Урок математики 2 клас "Додавання і віднімання в межах 100" Поданий урок для використання вчителів початкових класів. В розробці використовуються інтерактивні метолди навчання та різноманітні ігрові моменти під час вивчення чисел в межах 100
Урок математики
2 клас
Тема: «Додавання і віднімання
в межах 100»
Хмельницька обл.
м. Дунаївці
Дунаєвецька ЗОШ І-ІІІст.№3
Вчитель: Стиран Н.М.
Тема. Додавання і віднімання в межах 100. Узагальнюючий урок.
Мета уроку: показати,який рівень знань, умінь і обчислювальних навичок в межах 100 учнів;. Розвивати пізнавальний інтерес до предмета, а через нього такі психічні процеси,
як мислення, увага. Згуртовувати дитячий колектив, показати значимість кожного з учнів в єдиній роботі класу.
Обладнання: таблиці, плакати з малюнками з казок.
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
Добрий день! В добрий час!
Рада, діти, бачить Вас!
Ви почули всі дзвінок?
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Учитель:
- Сьогодні на уроці математики вас чекають незвичайні пригоди, тому що ми вирушимо з вами в ліс.
Та й ліс в який ми потрапимо, теж незвичайний - математичний. Подорожуючи по ньому, ви покажете, як засвоїли додавання і віднімання в межах 100, як вмієте вирішувати завдання, правильно будувати відрізки, логічно мислити. Тому я прошу вас, діти, бути уважними і активно мені допомагати. А ваша допомога - це ваша участь на уроці.
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.
Учитель: Ви знаєте, до мене в руки потрапив лист, яке написав один казковий герой. Як же його звати? Це ми зараз дізнаємося. Я вам буду називати числові вирази, а ви мені будете називати значення, ми зможемо відкрити букву імені казкового героя.
А оцінювати ваші відповіді мені допоможуть сонечка.
Якщо відповідь правильна, то сонце яскраво світить небосхилі.
Якщо ви помилилися, але самі виправилися, то сонечко сховається за хмарку.
Але якщо відповідь неправильна, то на небі з'явиться грізна хмара.
Але я сподіваюся, що цього не трапиться.
-Отже, відгадує ім'я казкового героя.
IV. Закріплення вивченого матеріалу
1. Усні обчислення
Запитання:
1.Чому дорівнює сума чисел 20 і 40? К
2.Чому дорівнює різницю чисел 54 і 4? О
3.Подумайте яке число на 2 менше ніж 40? Ч
4.Яке число на 3 більше, ніж 12? Л
5.Збільшити число 7 на 9. І
6.Зменшити число 51 на 30. С
7.12 плюс 12. О
8.19 плюс 9. В
9. 68 мінус 38. И
Учитель: Ось і відгадали ім'я нашого героя.
л |
і |
с |
о |
в |
и |
ч |
о |
к |
15 |
16 |
21 |
24 |
28 |
30 |
38 |
50 |
60 |
Учитель:
Лісовичок запросив нас в гості і в своєму листі передав нам карту, як його знайти, але в дорозі нас чекають перешкоди. Карта перед нами.
-Діти , давайте поділимося на 3 команди, назвемо свої команди і виберемо капітанів. Так нам буде краще подолати перешкоди.
Отже, вирушимо в дорогу. Дивіться, скільки тут росте полуниці.
Може, нарвемо і віднесемо Лісовичку полуниць. Нам потрібно правильно розв’язати приклади в стовпчик.
(З кожної команди виходять по 2 учня і розв’язують приклади в стовпчик.)
Учитель: Їжачку допомогли, підемо далі. Діти, подивіться, а ось білочка збирає в кошик гриби. Білочка зібрала 25 грибів, а білченята 15. З усіх зібраних грибів 3 виявилися отруйними. А скільки ж їстівних грибів виявилося в кошику?
(Самостійна робота над задачею).
3. Фізкультхвилинка
4. Робота з геометричним матеріалом
Учитель:
Подивіться, близько стежки незвичайна ялинка.
Якщо уважно до неї придивитися, то можна помітити, що складається вона з геометричних фігур. А як називається ці геометричні фігури?
5. Робота в зошитах
Учні. Ось я зошит свій відкрию ,
І похило покладу.
Сяду рівно не зігнуся ,
До роботи я візьмуся.
6. Каліграфічна хвилинка
Учитель. Старайся , пробуй , живи
Розум , увагу прояви
Активним і уважним будь
Про каліграфію не забудь.
( Написання цифри 45 )
7. Робота над задачею.
а) розв’язання задачі колективно
Дід Мороз складав свій великий мішок з подарунками. Він вже поклав 42 ляльки, машинок – на 14 більше, ніж ляльок, а конструкторів – на 15 менше, ніж машинок. Скільки конструкторів поклав Дід Мороз у свій мішок?
б) розв’язання задачі ( самостійно)
8. Робота в групах
7+…=12 8+6=… …+8=11 9+…=16
12-… =5 …-8=6 11-…=8 …-9=7
…-5=7 14-…=8 11-8=… 16-7=
V. Підсумок уроку.
Учитель:
А ось і Лісовичок.
ІV. Підсумок уроку
Учитель. Збіг урок наш , як коротка мить ,
Дуже швидко час біжить
Час вже підсумки нам підбивати
Чого зуміли ми досягти
- Чого ви сьогодні навчились?
( На дошці )
Я
Вмію Навчитися