблучок в садочку назбирала.

Порахуйте весь запас,

Не важке завдання для вас?

 

Давайте запишемо приклад.

9 = 2 + 7  9 = 7 + 2

Відгадайте наступну загадку.

Колючий клубочок

 Прибіг у садочок. (їжачок)

 

До нас завітав їжачок. Давайте прослухаємо його задачку.

 

Під сосною на горбі

Назбирав їжак грибів.

Три з них рижі маслюки,

Шість  смачних боровиків.

Треба нам порахувати

Скільки грибів їжаку вдалося назбирати.

 

Давайте запишемо приклад.

9 = 3 + 6   9 = 6 +3

 

Він ікластий і сердитий,

Дуже любить землю рити.

Жолуді весь час шукає

Й малюків смугастих має.   (Кабан)

 

Кабан нам приготував свою задачу.

 

Під  дубочком наш кабан

Жолудів собі набрав.

П’ять великих, ось таких.

Малих чотири – ось таких.

Разом скільки буде, діти?

Якщо до  п’яти додати чотири?

 

Давайте запишемо приклад.

9 = 5 + 4  9 = 4 + 5

 

Дев’ять – це один і вісім,

Вісім і один – це дев’ять.

Сім і два теж буде дев’ять,

Два і сім разом теж дев’ять.

Шість і три це буде дев’ять,

Три, шість разом дев’ять.

П’ять, чотири разом дев’ять,

Чотири й п’ять складає дев’ять.

 

Які ви молодці! Ми виконали всі завдання. І тому до нас прийшла Маша. Давайте разом з нею потанцюємо.

 V. Фізкультхвилинка.

VІ . Робота з геометричним матеріалом.

Маша та Ведмідь приготували вам подарунки. Але щоб їх отримати, дайте відповіді на питання:

      Що таке пряма лінія?

 Скільки на малюнку  прямих ліній?

 Які бувають лінії?

 Що таке відрізок?

Картинки по запросу картинка снеговик из геометрических фигурЗнайдіть відрізок на малюнку.

Що таке промінь?

Скільки кружечків?

Скільки трикутників?

Скільки чотирикутників?

Молодці, учні! Ви отримуєте Машу у подарунок.

VІІ. Підсумок уроку.

  • Склад якого числа ми вивчили на уроці?
  • Що сподобалось на уроці, а що ні?
  • Давайте разом повторимо склад числа 9:

9 – це 0 і 9, 9 і 0

9 – це 1 і 8, 8 і 1

9 – це 2 і 7, 7 і 2

9 – це 3 і 6, 6 і 3

9 – це 4 і 5, 5 і 4

doc
Додано
10 лютого 2019
Переглядів
1108
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку